reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sześciolatki do szkoły

Wlasnie jedni mowia i pisza ze nasze dzieciaki pojda juz w przyszlym roku a jedni ze pozniej i badz tu madrym.
Caly czas czlowiek mysli co bedzie znaszymi dziecmi i nie jest pewny do konca co i jak.
Ratuj Maluchy, sześciolatki do szkół, likwidacja zerówek, protest - Start tu mozecie troche poczytac o pojsciu naszych dzieciaczkow do szkoly i wpisac sie na liscie nie zgadzajacej sie z MEN-em.
 
reklama
ten tekst znalazłam dziś na onecie

"Gazeta Wyborcza" dotarła do nieopublikowanego jeszcze raportu o sześciolatkach w Warszawie zamówionego przez stołeczne biuro edukacji.
Autorzy raportu - wykładowcy pedagogiki z Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Elżbieta Putkiewicz, dr Barbara Murawska i dr Marek Piotrowski - biją na alarm.

Wyliczyli, że dwie trzecie ze 172 warszawskich podstawówek nie ma dość sal, żeby przyjąć sześciolatków (tak małe dzieci nie mogą siedzieć w szkolnych ławkach, muszą mieć miejsce do zabawy, kącik rekreacyjny, toalety niżej zamontowane itp.). Dyrektorzy 52 szkół zgłosili, że muszą się rozbudować. Połowa szkół nie ma świetlic, żeby zatrzymać dzieci do powrotu rodziców z pracy (jak w przedszkolu). W co czwartej nie ma stołówki, a w co trzeciej placu zabaw.

Rząd PO-PSL chce obniżyć wiek szkolny. Pierwsze sześciolatki mają iść do szkoły we wrześniu 2009 r. Wszystkie - w roku szkolnym 2012/13. Według autorów raportu tak szybkie tempo reformy może się odbić negatywnie na jakości edukacji, szczególnie najmłodszych.

Z raportu wynika, że jeśli operacja "Sześciolatki do szkół" ruszy za rok, to na 18 dzielnic Warszawy w ośmiu wszystkie szkoły musiałyby wprowadzić nauczanie na dwie zmiany. W pozostałych dzielnicach w takim systemie będzie pracowała połowa szkół.
:-:)confused::baffled:
 
Dyrektorka przedszkola mówiła mi , że rocznik 2003 może iśc wcześniej do szkoły ale....tylko dzieci urodzone po 31 kwietnia.
Mój jest z listopada, więc nam to nie grozi.
Synek chodzi teraz do przedszkola, w przyszłym roku będzie zerówka.
Wiecie, ja nic nie słyszałam o likwidacji zerówek :no:
 
U nas dzisiaj było zebranie.
I jednak te 6 latki idą do szkół.
Można dzieci zostawić w przedszkolu ale dla nich nie będzie programu (starego dla 6 latków).
I moja córka w tym roku przerabie wesołą szkołę 6 latka a za rok musiałaby realizować nowy program czyli taki który nie zawiera nuaki czytania.

No to nas Pabi minister załatwiła ...........
 
Ja sie własnie dowiedzialam ze ida szesciolatki do szkol ale tylko te dzieci ktorych rodzice sie zgodza.Jesli rodzic obserwujac swoje dziecko widzi ze moze sobie nie poradzic to moze poslac go do szkoly za rok.
Szkola obowiazkowa dla szesciolatkow ma byc dopiero za trzy lata
Moj syn konczy 6 lat dopiero pod koniec listopada i dlatego zdecydowalam ze teraz bedzie chodzil do zerowki w przedszkolu a za rok od wrzesnia pojdzie do pierwszej klasy
 
decyzja podjęta młoda idzie doszkoły. Od marca jęczy że chce się uczyć w szkole.zobaczymy jak to będzie we wrzesniu. niestety same panie przedszkolanki skłoniły mnie do tej decyzji bo nie bedą mogły dzieci uczyć czytać. A moja córka oprócz czytania zabiera się za pisanie. koleżnki 7 letnie także myslimy że będzie ok
 
reklama
Witajcie.
ja mam takie małe kontakty w ministerstwie oświaty...
od 2012 wszystkie 6 latki będą w szkole. Czyli dzieci urodzone w 2002 roku na bank jako 6 latki idą do szkoły. A dzieci wcześniejsze...jak chcą rodzice.
Rodzice decydują...
a mój z 2002 idzie jako 6 latek:szok:
 
Do góry