reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sześciolatki do szkoły

Madziara

Sierpniowa mama'07
Dołączył(a)
29 Grudzień 2006
Postów
1 848
Miasto
Bydgoszcz
Witajcie!
Jestem mama Moniki urodzonej w październiku 2003r. Moja córcia nie chodzi do przedszkola. Jako czterolatka chodziła na zajęcia do Domu Kultury. Miała tam chodzić dalej jednak w związku z reformą oświaty zastanawiam się czy nie byłoby dla niej korzystniejsze zapisanie do normalnego przedszkola, zwłaszcza że nie wiadomo jak za rok będzie z zerówkami. Chodza pogłoski, że mają one zostać zlikwidowane a nie chciałabym aby moja córeczka była do tyłu w porównaniu z rówieśnikami.
Mam pytanie co Wy o tym myślicie, czy wasze dzieci chodzą do przedszkola, czy będziecie je w przyszłym roku posyłać do szkoły czy raczej do zerówki (jeśli jeszcze będą).
 
reklama
Witam. Ja też mam taki problem jak Ty . Mój syn nie chodził nigdy do przedszkola z powodów zdrowotnych. I teraz od września też nie pójdzie .Za rok nie wiem jak będzie .Chciała bym aby była zerówka aby się przygotował , zaprzyjaźnił z dziećmi . Ewentualnie mogło by być tak że teraz zerówka a potem szkoła .Sama nie wiem co jeszcze zrobie . A jak trzeba będzie go posłać do szkoły to pójdzie ale uważam że to nie jest dobre rozwiązanie .I jeżeli będzie wybór napewno go dobrze przemyślę .Pozdrawiam.
 
Z tego co ja wiem, to wyboru nie będzie. Ma byc szkoła dla 6 latków i koniec. Dla mnie to też jest idiotyczny pomysł :wściekła/y: Pocieszeniem jest to, że pierwsza klasa będzie miała program nauczania zerówkowy
 
Witajcie! Ja również borykam się z tym problemem co będzie za rok. Jest mi z tym strasznie smutno bo nie wyobrażam sobie syna w ławce. On kocha się uczyc ale obawiam się że jeżeli teraz pójdzie do szkoły to przestanie:-( Nic nie jest przygotowane na przyjęcie naszych dzieci, a politycy grają w pingponga naszymi skarbami:-( To smutne i straszne zarazem:-( Ja znalazłam z necie takowy artykuł:
Fkeshtl8.jpg

pisze tu że będzie można odroczyc pójście do szkoły i pewnie z tego skorzystam:tak: Coraz częściej jednak słychac głosy że prezydent chce tą ustawę zawetowac:szok: Więc zanim dojdzie co do czego to pewno się duuuużo wydarzy:baffled::dry:
 
witam tez miałam ten problem ale mój synek dostał sie do 5latków i wiem ze ten rok nie jest zmuszony pójscia do pierwszej klasy przynajmniej w szczecinie my pisalismy podanie ze nasz synek zostaje w zerówce stwiedzilismy ze dziecko musi sie jeszcze nacieszyc dziecinstwiem bo w pierwszych klasach juz sporo zadaja wiec zerowki jeszcze beda przez 2 lata [pozdrawiam:-)
 
Póki co też dałam Monikę do przedszkola do 5-latków a ponieważ lubi się uczyć to w domu sami przerabiamy Wesołe przedszkole dla 5-latków. Jednak i tak dam ja do zerówki bo na szkołę ma jeszcze czas.
 
i ja mam ten sam problem
Julka co prawda lubi sie uiczyć i zna literki itp ale.....
ona jest z grudnia i jak połaczo grupy a pewnie debile połączą, to moje dziecko znajdzie się w klasie z dzieckiem urodzonym w styczniu 2002
i po miedzy ich wiekiem będzie róznica 2 lat .....
tego sie boje
a po drugie dla naszych dzieci ponad programowych pewnie jakieś klity poznajdują, ew jakies chodzenie na popołudnie
na 11 do szkoły i kto mi dziecko zaprowadzi
rano do swietlicy na 7 potem ze świetlicy na 11 do klasy i na zajęcia do 16..
paranoja....
ja się nie zgadzam:wściekła/y::wściekła/y:
tymbardziej ze moja Julka to kruszynka
 
Witajcie!
U mnie to wszystko się pogmatwało przez tą likwidację zerówek.Obecnie mieszkamy w Irlandii i miałam z synkiem(5lat)wracać w przyszłym roku żeby zaczął zerówkę w Polsce.Zadzwoniłam więc do Dyrektorki gdzie synek chodził do przedszkola jeszcze w Polsce i pytam co teraz będzie,a ona że teraz to muszę sama zadecydować czy małego puszczę do pierwszej klasy czy przetrzymam go w domu ten przyszły rok!!!!Nie mam pojęcia co robić,ponieważ teraz chodzi do 5-latków w Irlandii i w sumie uczy się angielskiego,jak go zostawię tu jeszcze na jeden rok to boję się że będziemy musieli zostać tu na stałe(a tego nie chcę).Za dwa tygodnie jade na miesiąc do Polski i mam nadzieję,że dowiem się czegoś więcej niż przez telefon!!!
Pozdrawiam wszystkich.
 
reklama
Witam :)
Ja równiez jestem mamą 5-latki
Dowiadywałam się ostatnimi czasy, jak to jest z tym wczesnym wysyłaniem naszych pociach do szkoły i dowiedziałam sie, od jednej z nauczycielek szkoły podstawowej, że ta ustawa ma wejśc w życie dopiero w 2011r - czyli do 2011r. rodzice mają mieć wybór czy oddac dziecko do zerowki czy do szkoły
 
Do góry