reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szew okrężny skracająca się szyjka

Anna123456789

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2021
Postów
28
Hej
Mam takie pytanie w 15 tygodniu miałam założony szew okrężny wszytsko było dobrze lekarz kazał mi wykonywać ormalnie takie podstawowe rzeczy w domu.
Obecnie jestem w 24 tygodniu byłam na wizycie i szyjka od ostatniego badania skróciła mi się z 3,6 na 3,1 rozwarcia nie ma
Czy pomimo szwu szyjka może się nadal skracać?
Lekarz kazał mi narazie dużo leżeć nic nie robić ale i tak siedzi mi w głowie wiele różnych scenariuszy nie tych dobrych dlatego szukam kogoś kto miał podobny przypadek i mógł by się ze mną podzielić swoim doświadczeniem że tak to ujmę i może się trochę uspokoję.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas
 
reklama
Hej
Mam takie pytanie w 15 tygodniu miałam założony szew okrężny wszytsko było dobrze lekarz kazał mi wykonywać ormalnie takie podstawowe rzeczy w domu.
Obecnie jestem w 24 tygodniu byłam na wizycie i szyjka od ostatniego badania skróciła mi się z 3,6 na 3,1 rozwarcia nie ma
Czy pomimo szwu szyjka może się nadal skracać?
Lekarz kazał mi narazie dużo leżeć nic nie robić ale i tak siedzi mi w głowie wiele różnych scenariuszy nie tych dobrych dlatego szukam kogoś kto miał podobny przypadek i mógł by się ze mną podzielić swoim doświadczeniem że tak to ujmę i może się trochę uspokoję.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas
Tak, szyjka może się skracać nawet jak jest szew, ale na spokojnie 3,1 to dobra długość na ten moment. Poza tym szew ją przytrzyma przed całkowitym skróceniem i rozwarciem. Zaufaj lekarzowi.
 
Szyjka pracuje,w moim przypadku było tak,że z 4,5 cm nagle było 3,8 cm,przeraziłam się,ale lekarz nic nie powiedział,a na następnej wizycie miałam znowu 4,5 cm ,potem nawet 5 cm i ta już jestem w 37 tygodniu i dalej mam bardzo długą szyjkę,także spokojnie,kontroluj i dużo odpoczywaj ;) a bierzesz luteine ?
 
Szyjka pracuje,w moim przypadku było tak,że z 4,5 cm nagle było 3,8 cm,przeraziłam się,ale lekarz nic nie powiedział,a na następnej wizycie miałam znowu 4,5 cm ,potem nawet 5 cm i ta już jestem w 37 tygodniu i dalej mam bardzo długą szyjkę,także spokojnie,kontroluj i dużo odpoczywaj ;) a bierzesz luteine ?
Przy szwie nie trzeba brać luteiny, szew przytrzyma :)
 
Szyjka pracuje,w moim przypadku było tak,że z 4,5 cm nagle było 3,8 cm,przeraziłam się,ale lekarz nic nie powiedział,a na następnej wizycie miałam znowu 4,5 cm ,potem nawet 5 cm i ta już jestem w 37 tygodniu i dalej mam bardzo długą szyjkę,także spokojnie,kontroluj i dużo odpoczywaj ;) a bierzesz luteine ?
Tak biorę luteine od 9 tygodnia 2 razy dziennie 😉
 
Hej jest tu jakaś mama ze szwem na szyjce. Jestem dokładnie 24+4 i dzis zalozyli mi szew bo szyjka twarda ale ma jedyne 21mm. Trochę plamilam po tym zabiegu ale nie czuje o dziwo bólu żadnego, jak dobrze to mnie jutro wypiszą. To moja 2 ciaza ale pierwszy szew w życiu, czy doniosę te ciaze chociaz do 36tc? Jak myślicie? Mam brac tylko luteine i prenatal nic więcej.
 
Hej jest tu jakaś mama ze szwem na szyjce. Jestem dokładnie 24+4 i dzis zalozyli mi szew bo szyjka twarda ale ma jedyne 21mm. Trochę plamilam po tym zabiegu ale nie czuje o dziwo bólu żadnego, jak dobrze to mnie jutro wypiszą. To moja 2 ciaza ale pierwszy szew w życiu, czy doniosę te ciaze chociaz do 36tc? Jak myślicie? Mam brac tylko luteine i prenatal nic więcej.
Poszukaj grupy o boku brzucha i skracającej się szyjce ( jakąś ma taką długą nazwę). Tak jest sporo dziewczyn :)
 
Hej dziewczyny jestem w 15 tygodniu i zakładają mi dzisiaj szew. Szyjka 26 mm powiedzcie czy ze szwem rzeczywscie trzeba leżeć? Lekarz mówił, że będę mogła normalnie funkcjonować, a z tego co czytam to i tak dziewczyny leżą?
 
reklama
Do góry