reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szew w kolejnej ciąży po przedwczesnym porodzie

Dołączył(a)
24 Grudzień 2019
Postów
8
Witam, w zeszlym roku urodzilam przedwczesnie w 28 tc. Powodem byla skracajaca sie szyjka. Mimo, ze jeszcze nie jestem w kolejnej ciazy, chcialabym zebrac jak najwiecej informacji, ktore pomoga uniknac takiej sytuacji w przyszlosci, choc wiem, ze nie na wszystko mam wplyw. Bylam juz u dwoch bardzo dobrych ginekologow i pytalam ich o ewentualny plan. Jeden z nich stwierdzil, ze szew zdecydowanie odradza, zaklada sie go w ostatecznosci, a najlepiej w ogole. Lepszy wg niego jest rezim lozkowy i kontrole. Drugi natomiast powiedzial, ze koniecznie trzeba zalozyc szew od razu po pierwszym trymestrze+lozko, luteina itd. Wg niego to jest ogolne zalecenie w dzisiejszym swiecie. Obaj maja swietne opinie. Czy panie po przedwczesnych porodach moga napisac jak bylo w kolejnych ciazach?
 
reklama
Najnowsze zalecienia lekarskie są aby przy skracającej się szyjce absolutnie nie leżeć całymi dniami. Wiadomo trzeba się oszczędzać, absolutnie nie dźwigać. Przy ciągłym leżeniu niestety mięśnie macicy się rozluźnianiaja i nie trzymają już w ogóle. Ja aktualnie jestem w 29 tc i mam założony pessar od 25 tc że względu na mocno skracającą się szyjkę. Funkcjonuje normalnie, w domu robię wszystko co trzeba, chodzę na spacery, po lekkie zakupy, do apteki czy w odwiedziny. Szyjka trzyma.
 
Do góry