reklama

Szkarlatyna, prosze o pomoc...

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez lysa_d, 4 Styczeń 2013.

1. lysa_d

lysa_d Fanka BB :)

W srode moja 3 letnia corka zaczela uskarzac sie na bolacy brzuszek. W srode ok 12 w poludnie miala juz 39.5 stopni goraczki, temperatura spadala do 38-38.5 po podaniu paracetamolu i ibuprofenu. Lekarz powiedzial ze wirus i odeslal do domu. Wieczorem wymiotowala i cala noc miala temperature, wczoraj rowniez i dostala drobnej wysypki przede wszystkim na brzuchu i plecach. Czewone zlewajace sie plamki. Caly czas temperatura na tym samym poziomie co w srode ale spada po podaniu paracetamolu po czym idzie w gore gdy zbliza sie czas kolejnej dawki. Dzis nadal z temperatura ale dolaczyl jezyk z bialym nalotem po srodku i czerwone kropki na przodzie wygladajace jak truskawka. Kolor malinowy. N 15.40 mamy wizyte ale wysypka jakos zelzala i juz jej nie widac a wiem ze szkarlatyne leczy sie antybiotykiem, boje sie ze lekarz odesle nas do domu z niczym :-( czy ktos moze potwierdzic?

Ostatnia edycja: 4 Styczeń 2013
  2. Iloona

Iloona Zaangażowana w BB

Szkarlatyna występuje bardzo zadko, ja bym prędzej powiedziała ze to angina. W zeszłym roku tez myślałam ze córka ma szkarlatyne i lekarz tez odesłał nas do domu. A za 2 dni po ponownej wizycie u lekarza okazało sie ze to angina. No i oczywiście był antybiotyk. Także radzę jeszcze raz iść do lekarza. Szczególnie jeśli gorączka nie zniknie po 3 dniach.

3. reklama
  4. lysa_d

lysa_d Fanka BB :)

Iloona dziekuje za odpowiedz. Przy szkarlatynie tez wystepuje dosyc ostre zapalenie gardla I sa pecherze itd. Oba przypadki leczy sie penicylina. W kazdym badz razie bylam na wizycie I lekarz potwierdzil szkarlatyne. Nawet usta moja corcie ma czerwono-krwiste jakby pomadka sie smarowala. Dostalismy antybiotyk wiec ktory kolwiek z przypadkow by to nie byl to mamy czym leczyc ;-) Jeszcze raz dzieki

5. Iloona

Iloona Zaangażowana w BB

Dobrze ze już wiesz co małej dolega! Ale jestem w szoku ze to szkarlatyna! Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

6. rossa

rossa Fanka BB :)

moja mała też miała szkarlatynę - to jest choroba zakaźna więc ogranicz kontakt z innymi dziećmi.
    Przy szkarlatynie jest zawalone gardło, bardzo wysoka temperatura i wysypka jakby ktoś pokuł dziecko tysiącem igieł. Oprócz tego mogą być powiekszone narządy wewnętrzne. Moja Ania miała robione co kilka dni usg, bo miała powiększoną śledzionę. My byłyśmy w szpitalu. to poważna choroba

7. Mili_22

Mili_22 Fanka BB :)

Witam serdecznie.Mam pytanie związane z ta choroba.Moj maź przywiózł właśnie swojego syna,który tydzień temu chorował na szkarlatyne.Od niedzieli był w szpitalu i w środę został wypisany.Dalej jest na antybiotykach,mial wieczorem gorączkę i strasznie kaszle.Mam w domu 3 swoich dzieci i chciałam sie dowiedzieć czy moje przypadkiem tego nie złapią? Bardzo proszę o odpowiedz

Poleć forum