reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła a emigracja

Dołączył(a)
1 Maj 2009
Postów
5
Witam Was serdecznie

Pozwolę sobie najpierw poprosić administratora, by nie wyrzucał mojego wątku (choć to pierwszy mój post), gdyż nie znalazłam zbliżonego tematu. Oczywiście dziękuję.

Większość z forumowiczów ma malutkie dzieci, ja tymczasem mam córeczkę, która aktualnie chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej w Polsce. W wakacje wyjeżdżam z nią do pracującego w Irlandii męża i prawdopodobnie zostaniemy. Niestety mam wiele wątpliwości, bo kompletnie nie mam pojęcia jak załatwić jej szkołę, od czego zacząć owe załatwienie, czy zostanie przyjęta w rejonie zamieszkania, czy będzie przydzielona do klasy VI tak jak byłoby to w Polsce, czy może są jakieś inne kryteria?
Jeśli znacie temat bądź wiecie, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, piszcie.

Pozdrawiam
 
reklama
Hej. Ze szkola nie ma problemu. Dziecko powinni przyjac najblizej miejsca zamieszaknia choc z tym moze byc roznie. Prawdopodobnie przykma ja ponownie do 5 klasy. Tak bylo z mioim dziecmi. Chociaz to tez nie jest regula bo znam takie co sa tak samo jak w polsce. To zalezy od szkoly. W szkolach jest specjalny program dla dzieci emigrantow z roznych krajow i w ramach tego maja dodatkowy jezyk angielski. Ja dotychcczas jestem bardzo zadowolona a jasetemy tu 3.5 roku.
A zaczac poroponuje po prostu od pojscia do szkoly i zgloszenia ze ma sie dziecko w takim wieku i prosisz o przyjecie dziecka do szkoly. :tak:
 
Beatko,

dziękuję za odpowiedź :-). Możesz mi powiedzieć jakie dokumenty musiałaś przedstawić zapisując dzieci?
Do jakiej szkoły chodzą - publicznej, czy przykościelnej?
 
Ostatnia edycja:
W sumie to nic nie chcieli. Potem tylko dali mi takie formularze do wypelnienia. Chodza do publicznych szkol. Corka do zenskiego collegu :tak:
A do jakiego miasta przylatujesz?
 
Do Dublina.
Widzę, że Ty mieszkasz w Ennis, czyli nieco w głąb lądu... U was też tak mocno wieje?
 
W moim kibelku nie wieje :cool2::-D
Ale ok robię off topic.Już mnie nie ma ;-)
Anineczka to było dobre hiiii.

Joaman ja zapisalam synka na rok 2010 do szkoly i wypelnilam formularz i tyle.z tego co wiem u nas w szkole pozniej potrzebuja ksero aktu ur PPS nr dziecka u nas jest w szkole 100e na cały rok i to wszystko.najlepiej bedzie jak twoj maz pójdzie do szkoły najblizszej jego miejsca zamieszkania i sie wszystkiego dowie.jezeli nawet to nie bedzie ta szkola pokieruja go gdzie ma sie udac :-)
 
reklama
Do góry