reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła podstawowa w Warszawa - co polecacie

Dołączył(a)
4 Marzec 2010
Postów
1
Szukam dobrej szkoły podstawowej w Warszawie. Zostało mało czasu na zapiasnie, a ja nie mogę się zdecydować. Może ktoś zna szkołę godną polecenia.
 
reklama
Nie wiem czy moja opinia będzie przydatna, ale..... Ja rok temu szukałam dobrego przedszkola dla mojej córki. Oczywiście osobiście odwiedzałam różne przedszkola, ale w dużej części brałam pod uwage opinie rodziców którzy mieli już jakieś doświadczenie. Po dłuuuugich przemyśleniach, mój wybór padł na przedszkole "Tęczowy Ogród" na Miłobędzkiej. Nie żałuję swojej decyzji, a co najważniejsze moje dziecko również. Piszę o tym ponieważ wiem , że niedawno otworzyli również szkołę. Dlatego szczerze polecam tą placówkę.
 
Szukam dobrej szkoły podstawowej w Warszawie. Zostało mało czasu na zapiasnie, a ja nie mogę się zdecydować. Może ktoś zna szkołę godną polecenia.

Jeszcze zależy w jakiej dzielnicy Ci najbardziej pasuje, żeby znaleźć szkołę. Ja mam 21 lat, więc jeszcze dość dobrze pamiętam swoją podstawówkę, która znajduje się na Bielanach, przy ulicy Reymonta i sama z czystym sumieniem posłałabym tam za parę lat swojego synka :tak:
 
no mi się wydaje, że ciężko jednoznacznie stwierdzić.
z jednej strony państwowa. No bo nie trzeba płacić, bo dużo dzieci i do tego że tak powiem zróżnicowanych chociażby pod względem finansowym.
z drugiej strony prywatna, bo bardziej kameralnie, bo są małe klasy, uczniów mniej to i nauczyciele bardziej indywidualnie podchodzą do każdego. tylko pytanie czy to oznacza, że w szkole prywatnej jest większy poziom czy może wręcz przeciwnie ?
 
Mi się wydaje, że jesli rodziców na to stać to lepsza jest szkoła prywatna. z tym poziomem oczywiscie jest różnie, bo to że szkoła jest prywatna nie oznacza wcale ze ma wysoki poziom. różnie to bywa. Ale np moich znajomych córka chodzi w wawie do podtswówki na Radarową (Argonaut) - właśnie szkoła prywatna. i są bardzo zadowoleni. szkoła reprezentuje wysoki poziom, nuczyciele mają indywidualne podejście do uczniów. Szkołę państwową też można znaleźc dobrą, ale myslę, że jeśli rodziców na to stać to warto zainwestować w szkołę prywatną ;)
 
Racja, nie każda szkoła prywatna musi być lepsza, ale z reguły tak jest (mniej dzieci w klasie = lepsze nauczanie, renomowani nauczyciele i do tego wieeeele zajęć pozalekcyjnych). Polecam prywatną szkołę podstawową Aurus w Warszawie, ostatnio głośno o niej zrobiło się w internecie i rzeczywiście mają fajny program nauczania.
 
Jest sporo fajnych szkół podstawowych jednak ja najbardziej stawiam na te 2 języczne ponieważ dzięki nim dziecko lepiej się rozwija. Wiem, że nie wszystkie szkoły oferują dwa języki dlatego ja bardzo długo szukałam odpowiedniej. Znalazłam szkołe Pro Futuro jest to szkoła Warszawska i są liderem w nauczaniu języków do tego mają bardzo ciekawą ofertę edukacyjną i rekomendację sporych autorytetów dlatego tak mnie przekonuje :)
 
reklama
Może to kwestia kontekstu, czasami można trafić na naprawdę fajne placówki publiczne. Ale nieraz okazuje się, że te w naszej najbliższej okolicy mają złą renomę i wówczas chyba warto rozejrzeć się za szkołą prywatną. Przeglądałam sobie też ofertę w Pro Futuro i faktycznie wygląda to bardzo profesjonalnie. Jest nawet rekomendowana przez taki autorytet w dziedzinie szkoleń jak Brian Tracy. Kwestia tylko czy lokalizacja wam odpowiada no i czy was na to stać :)
 
Do góry