reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła publiczna czy prywatna?

aureliaaurelia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
27
Do jakiej szkoły uczęszczają Wasze dzieci?
Jaka spełnia Wasze oczekiwania?
Pochodzę z Poznania, co prawda moja córka skończyła 1 pierwszą klasę szkoły podstawowej w Poznaniu lecz zastanawiamy się wraz z mężem nad przeniesieniem jej do szkoły prywatnej.
Dlaczego? Córka cały semestr szkolny mówiła Nam że jej się ta szkoła nie podoba i rozmawiając z nią na ten temat oznajmiła że woli szkołę prywatną ponieważ chodziła również do przedszkola prywatnego.
Pieniądze to nie problem na całą edukacje córki miesięcznie możemy przeznaczyć 10 tysięcy. Czy szkoła prywatna jest tego warta?
Wypowiecie sie?
Edit: proszę czytać post z zrozumieniem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wiem jak w Poznaniu - ale u mnie słyszałam, że dzieci są przenoszone jednak do publicznych placówek na dwie ostatnie klasy, by mogły potem spokojnie zdać egzaminy. Bo w prywatnej to rodzice płacą, więc dziecko "musi" mieć dobre oceny.
Mam znajomą, która wysłała starszego syna do szkoły prywatnej. Nie wiem czy to norma, ale on się po prostu tam źle czuł. Małe 2 klasy powodowały ograniczenia w zawieraniu znajomości. Dodatkowo każdy jest z innego miejsca w mieście, więc i wokół miejsca zamieszkania za dużo znajomych nie miał. Po przeniesieniu w 5 lub 6 klasie do szkoły publicznej jest bardzo zadowolony.

Plusów pewnie też się znajdzie sporo, ale może niech się wypowiedzą osoby, które mają tam dzieci.

Moja starsza jest w szkole publicznej, syn idzie od września. Oboje po prywatnym przedszkolu.
 
Moj syn i corka po prywatnym przedszkolu..oboje w szkole publicznej z wysokim poziomem nauczania i wymogami..Syn byl bardzo dobrze przygotowany do egzaminow gimnazjalnych.LO bez problemow.Sama sie zastanawialam nad szkołą prywatną...jednak balam sie ze dzieci wlasnie beda mialy latwiej z racji oplat za szkołę.
 
Do jakiej szkoły uczęszczają Wasze dzieci?
Jaka spełnia Wasze oczekiwania?
Pochodzę z Poznania, co prawda moja córka skończyła 1 pierwszą klasę szkoły podstawowej w Poznaniu lecz zastanawiamy się wraz z mężem nad przeniesieniem jej do szkoły prywatnej.
Dlaczego? Córka cały semestr szkolny mówiła Nam że jej się ta szkoła nie podoba i rozmawiając z nią na ten temat oznajmiła że woli szkołę prywatną ponieważ chodziła również do przedszkola prywatnego.
Pieniądze to nie problem na samą edukacje córki miesięcznie możemy przeznaczyć 10 tysięcy ale czy szkoła prywatna jest tego warta?
Wypowiecie sie?
Możecie przeznaczyć 10 tyś miesiecznie czy rocznie?
Mój syn chodził najpierw do państwowego przedszkola, cierpieliśmy okrutnie. Potem przeniosłam go do prywatnego i dopiero zaczął być szczęśliwy i zaczął się rozwijać. Nadrobił zaleglosci, które nabył w publicznym, bo przez to, że nie czuł się tam w ogóle dobrze, (był tak naprawdę wpychany na siłę każdego dnia) nie robił nic, nie wchodził w interakcje z panami i dziećmi. Nie wyobrażam sobie wrócić do państwowej szkoły, bo chyba by tam przepadł. Ale też finanse nie pozwalają by został w dotychczasowej szkole, więc jestem trochę tym podłamana, jak będzie to wszystko wyglądało teraz.
 
Możecie przeznaczyć 10 tyś miesiecznie czy rocznie?
Mój syn chodził najpierw do państwowego przedszkola, cierpieliśmy okrutnie. Potem przeniosłam go do prywatnego i dopiero zaczął być szczęśliwy i zaczął się rozwijać. Nadrobił zaleglosci, które nabył w publicznym, bo przez to, że nie czuł się tam w ogóle dobrze, (był tak naprawdę wpychany na siłę każdego dnia) nie robił nic, nie wchodził w interakcje z panami i dziećmi. Nie wyobrażam sobie wrócić do państwowej szkoły, bo chyba by tam przepadł. Ale też finanse nie pozwalają by został w dotychczasowej szkole, więc jestem trochę tym podłamana, jak będzie to wszystko wyglądało teraz.
Jest wyrażenie napisane. Możemy przeznaczyć 10 tysięcy miesięcznie na edukację. Niestety, nie pytam o przedszkole...a o szkołę podstawową prywatną.
 
Jest wyrażenie napisane. Możemy przeznaczyć 10 tysięcy miesięcznie na edukację. Niestety, nie pytam o przedszkole...a o szkołę podstawową prywatną.
No właśnie mój syn chodził do szkoły z przedszkolem, więc prosto z tego przedszkola, w którym skończył klasę 0 idzie ze swoją klasą do klasy 1. Przepraszam, dopytalam ponieważ sama nie zarabiam wiele i chyba żyję w innych realiach, dlatego takie pieniądze nie mieszczą mi się w głowie. Ja bym się nawet nie zastanawiała tylko wybrała szkołę pod upodobania córki. Ja np. mimo tego, że nie mamy pieniędzy, posłałam syna do szkoły prywatnej, żeby było mniej dzieci w klasie i żeby czuł się szczęśliwy ucząc się. Jak dziecko dobrze się czuje w swojej szkole, to chętniej do niej chodzi i łatwiej się rozwija :-) Ale są pewnie szkoły publiczne, które są naprawdę fajne i przyjazne dziecku :-)
 
reklama
Przepraszam, ale trochę tego nie rozumiem... Zadałam konkretne pytanie, dodatkowo napisałam ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na MIESIĘCZNĄ EDUKACJĘ CÓRKI, a zadajecie pytania jakbyście pierwszy raz mieli doczynenia z forum. To forum chyba nie jest dla mnie skoro osoby wypowiadające się tutaj mają problemy z czytaniem :-p:errr: dla mnie nie jest niczym niezwykłym wydać daną kwotę na córkę. Należymy do osób najprościej mówiąc bogatych, ale zauważyłam na tutaj, że jak ktoś żyje lepiej od innych to od razu jest źle.
 
reklama
Do jakiej szkoły uczęszczają Wasze dzieci?
Jaka spełnia Wasze oczekiwania?
Pochodzę z Poznania, co prawda moja córka skończyła 1 pierwszą klasę szkoły podstawowej w Poznaniu lecz zastanawiamy się wraz z mężem nad przeniesieniem jej do szkoły prywatnej.
Dlaczego? Córka cały semestr szkolny mówiła Nam że jej się ta szkoła nie podoba i rozmawiając z nią na ten temat oznajmiła że woli szkołę prywatną ponieważ chodziła również do przedszkola prywatnego.
Pieniądze to nie problem na całą edukacje córki miesięcznie możemy przeznaczyć 10 tysięcy. Czy szkoła prywatna jest tego warta?
Wypowiecie sie?
Edit: proszę czytać post z zrozumieniem
Moja koleżanka chodziła do szkoły prywatnej i nie była zadowolona, przychodzila na przerwy do nas, bo szkoły były obok siebie. W szkole prywatnej była jedna klasa (jej rocznik) kilka osób i po prostu nudziła się. Oprócz nauki dla dzieci ważne są też możliwości nawiązywania znajomości. Nie ma co porównywać przedszkola prywatnego do prywatnej podstawówki, teraz dużo dzieci chodzi do prywatnych przedszkoli bo trudno o miejsce w Państwowym.
Jeżeli chodzi o wynik edukacji prywatnej tej mojej znajomej to w niczym nie była lepsza od dzieci ze szkoły państwowej, nie skończyła jakiś ekstra studiów ani nie ma super pracy. Żadna droga sie przed nią nie otworzyła.
Myślę, że najlepiej gdybyś znalazła kogoś kto chodzi do tej konkretnej szkoly, tej która Was interesuje i dowiedziala się od źródła jak to wygląda bo myślę szkoła jest szkole nie równa to zależy od Waszych oczekiwań. Córka też nie wie czy faktycznie będzie dobrze się czuła w tej szkole bo może jej wyobrazenie jest inne niż rzeczywistośc. Może szkoła ma stronę na fb gdzie mogłabyś znalezc jakis kontakt albo zadać pytanie czy też prośbę o opinie? Teraz łatwo o informacje. Przyjrzyj się prośbie córki może coś nie tak dzieje się w jej obecnej szkole a argument po prostu wymyśliła na poczekaniu, dzieci zwykle nie chcą zmieniać szkoły od tak, to tylko sugestia.
 
Do góry