reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła Rodzenia czy domowe ćwiczenia?

JustineMyMind

Mama Laureńki
Dołączył(a)
30 Październik 2006
Postów
1 021
Miasto
Wielkopolska
Zastanawiam sie czy jest ona potrzebna, ciekawa jestem Drogie Marcówki czy Wy chodzicie do takich szkół a jeśli nie to jak radzicie sobie <przede wszystkim> z bólem pleców
Czy ona naprawdę pomaga przygotować sie do porodu?
a co jeśli sie do niej nie pójdzie? będzie trudniej?
Prosze podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami i <może zwłaszcza> własnymi doświadczeniami:-)
Pozdrawiam:-):-)
 
reklama
ja mam zamier sie tam wybrac.Tutaj zajeciaa zaczynaja sie dopier w styczniu.wiec jeszcze mam chwilke ,a do tego czasu moge zmienic zdanie.

Wybieram sie glownie ze wzglegu na cwiczenia i zeby zaznajomic sie ze slownictwem medycznym.

A na bole plecow polecam basem , super sprawa.no i jeszcze cwiczenia jakis rozciagajace w domu. mi to narazie wystarcza:tak: :tak:
 
Mam zamiar wybrac sie do szkoly rodzenia, choc im blizej tego jestem, tym mniej mi sie chce :laugh2:

Ogolnie znajomi polecaja, ponoc niektore zajecia naprawde sie przydaja, chociazby wydawaloby sie "glupia" nauka oddychania - ponoc niby proste, a jednak trudne i warto sie tego nauczyc :happy: Do tego faceci obyja sie z tematem i sa w to zaangazowani bardziej, przez co mysle, ze moze po porodzie latwiej im tez zajac sie maluszkiem, czuja sie potrzebni, itp.

Termin zapisania sie do szkoly nieublagalnie nadciaga, mam zamiar to zrobic po najblizszej wizycie
natomiast nie wiem, czy bede uczestniczyc we wszystkich 10 zajeciach, czy tylko w wybranych:-p

cwiczen w domu niestety nie uprawiam zadnych...wstyd sie przyznac, ale mam lenia, licze dlatego, ze dzieki szkole rodzenia troszke sie pogimnastykuje :cool2:


fajnie, ze powstal watek to bedziemy mogly dzielic sie tutaj wiadomosci przyniesionymi ze szkoly...dziewczyny, ktore nie beda chodzic beda mogly skorzystac z tej wiedzy :tak:
 
w 1szej ciąży nie chodziłam na lekcje rodzenia ;-)
i urodziłam w 2 godziny, czyli nawet dobrze mi poszło ;-)

teraz miałam plan, zeby iść w celu podobnym jak Miloku
tzn zapoznacie się z nazewnictwem
ale...
nie wiem czy szkoła rodzenia będzie do godz 15, bo jak później, to nie wydolę, ponieważ nie będę miała z kim córkę zostawić
mąż chodzi do pracy na 15 :dry: niestety
 
Tez niewiem mel jak to wyglada tzn o ktorej ,ale wiem ze zaczynaja se 2 stycznia w szpitalu.Mysle ze oni sami jeszcze nie wiedza co i jak bo zawsze od nowego roku zmienia sie personel grupy midwife. mieszaja sie z tego co mi sie wydaje.:tak:

Kurcze ja to sie bardz:tak: iej obawiam ze checi mi nie starczy.jak bedz:tak: ie wiecej takich dni ja dzisiejszy to napewno sie ni erusze, a juz tym bardziej nie rusze sie w domu:tak:
 
spokojnie
przeciez nie trzeba byc na wszystkich zajeciach :-p
ja juz teraz wiem prawie na pewno, ze nie za kazdym razem bedzie chcialo mi sie isc ;-) :-p
 
Mimo że wątek napisany jest przeze mnie ja w swojej miejscowości nawet nie rozglądałam sie za szkołą rodzenia, mieszkam że sie tak wyraże w dziurze i nie wiem nawet czy tu w szpitalu coś takiego funkcjonuje:baffled:
Mam nadzieje <tak jak powiedziała Agutek> że dziewczyny które będą uczęszczać na takie zajęcia podzielą sie z resztą wrażeniami:-)
Mam nadzieje że podobnie jak Mel urodze w 2 godzinki bez szkoły:):)
 
A ja dzis ambitnie poszłam do szkoły rodzenia a tu niespodzianka - położna się nie zjawiła a dzis było nas całkiem sporo ...
Podobno od jutra ma być ta właściwa prowadząca ale niestety jutro akurat nie moge iść i się nie dowiem czy jakieś zmiany się szykują (typu komercjalizacja szkoły itp.).
 
reklama
Do góry