reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia - czy myślicie że to konieczne

reklama
A ja miałam dzisiaj super zajęcia w SR. Okazało się, że temat "Dieta po porodzie" chyba nie cieszył się wielkim powodzeniem ( w sumie nie wiem czemu bo mi się bardzo podobało, teraz wiem co robić żeby maleństwo nie było narażone na alergie i kolki) i byliśmy jedyną parą. Położna była tylko dla nas, odpowiadała na wszystkie pytania które przyszły nam do głowy. Nauczyła nas różnych nowych ćwiczeń, pozycji uśmierzających ból prz porodzie, a mój małżonek przeszedł profesjonalny kurs masażu. :laugh: Fajne by były zawsze takie indywidualne zajęcia. ;)
 
No i ostatecznie nie zdecydowałam się na szkołę rodzenia.
Staram się poczytać conieco na różne dzidziowe tematy, podpytać siostrę która rodziła nie tak dawno temu.
Mam nadzieję że będzie ok.
 
:)
ja w szkole rodzenia mam nadzieję na rozruszanie się, bo mam tak mało okazji do ruchu, mam pracę siedzącą przez 9 godzin przy komputerze i czasem już wariuję O0, chodziłam na pływalnię, jednak zatrzymała mnie grypa męża potem przeziębienie i tak skończyło się regularne pływanie

tak więc marzę o gimnastyce, a przy okazji miło jest się czegoś nowego dowiedzieć, zmniejsza to stres przed porodem myślę 8)
J

 
cześć!
muszę się pochwalić, zapisałam się wczoraj do szkoły rodzenia
jest tam chyba z 18 par i zajęcia podzielone są na teoretyczne i ruchowe
wczoraj było tylko spotkanie organizacyjne,wiec nic jeszcze nie moge powiedziec,
ale duzo lepiej się poczułam,że jestem już zapisana :)
dostaliśmy program i kurs ten trwa 2 miesiace -w pierwszym jest wszystko o porodzie, a pozniej wszystko o pielęgnacji maluszka
myślę ze wiedzy nigdy nie za dużo :)
poza tym dawno nie chodziłam do szkoły-to były jednak fajne czasy ;D
pozdrawiam wszystkich
J ;)
 
 Wczoraj na zajęciach w SR był bardzo fajny temat "Rola partera w trakcie porodu." Wszyscy tatusiowie słuchali z wypiekami na twarzy jak to mają pomóc swoim żonkom,uczyli się masować nasze kręgosłupy i było też o tym, żeby mieli zatankowany bak samochodu :D. To akurat punkt dla mojego męża, bo już parę razy nam się to zdarzyło. :-* :o
 
justynaj u ciebie to trwa 2 miesiące ??? w szpitalu w którym chcę rodzić są cztery zajęcia po 2 godz i kosztuje to 250 zeta!!! szok. je raczej pasuje,żałuję tylko że mężowi by się to bardziej przydało niż mi :)
 
  Justynaj, napewno będziesz zadowolona z tego, że się zapisałaś. Ja na początku trochę się wahałam, było mi żal kasy ale teraz nie żałuję . Świadectwo ukończenia tej szkoły odbierzemy po zdaniu egzaminu, czyli po porodzie. :laugh: :laugh: :laugh:      Powodzenia
 
reklama
na początku myślałam że to błąd na ich stronie internetowej,ale jak tam leżałam to okazało się to prawdą! ja jestem bardzo zdziwiona ceną i że to tak krótko trwa. Ile u was w szpitalach kosztuje poród rodzinny? bo tam gdzie ja chcę rodzić to (podobno,jeszcze nie sprawdziłam) to jak się było w szkole rodzenia to jest za darmo a jak nie to i tak trzeba dać te 250zl za męża przy porodzie :mad: czy oni trochę nie przesadzają ??? mają przecież status szpitala przyjaznego matce i dziecku !
 
Do góry