reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoła rodzenia czy nie ???

Agnieszka25w-wa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
140
Cześć mamuśki. Witam po dłuższej przerwie nieobecności:) Czy wy już zdecydowałyście się na szkołę rodzenia czy może już chodzicie na takowe zajęcia? Może któraś z mam bardziej doświadczonych coś nam podpowie gdzie, jak i dlaczego:)
Pozdrowionka dla wszystkich ciężróweczek i małych lokatorków ;)
 
reklama
Witam cie niedawno sie zastanawialam wlasnie nad tym watkiem,oczywiscie zapytalam dziewczyn o rade i wszystkie jak jeden maz stwierdzily ze to dobry pomysl!Pomaga przy rodzeniu a pozatym uczy pielegnacji maluszka wiec ja wybieram sie rowniez do takiej szkoly ,po pierwszej wizycie napewno opowiem jak bylo pozdrawiam !!
 
Cześć mamunie :) Ja osobiście chyba też się wreszcie zdecyduje, tym bardziej że znalazłam szkołę blisko domku i co się okazało organizują ją całkowicie bezpłatnie. Po ukończeniu jej otrzymuje się dyplom który jest chonorowany we wszystkich szpitalach:D
Potrzebne jest tylko skierowanie od gina że ciężarna może uczęszczać na takie zajęcia.
Szkoła jest w Warszawie na Ursynowie więc jak któraś mamunia ma chęć to już są zapisy :)
Pozdrowionka dla wszystkich :D
 
Szkola rodzenia to napewno dobry pomysl.
Taki dyplom jest potrzebny ,jezeli planujecie porod rodzinny ,wtedy trzeba miec wlasnie taki papierek ze uczeszczaliscie do szkoly rodzenia .
moze nie wszedzie tak jest ale u nas wymagaja .
Pozdrowienia i jak jeszcze jest bezplatna to warto chodzic ,chociby z tego wzgledu ze pozna sie inne przyszle mamusie .
Napewno jest to super przezycie .Jest czas zeby porozmawiac z polozna na dreczace nas pytania .
 
U mnie niestety nie ma takiej szkoly maz pracuje wiec nie mozemy dojarzdzac 50 km do najblizszego miasta.Wiec licze na Was dziewczyny ze mi bedziecie podpowiadac co i jak.Pozdrawiam :)
 
witam...

ja osobiscie od poczatku ciazu chcialam isc do szkoly rodzenia tyko ze chodza tam kobiety w 5- i wyzej miesiacu ciazy..
na osatniej wizycie zapytalams ie genikologa.. jak on patrzy na sparwe szkoly rodzenia ,,,
usmiechnal sie i powiedzial ze jak pani bedze musiala rodzic to pani wszytskiego sie nauczy...

ale po rozmowach z mezem i tak doszliszmy do wniosku ze idzemy dzis mam zamiar poszukac numerow tel a jutro pojdzemy bejrzec co i jak..
a macie racje ze jest pelegnacja maluszka ale jest tez jak zadbac o siebie jaki cwiczenia np wykonywac mozna nam aby np plecki nie bolaly.. pepegnacja siebie po porodze co wolno i czego nie wolno jesc.. i td.. mimo wszystko bardzo przydatne informacje...

a jak jeszcze sa darmowe szkoly a sa przy niektorych szpitalach... (przynajmniej w Szczecinie:) wiec trzeba korzystac ...

Aniołekk
 
Ja wybrałam szkołę rodzenia przy szpitalu w którym chcę rodzić, moja znajoma jest tam położną i bardzo mi to polecała zwłaszcza że chcemy mieć poród rodzinny.
 
Jesli chodzi o szkołę rodzenia - to na początku ja bardzo nie chciałam - wychodziłam z założenia że 1. natura mi powie co i jak mam rodzić; 2. w szpitalu pielegniarki i tak mnie nauczą jak zajmować się dzieckiem; 3. to kosztuje a na kasie nie siedzę.

Ale później moje miłości mnie przekonało że jednak dobrze by było pójść na taki kurs.

Po przeglądaniu wielu stron i czytaniu o różnych szkołach - zdecydowałam się na szkołę przy szpitalu w którym będę rodzić.

Wydaje mi się że to jest dobre wyjście - bo będę chociaż w 50% przygotowana i będę wiedziała co mnie czeka i jak zajmować się maleństwem - mniejszy stres i niepwenośc a przecież to jest najważniejsze.

Gocha
 
Cześć mamuśki. Właśnie zapisałam się do tej szkoły rodzenia na Ursynowie hehe :) i 11 października już ide na pierwsze zajęcia. Spotkań jest pięć po 3 godziny dwa razy w tygodniu od 18.00 do 21.00. Kursy są refundowane z dotacji Miasta Stoł. Warszawy hihi i są całkowicie bezpłatne. Dyplom ukończenia szkoły honorowany jest w każdym szpitalu. Aha - szkoła ta ma jeszcze afiliację w szpitalu na Madalińskiego więc zajęcia są pewnie i tam. Potrzebne tylko skierowanie od gina i do dzieła :) Ja zapisałam się na Ursynowie. Dziewczyny W górę brzuszki hihihi :) i do szkoły
 
reklama
Zazdroszcze Wam, ze mieszkacie w duzym miescie i mozecie sobie isc na kyrs, ale jak juz pisalam licze na Was dziewczyny, ze mi cos podpowiecie :)Pozdrowionka
 
Do góry