reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia, czy warto?

Dołączył(a)
28 Listopad 2017
Postów
4
Witam jestem w 6 miesiącu ciąży i zastanawiam się czy zapisać się do szkoły rodzenia. Jakie są wasze opinie w tym temacie ? Dziękuję z góry za wszystkie porady
usmiech.gif
 
reklama
Opinie są mocno podzielone.
Ja szkoły rodzenia nie brałam w ogóle pod uwagę, wystarczyło mi przekopywanie internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i mimo, że nawet doświadczenia z noworodkami nie miałam, ani żadnej koleżanki świeżo-dzieciatej, to wystarczyło mi samo czytanie i dałam radę ;)
Natomiast znam sporo dziewczyn, które się na szkołę rodzenia zdecydowały i absolutnie polecają, więc musisz sama się zastanowić, czy Ci to potrzebne czy nie ;)
 
ja polecam, i to bardzo, dużo mówią o szpitalach przynajmniej u mnie mówili jak to będzie w szpitalu, jak to będzie po szpitalu, o co ich pytać w szpitalu, dużo też mówili rzeczy o których nie znalazłam info w necie, no i zawsze można zapytać położnych prowadzących o wszystko w każdej chwili bo zwykle dają do siebie numer i duużo pomagają
 
Razem z przyszłym tatą wybraliśmy się na weekendowy kurs szkoły rodzenia. Bardzo jestem zadowolona, pomogło to poukładać mi w głowie różne rzeczy. W szkole, w której uczestniczyliśmy zajęcia były prowadzone przez położną, rehabilitantkę i doulę. Każda z nich miała swoją działkę tematów do przekazania. Mogłam uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jak dla mnie najbardziej istotna kwestia to opieka nad maluszkiem i kp. Jest jeszcze jedna rzecz, która zaskoczyła mnie bardzo, tego akurat nie bralam pod uwagę, a mianowicie w przyszłym tatusiu obudził się instynkt ojcowski. Podczas zajęć praktycznych dopytywał, zaangażował się w tą całą naukę, robił notatki. Dotarło tez do niego czym tak naprawdę jest poród. Uczył się jak może mi pomóc w łagodzeniu bólu. Po powrocie do domu stwierdził, że już nie może się doczekać kiedy mały będzie z nami:happy:
 
Ostatnia edycja:
Witam! Też polecam szkołę rodzenia. Mi bardzo pasowały zajęcia oddechowe. Uczyli nas jak oddychać podczas skurczy jak i bóli partych. Przy pierwszym i drugim porodzie bardzo mi pomogło. Przy trzecim już nie wiele pamiętałam i teraz myślę, żeby się wybrać chociażby na same ćwiczenia oddechowe. Z pewnością ułatwia to poród. Przynajmniej w moim przypadku.
 
Przypominam, że szkołę rodzenia prowadzi fachowy personel a w internecie każdy może się podać za położną albo można trafić na stronę z głupotami.
 
Ja bylam na paru spotkaniach ze szkoły rodzenia i jestem średnio zadowolona. Wydaje mi się że trzeba szukać szkoły rodzenia z dobrymi opiniami żeby to miało jakiś sens.
 
reklama
Jak któraś z warszawy to polecam szkole rodzenia w szpitalu płaskim. Bezpłatna, prowadzą młode babki, wszystkie tematy tabu są poruszane, zwiedzanie szpitala, luźna atmosfera jak z koleżankami
 
Do góry