reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

Dołączył(a)
8 Kwiecień 2019
Postów
2
Witam! jestem położną i prowadzę badania do pracy magisterskiej na temat wpływu zajęć w szkole rodzenia na stres i komunikację z lekarzem kobiet w ciąży. Byłabym bardzo wdzięczna wszystkim przyszłym mamom, które chodzą do szkoły rodzenia za wypełnienie krótkiej ankiety. Serdecznie dziękuję!

Swoją drogą, przy okazji może podsunę kolejny temat do dyskusji. Jak wspominacie, lub jaką macie opinię na temat szkół rodzenia?
 
reklama
To ja napiszę wrażenia ze szkoły rodzenia. Po pierwsze bardzo polecam udział w dobrej szkole rodzenia, bo można zdobyć mnóstwo informacji. Ja uczęszczalam do szkoły rodzenia przy szpitalu, w którym chcę rodzic, więc też mogłam poznać położne i warunki szpitalne. Położne były bardzo dobrze przygotowane i starały się bardziej niż lekarze (niestety zajęcia z ginekologiem i psychologiem byly bardzo słabe, wyglądało to jakby chcieli to tylko odbebnic, duży plus za zajęcia z pediatra oraz stomatologiem). Bardzo polecam też zajęcia z fizjoterpeutami, dużo informacji i praktycznych ćwiczeń oddechowych, wspomagających krążenie, odciazajacych kręgosłup oraz informacje nt ćwiczeń w połogu.
Niestety minusem było to, że w nowym standardzie opieki okoloporodowej wprowadzono dokładne wytyczne co ma być na szkole rodzenia i niestety wypadły zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci. Natomiast położne poinformowaly o warsztatach w mieście, na których można było nauczyć się pierwszej pomocy.
 
Do góry