reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoła rodzenia

Dziekuję za odpowiedź. Jestem w 18 tygodniu ciązy i czas abym zaczeła się szukać. Mam jeszcze jedno pytanie, czy potrzebne jest skierowanie od lekarza ?
 
reklama
Oj nie wiem jak to jest u Ciebie. Zależy gdzie mieszkasz pewnie, nie wiem. Ja chodzę do szkoły rodzenia w Bielsku przy szpitalu wojewódzkim i nie jest potrzebne zadne skierowanie. Koszt tej szkoły do której ja chodzę to 280zł za ok.10 spotkań, w tym jedno z pediatrą i jedno z ginekologiem.
 
Ja poszłam na zajęcia do szkoły rodzenia w 7 miesiącu ciąży. I jestem z tej decyzji zadowolona. Miałam jeszcze wystarczająco dużo siły żeby poćwiczyć poza tym zawarłam na zajęciach znajomości z innymi przyszłymi mamusiami, z którymi spotykam się cały czas pomimo zakończenia kursu. Przynajmniej jest z kim pogadać o ciąży, przyszłym macierzyństwie...

A normalnie to zalecana jest szkoła rodzenia około 8 m-ca.
 
GIYOSHI - zalecane jest aby zajęcia w szkole rodzenia rozpocząć około 28 tygodnia. Najlepiej zapisz się wcześniej bo może nie byc później miejsca. No i najprościej jeśli dowiesz się w wybranej przez Ciebie szkole kiedy radzą zacząć....Skierowania nie trzeba - przynajmniej pierwszy raz o tym słyszę.....ale zazwyczaj chcą zaświadczenie od gina ze mozna uczestniczyć w zajęciach. Ale tego wszystkiego dowiesz sie pewnie podczas zapisywania sie do szkoly :-)
Pozdrawiam
 
Jeszcze raz dziękuje.
Wnioski : popytać, pooglądać, dowiedzieć się , ewentualnie zapisać ale czas jeszcze mam.
Jednak muszę przyznać że nie sądziłam że szkoła jest aż tak droga. Ale dla Dzidzi wszytko !
 
U nas zalecali szkołę od 26 tc. Najważniejsze, żeby skończyć zajęcia mniej więcej na miesiąc przed terminem porodu.
Poszukaj też u siebie szkół refundowanych - u nas płaciło się tylko za dodatkowe zajęcia.
 
A ja nic nie placilam za szkole rodzenia...byl taki program "Mama i ja" i wszystko bylo za darmo lacznie ze szkola rodzenia jak i wszelkimi badaniami...
 
reklama
do szkoły rodzenia najlepiej pójść w 7 miesiącu ( ja też tak się wybrałam) i na pewno warto chodzić na zajęcia.Ja uczęszczając do szkoły uspokoiłam się przed porodem bo dowiedziałam się co mnie może spotkać w szpitalu i na sali porodowej, opowiadania koleżanek są zazwyczaj wyolbrzymione. Pielęgnacja maluszka też jest przydatna, zresztą fajnie jest się spotkać z innymi "brzuchatkami"
:-):-):-)
 
Do góry