reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

Ja w Sochaczewie, nie mam zbyt dużego wyboru. Jest tylko jedna szkoła rodzenia. Rekomendują kobiety od 20 tygodnia ciąży, 27 godzin zajęć, prowadzonych przez położną i rehabilitanta. Nie wiem jak cenowo kształtuje się to w innych miastach? Ale u mnie 450 pln.
Jestem ciekawa zdania kobitek, który już chodziły na takie zajęcia??


Cholernie drogo :/

O szkole rodzenia nie myślałam jeszcze. Uważam ,że to trochę za wcześnie.
 
reklama
W niekturych szpitalach kosztuje nawet 1000zł. i jest to przepustka do rodzenia w tym szpitalu...inaczej bardzo ciężko jest się dostać, bo zawsze full..
..a w niekturych jest to sympoliczna opłata 100 czy 200zł.
Z opinii moich znajomch ,którzy wszyscy chodzili do szkoły rodzenia wychodzi na to,że zdecydowanie warto ! tym bardziej jak ma się mieć pierwsze dziecko ..wychodzi się z jakimś pojęciem co i jak...Mało tego ! słyszałam opinie ,że przy każdym oczekiwanym dziecku warto jest pójść do takiej szkoły...
 
Hej
u mnie też jest szkoła rodzenia przy szpitalu i jest za darmo, muszę tam zadzwonic i zorientowac się co i jak:tak:

Z tego co dowiedziałam się z ogłoszenia to zajęcia są od 28 tyg i tylko za pisemną zgodą lekarza prowadzącego ciążę.

Ale muszę jeszcze dopytac, bo wiekszosc lekarzy radzi przy bliźniakach szkołę rodzenia od 20 tyg.
 
ja nie wiem czy w raciborzu przy szpitalu jest szkola rodzenia ... i szczerze powiedziawszy nie mam jak tego sprawdzic ... popytam jedynie doktorka na wizycie ... moze cos wie :)
 
No to wczoraj rozpoczęłam naukę w szkole. W końcu 1 września to własciwy termin na rozpoczęcie nauki ;-)
Jak na razie były zajęcia z towarzyszenia przy porodzie (wartswa psychologiczna) oraz kontakcie prenatalnym z dzieckiem.
Jak na razie jestm bardzo zadowolona. Psycholog była świetna w prowadzeniu zajęć. Merytoryczne przygotowanie też oceniłam pozytywnie.
Ciekwaie było. Parę zaskakujących informacji dotarło. Parę rzeczy do przemyślenia też wpadło.
Ale nie będę się rozpisywać. każda z was to pewnie przechodzi / przejdzie.
 
Ja dam znać w weekend, bo 1-sze zajęcia mam w sobotę :tak:
Koszt 5 spotkań wynosi 550zł, ale miasto refunduje SR :-) Też mam nadzieję dowiedzieć się czegoś, głównie na temat pielęgnacji maleństwa... Niestety pierwsze zajęcia będą bez męża, bo wyjechal na delegacje (ale on się tym bardziej przejmuje niż ja) :-(
 
reklama
HEJ! Gdyby ktoś jeszcze poszukiwał szkoły rodzenia w Sochaczewie to w klinice Alfa przy ul.Polnej powstała szkoła rodzenia prowadzona przez położne ze szpitala Sw.Zofii w Warszawie-POLECAM!ma bardzo fajny program(położne prowadzące tam zajęcia pracują jednocześnie w najbardziej znanych warszawskich szkołach) 6 spotkań po ok 3 godziny-ciąża,poród,pielęgnacja noworodka,karmienie piersią,połóg,malowanie brzuszków.NAPRAWDĘ WARTO!!!
 
reklama
Do góry