reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

kora30

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Maj 2009
Postów
5 697
Jestem tu nowa, ciąża również pierwsza. Termin 1 lub 8 grudnia :-)
Próbowałam przeglądnąć forum grudniowe i nie znalazłam tematu, więc zakładam (choć muszę przyznać, że superdokładnie nie szukałam - więc jeśli gdzieś jest, to z góry przepraszam i proszę moderatora o usunięcie wątku lub przeklejenie).

Pytanka mam do "wprawionych w boju".;-)
Kiedy do szkoły?
Na co zwracać uwagę przy wyborze?
Czy lepiej do szkoły przy szpitalu w którym zamierzam rodzić (czy to ma potem jakieś przełożenie na sam poród?) czy do innej?
Które szkoły w Krakowie polecacie i ile wczesniej trzeba się zapisywać?

Z góry dzięki za pomoc.
 
reklama
Ja w Sochaczewie, nie mam zbyt dużego wyboru. Jest tylko jedna szkoła rodzenia. Rekomendują kobiety od 20 tygodnia ciąży, 27 godzin zajęć, prowadzonych przez położną i rehabilitanta. Nie wiem jak cenowo kształtuje się to w innych miastach? Ale u mnie 450 pln.
Jestem ciekawa zdania kobitek, który już chodziły na takie zajęcia??
 
W pierwszej ciąży uczęszczałam do takiej szkoły w szpitalu, w którym potem rodziłam i do którego chodziłam do poradni na wizyty (CZMP w Łodzi). Szkoła była darmowa, początek jakoś koło 30 tygodnia i najfajniejsze było to, że miałam możliwość wcześniej obejrzeć sale porodowe i oddziały poporodowe, a w związku z tym wybrać sobie jedną z kilku porodówek. Nie było to dla mnie obce miejsce i czułam się bezpieczniej.
 
u mnie niestety nie ma takiej szkoły, ani w promieniu 20km, więc musiałam czytać i czytać. Teraz jestem drugi raz w ciązy i.. znów czytam ;)
 
Taka szkoła to nie tylko podobno przygotowanie do porodu, ale także nauka opieki nad Maleństwem.
Niestety nie w każdej miejscowości jest wybór o ile jest i ni zawsze jest za free :-(
 
Ja mam i w swojej miejscowości szkołę rodzenia i w miejscowościach pobliskich, więc wybory mam, ale muszę popytać o ceny i ogólnie co w programie i potem wybrać dla mnie najlepszą ze szkół;) Na razie mi ginka dała wizytówkę do szkoły rodzenia już od 16(!) tygodnia. Nie za wcześnie?
 
Witam, własnie też jestem na etapie szukania szkoły rodzenia, w Poznaniu jest ich trochę ale najbardzej interesuje mnie ta chyba z Polnej. Może wiecie od którego tygodnia można sie zapisywac.;-)
 
Myślicie ze jest sens zebym zapisywala sie do szkoly rodzenia skoro na 99,9% bede rodzila przez ciecie cesarkie, ale to moja pierwsza ciaza, moze sie tam dowiem czegos ciekawego?
 
reklama
Myślicie ze jest sens zebym zapisywala sie do szkoly rodzenia skoro na 99,9% bede rodzila przez ciecie cesarkie, ale to moja pierwsza ciaza, moze sie tam dowiem czegos ciekawego?

Szkoła rodzenia to nie tylko nauka oddychania przy porodzie ! To również nauka o pielęgnacji dziecka...warto uczęszczać do szkoły ze swoim partnerem ,gdyż panowie są uczeni kąpieli i opieki nad dzieckiem...Kazdy musi wykąpać bobasa ,przewinąć i ubrać na forum publicznym...przynajmniej tak jest u nas w szpitalu:tak:
Ja w zwiazku z tym,że panicznie boje się porodu tez jestem zdecydowana na cesarkę ,ale na szkołe rodzenia tak czy siak ,zdecydowanie się wybieramy:tak:
 
Do góry