reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

tak tak kochane, dzielcie się proszę wiadomościami ze szkoły rodzenia. Ja nie wiem czy się wogóle zapiszę a wasze odkrywanie tajników z tejże szkoły napewno pomoże niejednej która nie mogła się tam udać!!

Pozdrawiam!

Musi być dobrze ;D
 
reklama
Dziewczyny, jak myślicie ile kobiet na dobę rodzi w jednym szpitalu (tak średnio )? Ja wiem że tego nie można przewidzieć ale tak się zastanawiam, bo w moim szpitalu jest tylko 1 sala dla porodów rodzinnych. Jest darmowa i zapewniona jest pełna intymność ALE niestety kto pierwszy ten lepszy :( więc łudzę się że może akurat nikogo nie będzie jak przyjdzie na mnie kolej :)
 
Asiu, sprawdź sobie takie dane na stronie fundacji RODZIĆ PO LUDZKU. Tam podają statystykę ilości porodów...
 
AniuS - wlasnie cwiczenia miesni Kegla duzo daje jesli chodzi o unikniecie nacinania krocza, do tego dochodza masaze i wsmarowywanie w krocze olejkow.
Zobacz artukul:
http://polki.wp.pl/kat,1676,wid,286039,wiadomosc.html
wkleje tresc:
Co zrobić, by uniknąć nacięcia krocza EDIPRESSE


1. W okresie ciąży wykonuj tzw. ćwiczenia służące wzmocnieniu mięśni pochwy i krocza.
- Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, napnij mięśnie krocza oraz odbytu i utrzymaj je tak przez 10 sekund.
- Powoli rozluźniaj mięśnie i przez chwilę odpoczywaj.
- Po 4. miesiącu ciąży wykonuj to ćwiczenie, stojąc lub siedząc.
- Ćwiczenia wykonuj 25 razy w ciągu dnia, o różnych porach.
2. Masuj krocze, a potem naciągaj je palcem wskazującym i kciukiem, aż odczujesz lekkie pieczenie.
3. Wcieraj w okolice krocza naturalne olejki lub balsamy, np. migdałowy.
4. Regularnie ćwicz - poprawi to Twoją kondycję.
5. Poproś położną, żeby - jeśli tylko to jest możliwe - starała się ochronić krocze i uniknąć nacinania.
6. W czasie porodu przyjmij pozycję pionową lub kolankową

Robiac to wszytko moze uda nam sie uniknac naciecia krocza ale duzo tez zalezy od poloznej i przebiegu porodu....
 
Dzięki, Aniu76, za sprostowanie... tego nie wiedziałam. Powtórzyłam tylko za położną. No ale w takim razie - DO ROBOTY!! :)
 
Uważam że ćw Kegla jeśli wykonywane regularnie i solidnie 1-2 razy dziennie ( 2 razy 10 powtórzeń - przytrzymać 10s, a potem raz szybkie 10 powtórzeń )dadzą efekty

Jeśli chodzi o olejki. Pochwa w czase ciązy powinna być miejscem szczególnej troski, darujmy sobie rozprowadzanie jakichkolwiek olejków i sztuczności w środku pochwy.

Masaż - OWSZEM ;D
 
Ja sie w szkole rodzenie tez jeszcze zapytam dla pewnosci poloznej
Czytalam ze chodzi o to zeby uelastycznic krocze....
Mam nadziej ze uda nam sie je uratowac...Ja sie tego boje bardzo..nie naciecia tylko gojenia...

Cwicze miesnie Kegal regularnie, masazow nie robilam, jakos nie wiem jak sie za to zabrac, ale chyba juz czas niedlugo...
A co do wmasowywania olejkow to nie wiem kiedy zaczac i za bardzo nawet teraz nie moge przez te moje bakteryjki i boje sie zebym przez te olejki za bardzo lepko nie maila, bo znowu cos zlapie......Moze w szkole rodzenia mi powiedza czy to robic jednak czy nie, to wtedy Wam napisze:))))
 
reklama
Ja ide w przyszly poniedzialek pierwszy raz, to napisze jak bylo:))
Jestem ciekawa bardzo ile bedzie osob i jak to wszytko bedzie wygladac
Jak tam cwiczycie miesnie Kegla???
 
Do góry