reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkola Rodzenia

Moniqa

i moje dwie połówki :)
Dołączył(a)
16 Maj 2005
Postów
8 273
Tak sie zastanawiam czy ktoras z Was zamierza skorzystac ze szkoly rodzenia ?? Ja sie dopytywalam u Nas w miescie ... kurs zaczyna sie od 26 tyg. ciazy.. koszt 150 zloty .. z jednej strony chce isc, a z drugiej jakos mam hamulce .. co o tym sadzicie ??
 
reklama
U nas to sie nazywa aerobik w ciazy i zaczyna sie w 24 tygodniu, koszt na miesiac 27 euro, gdzie normalny aerobik to 50-60 euro. Mnie to interesuje, gdyz pomaga przygotowac miesnie krocza do ciazy, uczy wlasciwego oddychania, a zarazem mozna popracowac nad brzuszkiem i moze uchronic sie przed rozstepami.
Co do szkoly rodzenia to sie nauczycie rowniez bardzo duzo na temat dziecka, opieki nad nim itp.
Ja uwazam ze warto, jednak koszt 150 zlotych to duzo, nie kazdy moze sobie na to pozwolic.
 
A niom 150 zł to duzo , na szczescie mozna placic w ratach , po 50 zł miesiecznie .. a to juz lepiej :) ... moj mezus sie troche napaliw, w sumie to on wszystkiego sie podowiadywal ;)  .. a fakt .. naucze sie tam zapewne ciekawych i pomocnych rzeczy ... niom , mam jeszcze czas na zastanowienie :)
 
Ja przy pierwszej ciazy nie bardzo chcialam isc do szkoly rodzenia,z tego powodu,zeby miec jak najmniejsza swiadomosc na temat porodu...tam pewnie bym sie nasluchala tego i owego,i nerwowka/scenariusze gotowe...a tak pojechalam w blogiej nieswiadomosci do szpitala i uwiezcie dobrze mi z tym bylo ...
za to teraz..mam lekkiego pietra..bo wiem o co w tym chodzi...

zgodze sie z tym,ze rady dotyczace opieki/pielegnacji nad maluszkiem sa przydatne bardzo,ale w koncu i tak przychodzi po porodzie polozna do domu,po to by pomoc i wszystko pokazac...

i jeszcze jedna rzecz,nie chce tu nikogo straszyc,ale niestety czesto sie zdarza,ze teoria z takich zajec nie jest potrzebna podczas porodu,bo i tak najczesciej porody odbywaja sie w pozycji najbardziej odpowiedniej dla personelu a nie rodzacej...
 
Ja się na pewno wybieram do szkoły rodzenia. MoniQa u Ciebie 150 zł a u mnie 400zł !!! :o Ale idę! Już wszystko wiem. Będzie ok 6 par w grupie, zajęcia trwają 6 tygodni 2 razy w tygodniu ale nie dopytałam po ile godzin jedne zajęcia... ::) No zobaczymy, mam się zapisać ok 10 czerwca a zjęcia zaczynają się od 26 tc :)
 
jestem w szoku!!!! Jak ja chodziłam do szkoły rodzenia gdy byłam w ciąży z Maciaskiem, to nie płaciłam NIC! To była szkoła prowadzona przez położne z miejscowego szpitala a spotykałyśmy się właśnie w szpitalu (przy okazji pokazały nam oddział gdzie co jest, jak wygląda sala do porodu itp.) Szkoła rodzenia była w całości refundowana. Teraz podobno już NFZ się wypiął, ale mimo wszystko płaci się TYLKO 30 zł! Poród rodzinny za to kosztuje i kosztował 70 zł. Z jednej strony rozumiem, że szpital szuka jakiś pieniędzy, ale z drugiej strony wkurza mnie, że ojciec, żeby być przy narodzinach własnego dziecka musi zapłacić...!!!!!! A sama szkoła rodzenia to nie tylko ćwiczenia, ale i teoria i wcale nie nastawiają źle do porodu. Właśnie dzięki temu, że dowiedziałam się wszystkiego i usłysząłam odpowiedzi na nurtujące mnie problemy, porodu bałam się mniej. A druga sprawa, że dużo mi dało, że rodziłam przy położnych które mnie znały i które znałam ja właśnie ze szkoły rodzenia. Podsumowując ZACHĘCAM DO UCZESTNICZENIA W SZKOLE RODZENIA :), ale dowiedzcie się, bo może jest jakaś tańsza, może właśnie jest przy miejscowym szpitalu. Bo tu, w Nysie, prywatne szkoły tez są, ale je olałam.
 
Hhhhmmm we Wrocławiu z tego co wiem poród rodzinny kosztuje ok 300 zł  :o Nie dam głowy, ale wydaję mi się ze wlasnie moi znajomi tyle płacili.
A o darmowych szkołach rodzenia we Wrocławiu też chyba nie mam mowy. Ja chyba się nie będe zapisywać, bo  musiałabym chodzic tam sama, bo mąż jak przyjedzie, to po 10 dniach znowu wyjeżdza. Samej to tak jakoś dziwnie.
 
ze mną chodziło kilka dziewczyn, które też były bez facetów i albo przychodziły same, albo z koleżanką.
A jeszcze Wam powiem, że z kilkoma dziewczynami przyjaźnię się do dziś :)
 
Mamuska w tym rzecz ze szkola rodzenia do ktorej mozliwe ze sie wybiore jest przyszpitalna i kosztuje 150 zł ::) ... ale chyba skorzystam :) ... w sumie mezus juz wszystkim sie pochwalil ze idziemy ;) .. oczywiscie ja bylam ostatania :)

Ja tez sie przyjaznie do dzis z jedna dziewczyna, ale to ze szpitala, z tamtego roku .... wlasnie w sobote ma slub :) i tez juz znowu jest w ciazy, tylko  miesiac nizej od Nas :)
 
reklama
Ja już się zapisałam do szkoły rodzenie, bezpłatnej przy jednym z krakowskich szpitali. Mam zamiar razem z mężem uczestniczyć. Zajęcia rozpoczynają się dopiero z początkiem września, więc z początkiem mojego 8 mc :) Mam nadzieję że mi sie te zajęcia przydadzą :)
 
Do góry