reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

hmm od 9 maja znieczulenie na Brochowie przez cała dobe...:confused: Czy ktoś coś wie więcej?? Czy faktycznie tak ma być??
Wisienka- ty chyba planujesz rodzić na Brochowie, masz jakies infow tym temacie czy to tylko kolejna medialna akcja??
'Skóra do skóry', czyli matka z dzieckiem po porodzie

A i jeszcze odnosnie bezplatnej szkoly rodzenia na Borowskiej...szalu nie bedzie bo maja roczny budzet na organizacje takiego szkolenia tylko dla 60 ciezarnych ROCZNIE :/

Co do linku, to rzeczywiście już wcześniej wam pisałam, że ja jak rodziłam, to kontakt z dzieckiem "skóra do skóry", jak to nazywają i opisują (i jak mówi Bielanow) miałam... przez całe dwie godziny. Dlatego w tym szpitalu to żadna nowość. Co do znieczulenia, skoro tak deklaruje, to pewnie tak będzie, bądźmy dobrej myśli. Nie mniej jednak i tak pewnie trochę mamusie ponarzekają, bo nie każda jest w stanie zrozumieć, że znieczulenia nie daje się ot tak, "bo boli i ja chcę".
 
reklama
Hej, Dzięki dziewczyny za namiary na Wasze Szkoły Rodzenia, papapara - w szczególności Tobie. Dzwoniłam do EMC- po świętach majowych mam sprawdzić terminy rozpoczęcia kursu. Fajnie, że szkoła jest bezpłatnie :)
 
Widzisz ja też chodziłam do Doroty Fortunko i jestem średnio zadowolona. Spotkałam zachwycone ta szkołą jak i podchodzące sceptycznie. Wszystko zależy od tego jaka jest grupa i czego się oczekuje.
 
sorki za bałagan, ale przeniosłam posty z tematu o szpitalach, nowym osobom łatwiej będzie je odnaleźć :-)
 
p.powietrzem słyszałam o tym ale jak zapytałam u źródła to otrzymałąm odpowiedz, że nie maja tam oficjalnej informacji o takim procederze jak całodobowe znieczulenie
goisa i bartek ja oczekuję konkretnych informacji i odpowiedzi i nie bardzo zwracam uwagę na grupę. Na razie nie widziałam jakis większych rozbieżności z wiedzą teoretyczną posiadaną przeze mnie. Zobaczymy jak bedzie dalej. Pani Dorota ma specyficzny sposób mówienia i mimiki ale pracuję z tak różnymi ludźmi, ze tez nie zwracam uwagi na to, chociaz wiem, ze niektórym to własnie przeszkadza
 
hmmmm... Wisienko... my trafiliśmy na grupę gdzie przyszli rodzice mieli już dzieci w rodzinie i wiele rzeczy nie było im obce i wiele tematów jeżeli chodzi o pielęgnację dziecka została potraktowana po macoszemu. Nie mówię, że to nie nasza wina laików totalnych, ale o wiele rzeczy nie przyszło do głowy nam zapytać a także jako laicy nie zostaliśmy potraktowani, jeżeli wiesz o co mi chodzi. Do sposobu mówienia Doroty nie mam nic. Moi sąsiedzi wybrali inną szkołę rodzenia i porównując ich zajęcia z naszymi oczywiście z opowieści odnośnie pielęgnacji dziecka, to była duża różnica w szczegółowości i indywidualnych ćwiczeniach.
Nie powiem na Brochowie 2 lata temu było mnóstwo kobiet z jej szkoły rodzenia i tak odwiedziła mnie po porodzie jak do niej zadzwoniłam i odwiedzała mnie i inną swoja podopieczną codziennie............ ale każdy ma swoje odczucia i tak szczerze więcej takiej "fachowości" konkretnej wiedzy po porodzie (np. jak mam dojść do siebie) dostałam od położnej która była przy moim porodzie. Dorota słuchała, ale nic nie mówiła, jeżeli były problemy z karmieniem to fakt pomagała kobiecie......
 
hej Dziewczyny, czy ktoś ma jakieś doświadczenia/informacje/plotki na temat szkoły Sage Femme?? Obecnie mieści się przy ul. Boya-Żeleńskiego, a prowadzi ją położna ze szpitala na Kamieńskiego.
 
reklama
Gosia i bartek no i pewnie dlatego te odczucia. U mnie znowu ja jedyna mam syna dla reszty to pierwsze dziecko. To twoja grupa by mi odpowiadała. Masz racjz odczuciami myślęże pewnie najlepiej byłoby to tak podzielić żeby były grupy z pierwszym i kolejnym dzieckiem ale to sie nie uda. Ja znów z racji cesarki chciałabym jak najwięcej przygotowań do porodu. Powiem ci ile wiadomości było z dzieciaczków bo mamy to od 4 zajęc.

Biedrona ja przglądałam ofertę tej szkoły ale nie chciałąm rodzić na Kamieńskiego i się nie zdecydowałam, więc nie pomogę
 
Do góry