reklama

Szkoła rodzenia

Temat na forum 'Poleć szpital, lekarza, położną' rozpoczęty przez filkaa, 15 Styczeń 2011.

 1. filkaa

  filkaa Początkująca w BB

  Witam !! Jestem studentką III roku położnictwa i proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety. Ankieta jest anonimowa i posłuży mi wyłącznie w celu badawczym do pracy o projektowanym tytule Szkoła Rodzenia, a rzeczywisty przebieg porodu. Ankieta jest skierowana do kobiet i mężczyzn którzy przed porodem uczęszczali do Szkoły Rodzenia.

  LINK:
  https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHRGYXFEY29wa3Zac1hTT2Mwb285cFE6MQ

  Dziękuje za wszelką pomoc
   
 2. RachBuka

  RachBuka Zaciekawiona BB

  Hej,

  zastanawiam się nad szkołą rodzenia. Szukam szkoły dobrej przede wszystkim ale i nie za drogiej niestety...

  Czy możecie mi polecić jakąś fajną szkołę we Wrocławiu?

  Dzięki :)
   
 3. reklama
 4. szóstkowa mama

  szóstkowa mama Fanka BB :)

  Witaj!
  Ja urodziłam 6 dzieci i nigdy nie byłam w szkole rodzenia.4 dzieci urodziłam naturalnie i dwoje przez cc.Porody miałam dość krótkie,bo od momentu położenia się na łóżku porodowym do urodzenia się maluszka nie mijało więcej niż 3 godz.
  Zamierzam jeszcze się postarać o jeszcze jednego maluszka,ale nie zamierzam chodzić do szkoły rodzenia.Dla mnie to strata czasu i pieniędzy.
  Jestem ciekawa ile mam jest tego zdania co ja???
   
 5. kakakarolina

  kakakarolina Fanka BB :)

  Mnie się nie chciało chodzić i nie żałuję. Zaoszczędziłam kupę czasu a i tak urodziłam. Wszystko mi położna mówiła i było ok.
  Koleżanki chodziły i miały cc:-D (nie wszystkie oczywiście i nie ma to związku żeby zaraz się ktoś nie obruszył tylko tak im wyszło)
   
 6. wiolan

  wiolan PODWÓJNA MAMA

  ja tez jestem na nie dla szkoły rodzenia... mam dwojke dzieci (oba sie urodzily przez cc).. przy pierwszym synu planowany byl porod sn i poszlam do szkoly rodzenia.. chciałam tak jak napisane w ksiażkach.. ale przyznam szczerze, że to strata czasu i pieniędzy.. na sali porodowej poród prowadziła położna, która mowila wszystko dokłądnie (o dziwo wiecej nawet niz dowiedzialam sie w szkole rodzenia:-D:-D) co nalezy robić... tak naprawde... fachowy personel na sali porodowej pomoże we wszystkim i razem przebrniecie spokojnie przez cały poród... jesli bedziesz wspolpracowac...... to jest podstawa....:tak::tak:
   
 7. myszowata

  myszowata Gość

  Ja chodziłam i myślę, że warto:)Szkoła rodzenia przy szpitalu, w którym rodziłam była bezpłatna.
   
 8. Karola1917

  Karola1917 Fanka BB :)

  Ja nie chodziłam i ciesze sie z tego bo zaoszczedziłam sporo czasu :) Połozne sa tak pomocne przy porodzie ze wszystko wytłumacza i podpowiedza jak oddychac itd :)
   
 9. barbara84

  barbara84 Zaangażowana w BB

  Ja chodziłam do Szkoły Rodzenia w szpitalu w którym rodziłam i jestem zadowolona. Dowiedziałam się dużo praktycznych porad, zwiedziłam przed porodem porodówkę i dzięki spotkaniu z położną na jednych z zajęć, poznałam swoją przyszłą położną, którą miałam przy sobie podczas porodu.
   
 10. reklama
 11. szóstkowa mama

  szóstkowa mama Fanka BB :)

  Zatem sama widzisz,że więcej jest odpowiedzi na nie,niż na tak.Ja też nie żałuję,że nie chodziłam do szkoły rodzenia.Wydatek nie mały,a i położne są kompetentne i mówią co robić,słuchaj się ich i będzie dobrze!!!Jedna z mam napisała,że szkoła rodzenia umożliwiła jej zwiedzanie porodówki,dla mnie to nie potrzebna atrakcja przed porodem,a i znajomość położnej jaka by mi towarzyszyła przy sn,też była i jest mi obojętna!!!Poza tym ciężko trafić na dyżur znajomej położnej,chyba że się zapłaci,albo zna się jej datę dyżuru,ale wtedy musi być zgrany poród.No ale z naturą i maluszkiem spieszącym się na świat nie ma układów!!!
   
 12. Takhisis

  Takhisis Fanka BB :)

  Pamiętajmy, że nie wszędzie położne są takie miłe i sympatyczne:)
  Ja byłam na kilku zajęciach i zrezygnowałam wcześniej niż w połowie. Nie mogę powiedzieć, że odradzam, ale też jakoś szczególnie nie polecam. Można poznać kilka fajnych praktyk, popytać o nurtujące kwestie...ale można też obejść się bez tego. Ja akurat nie żałuję, że zrezygnowałam, ale miałam prywatną położną przy porodzie, więc nie odczułam jakoś braków w posiadanej wiedzy:)Jak wyglądałaby sytuacja gdybym nie miała swojej położnej? Myślę, że gorzej biorąc pod uwagę to jak było zanim zdecydowałam się zapłacić.
  Znam sporo dziewczyn, które są zadowolone ze swoich zajęć w szkole rodzenia.
  Ps/ Mi akurat zwiedzania porodówki przed porodem bardzo pomogło. Czułam się pewniej, bo wiedziałam jak to wszystko wygląda. Każdy ma inne potrzeby.
   

Poleć forum