reklama

Szkoła rodzenia

Temat na forum 'Poleć szpital, lekarza, położną' rozpoczęty przez filkaa, 15 Styczeń 2011.

1. filkaa

filkaa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam !! Jestem studentką III roku położnictwa i proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety. Ankieta jest anonimowa i posłuży mi wyłącznie w celu badawczym do pracy o projektowanym tytule Szkoła Rodzenia, a rzeczywisty przebieg porodu. Ankieta jest skierowana do kobiet i mężczyzn którzy przed porodem uczęszczali do Szkoły Rodzenia.

LINK:
    https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHRGYXFEY29wa3Zac1hTT2Mwb285cFE6MQ

Dziękuje za wszelką pomoc

2. RachBuka

RachBuka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej,

zastanawiam się nad szkołą rodzenia. Szukam szkoły dobrej przede wszystkim ale i nie za drogiej niestety...

Czy możecie mi polecić jakąś fajną szkołę we Wrocławiu?

Dzięki :)

3. reklama
  4. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj!
    Ja urodziłam 6 dzieci i nigdy nie byłam w szkole rodzenia.4 dzieci urodziłam naturalnie i dwoje przez cc.Porody miałam dość krótkie,bo od momentu położenia się na łóżku porodowym do urodzenia się maluszka nie mijało więcej niż 3 godz.
    Zamierzam jeszcze się postarać o jeszcze jednego maluszka,ale nie zamierzam chodzić do szkoły rodzenia.Dla mnie to strata czasu i pieniędzy.
    Jestem ciekawa ile mam jest tego zdania co ja???

5. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie się nie chciało chodzić i nie żałuję. Zaoszczędziłam kupę czasu a i tak urodziłam. Wszystko mi położna mówiła i było ok.
    Koleżanki chodziły i miały cc:-D (nie wszystkie oczywiście i nie ma to związku żeby zaraz się ktoś nie obruszył tylko tak im wyszło)

6. wiolan

wiolan PODWÓJNA MAMA

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez jestem na nie dla szkoły rodzenia... mam dwojke dzieci (oba sie urodzily przez cc).. przy pierwszym synu planowany byl porod sn i poszlam do szkoly rodzenia.. chciałam tak jak napisane w ksiażkach.. ale przyznam szczerze, że to strata czasu i pieniędzy.. na sali porodowej poród prowadziła położna, która mowila wszystko dokłądnie (o dziwo wiecej nawet niz dowiedzialam sie w szkole rodzenia:-D:-D) co nalezy robić... tak naprawde... fachowy personel na sali porodowej pomoże we wszystkim i razem przebrniecie spokojnie przez cały poród... jesli bedziesz wspolpracowac...... to jest podstawa....:tak::tak:

7. myszowata

myszowata Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja chodziłam i myślę, że warto:)Szkoła rodzenia przy szpitalu, w którym rodziłam była bezpłatna.

8. Karola1917

Karola1917 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja nie chodziłam i ciesze sie z tego bo zaoszczedziłam sporo czasu :) Połozne sa tak pomocne przy porodzie ze wszystko wytłumacza i podpowiedza jak oddychac itd :)

9. barbara84

barbara84 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja chodziłam do Szkoły Rodzenia w szpitalu w którym rodziłam i jestem zadowolona. Dowiedziałam się dużo praktycznych porad, zwiedziłam przed porodem porodówkę i dzięki spotkaniu z położną na jednych z zajęć, poznałam swoją przyszłą położną, którą miałam przy sobie podczas porodu.

10. reklama
  11. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zatem sama widzisz,że więcej jest odpowiedzi na nie,niż na tak.Ja też nie żałuję,że nie chodziłam do szkoły rodzenia.Wydatek nie mały,a i położne są kompetentne i mówią co robić,słuchaj się ich i będzie dobrze!!!Jedna z mam napisała,że szkoła rodzenia umożliwiła jej zwiedzanie porodówki,dla mnie to nie potrzebna atrakcja przed porodem,a i znajomość położnej jaka by mi towarzyszyła przy sn,też była i jest mi obojętna!!!Poza tym ciężko trafić na dyżur znajomej położnej,chyba że się zapłaci,albo zna się jej datę dyżuru,ale wtedy musi być zgrany poród.No ale z naturą i maluszkiem spieszącym się na świat nie ma układów!!!

12. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pamiętajmy, że nie wszędzie położne są takie miłe i sympatyczne:)
    Ja byłam na kilku zajęciach i zrezygnowałam wcześniej niż w połowie. Nie mogę powiedzieć, że odradzam, ale też jakoś szczególnie nie polecam. Można poznać kilka fajnych praktyk, popytać o nurtujące kwestie...ale można też obejść się bez tego. Ja akurat nie żałuję, że zrezygnowałam, ale miałam prywatną położną przy porodzie, więc nie odczułam jakoś braków w posiadanej wiedzy:)Jak wyglądałaby sytuacja gdybym nie miała swojej położnej? Myślę, że gorzej biorąc pod uwagę to jak było zanim zdecydowałam się zapłacić.
    Znam sporo dziewczyn, które są zadowolone ze swoich zajęć w szkole rodzenia.
    Ps/ Mi akurat zwiedzania porodówki przed porodem bardzo pomogło. Czułam się pewniej, bo wiedziałam jak to wszystko wygląda. Każdy ma inne potrzeby.

Poleć forum