reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia

reklama
W czwartek idziemy pierwszy raz do szkoły rodzenia. Zajęcia w czwartki, 6 razy po 1,5 godz. Zobaczymy, jak to będzie;-) No i płacimy 80 zł za wszystko.

Edit:

Nuta, Stokrotka- w Matce Polce szkoła jest za darmo. Mam nawet nr tel, ale chyba jednak nie będziemy tam chodzić, bo chciałam chodzić z moim mężem, a tam nie wyrobiłby się z pracy na czas.
A gdzie będziecie rodziły?
 
Ostatnia edycja:
Nuta w którym szpitalu planujesz rodzić?
W Wieluniu.Na początku ciąży myślałam o Madurowiczu w Łodzi, bo miałam tam operację(pracuję tam dr Gruszczyńska -Walczak, ona pochodzi z Wielunia i ona mnie leczyła i operowała),wszystkie położne na oddziale ginekologii były bardzo miłe ale wiadomo że na bloku porodowym i położnictwie są inne, ale musiałabym jeździć do Łodzi do lekarki a to z Wielunia jest 100 km no i tu problem bo od początku ciąży bardzo źle znoszę podróże i w końcu chodzę do lekarza w Wieluniu i tu mam znajomą położną którą chce mieć przy porodzie jeśli nie będę miała cc a istnieje taka możliwość bo miałam już pocięty brzuch.
 
Ostatnia edycja:
Ja idę do szkoły rodzenia w środę. Zajęcia są darmowe, prowadzone przez położną ze szpitala, dzielone na ćwiczenia i teorię.
A od jutra chodzę na basen, bo jak tak dalej będzie to na prawdę będzie problem z porodem. Warto też trochę odciążyć kręgosłup.
 
Nuta rozumiem Cie , dobra decyzja.
W czwartek idziemy pierwszy raz do szkoły rodzenia. Zajęcia w czwartki, 6 razy po 1,5 godz. Zobaczymy, jak to będzie;-) No i płacimy 80 zł za wszystko.

Edit:

Nuta, Stokrotka- w Matce Polce szkoła jest za darmo. Mam nawet nr tel, ale chyba jednak nie będziemy tam chodzić, bo chciałam chodzić z moim mężem, a tam nie wyrobiłby się z pracy na czas.
A gdzie będziecie rodziły?
Agasim ja zamierzam rodzic w Rydygierze i dlatego tam zapiszemy sie do szkoły rodzenia. Kosztuje 250zł, ale dzięki temu lepiej poznamy szpital i jego zwyczaje.
 
Stokrotka, Ja prawdopodobnie będę rodziła w Brzezinach, bo mam najbliżej i dlatego też tam idziemy do szkoły rodzenia, żeby poznać szpital i położne;-). No chyba, żeby się coś działo, to wtedy pewnie w Matce Polce. Mam jednak nadzieję, że nie będę musiała, bo słyszałam, że tam masowo się rodzi. Mają za to dobry sprzęt.

Moja gin jest w szpitalu w Tomaszowie, ale to jest dla mnie jeszcze dalej niż do Łodzi, więc chyba raczej się nie zdecyduję.
 
Cześć dziewczyny!
Jestem nowa na forum, ale zaciekawił mnie Wasz wątek o szkołach rodzenia, bo również od grudnia do takiej szkoły chodzę razem z mężem. Będę rodziła pierwszy raz, więc chciałam generalnie dowiedzieć się wszystkiego od profesjonalistów. Tak chyba najłatwiej prawda? Nie zawsze "babcine" sposoby są najlepsze. Porównałam też ceny, które podajecie. My jesteśmy z Gdańska, i chodzimy do szkoły rodzenia Oświata - Lingwista. Cena 200 zł, ale pełne zaplecze edukacyjne w zasadzie. W sumie możecie same zobaczyć (może którąś zainteresuje): link. Napiszcie co sądzicie o takiej ofercie. Myślicie, że dobrze wybraliśmy? W zasadzie mamy bardzo dobre zdanie o tej szkole, ale tak "na sucho" co byście jako bardziej doświadczone powiedziały? :happy:
 
Cześć dziewczyny!Jestem nowa na forum, ale zaciekawił mnie Wasz wątek o szkołach rodzenia, bo również od grudnia do takiej szkoły chodzę razem z mężem. Będę rodziła pierwszy raz, więc chciałam generalnie dowiedzieć się wszystkiego od profesjonalistów. Tak chyba najłatwiej prawda? Nie zawsze "babcine" sposoby są najlepsze. Porównałam też ceny, które podajecie. My jesteśmy z Gdańska, i chodzimy do szkoły rodzenia Oświata - Lingwista. Cena 200 zł, ale pełne zaplecze edukacyjne w zasadzie. W sumie możecie same zobaczyć (może którąś zainteresuje): link. Napiszcie co sądzicie o takiej ofercie. Myślicie, że dobrze wybraliśmy? W zasadzie mamy bardzo dobre zdanie o tej szkole, ale tak "na sucho" co byście jako bardziej doświadczone powiedziały? :happy:
hej ja tez jestem z Gdańska szkoła dosyć tania jak na płatne zajęcia kurs też niczego sobie patrząc na program NZOZ Morena ja wybrałam tą bo najbardziej przekonał mnie fakt że jest na nfz i zajęcia też mają fajne dużo jest o kąpieli pielęgnacji i karmieniu dziecka dodatkowo chciałbm zobaczyć gdzie będę rodzić a w tej szkole na ostatnich zajęciach jest taka mozliwośc. Spotkań tez sporo bo 11 :-)
 
Super oferty tych dwóch szkół.Gdyby u mnie szkoła miała taki program to nie zastanawiałabym się ani chwili nawet gdyby kosztowała 200 zł bo ta u mnie to wypada strasznie blado przy tych waszych.
 
reklama
I po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Jest nas w grupie aż trzy, więc prawie zajęcia indywidualne. Ponieważ jedna dziewczyna już niedługo rodzi dziś były zajęcia o połogu i pielęgnacji krocza. Pani położna, która prowadzi zajęcia bardzo sympatyczna, z 24 letnim stażem pracy. Pracuje w szpitalu, który nie zachęca zbytnio do korzystania z usług, no ale to nie świadczy o niej źle.
Kilka ćwiczeń na karimatach i pogadanka na temat połogu, karmienia piersią, itd.
Na pewno nie jest to szkoła, jak w dużych miastach, ale zawsze to coś.
Jest sympatycznie i na pewno będę korzystać.
Dostałyśmy też różne gratisy, np. smoczek, chusteczki pampersa, wkładki laktacyjne, itp.
 
Do góry