reklama

Szkoła rodzenia

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez mamkolor, 27 Kwiecień 2014.

1. mamkolor

mamkolor Zaciekawiona BB

Czy warto skorzystać z oferty szkoły rodzenia. Czy pomogło Wam to w porodzie?

2. megpl

megpl Aktywna w BB

Jak dla mnie warto i to bardzo warto. Nawet nie chodzi o wiedzę jaką się wynosi bo na pewno wszystkiego co potrzebne się tam nie dowiesz bo to raptem parę zajęć. Jednak dla samej świadomości. Mi chodzenie na takie zajęcia pozwoliło przygotować psychicznie się do porodu. Na szkole rodzenia np dowiedziałam się że przy pierwszym porodzie od momentu pierwszych skurczy do samego porodu może minąć sporo czasu tak więc spokojnie do tego zdarzenia podeszłam. I zamiast jechać do szpitala gdy tylko się "zaczęło" pojechałam jeszcze na ostatnie zakupy przed porodem. Po czym spokojnie się ogarnęłam i wieczorem pojechałam urodzić :) Na pewno gdyby nie szkoła rodzenia nie podeszłabym do tego tak spokojnie .

3. reklama
  4. GosiaDr

GosiaDr Fanka BB :)

Ja jeszcze nie rodziłam, więc nie wiem jak szkoła rodzenia pomaga w samym porodzie, ale kończę właśnie kurs w szkole rodzenia i mimo paru zajęć, które przynajmniej dla mnie, były nudne lub nic nie wnoszące, ogólnie warto było :) dowiedziałąm się mnóstwa ciakwaych rzeczy, np o stymulacji sensorycznej dziecka jeszcze w brzuchu :)
    Poza tym, co dla mnie najważniejsze poznałam szpital, położne, widziałam oddział i kurde, jakoś mniej się boję, bodo szpitala wchodzę prawie jak do siebie i nie jest już taki starszny :)

Poleć forum