reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkola, szkola, szkola:)

No właśnie ViKamciu u nas tak nie było...
młody jest np.z października 2007 i dostał się do przedszkola na ECCE od września 2011 czyli miał prawie 4 lata i sądzę,że z Twoją Vi będzie podobnie,dopiero od września przed 4 urodzinami pójdzie :sorry2:
ale to możesz się dogadac z przedszkolem u Ciebie.
 
reklama
dla mnie to jest bez sensu :/ dlaczego dziecko ma czekać cały rok jesli brakuje mu zaledwie kila miesięcy :no:
powinno być tak jak kiedyś w pl że rocznik to rocznik... a nie teraz wymyślają ..


a czy są inne mamy które miały taką sytuację jak ja i dzieci poszły do szkoły normalnie nie czekając prawie cały rok??

 
Mój Radek znów jest z czerwca i poszedł do szkoły we wrześniu 2010 (junior infant class) miał 4 lata i 2 miechy i był jednym z najmłodszych dzieci w klasie:sorry2:Kilkoro było starszych od niego o rok i na początku było widac różnicę w wieku na przykład w rysunkach dzieci,mój Radek wszystko bazgrał jednym kolorem:baffled:Teraz już się te różnice zamazały a Radek radzi sobie najlepiej z wszystkich dzieci z matematyką w swojej klasie:tak:Od września idzie do pierwszej klasy:tak:Nie żałuję decyzji,że posłaliśmy go do szkoły już jako 4-latka,zdążył się nauczyc języka,obyc z dziecmi,wie,że musi lekcje odrabiac,czytac,pisac a nie został od razu rzucony na głęboka wodę do pierwszej klasy gdzie wszystkie dzieci się już znają i dużo umieją:tak:
 
Anineczka no zajrzałam na stronkę i sprawdziłam kiedy Zuzia łapie sie na ten darmowy program i wychodzi że od września 2014 czyli będzie mieć 3 lata i 8 miesięcy. I po tym można młodą posłać do Junior infant class i to juz są zajęcia w szkole tak??
 
Tak,junior infant class a po roku senior infant class to są jakby dwie klasy zerówkowe przed pierwszą klasą:tak:Radek chodzi już drugi rok do szkoły i jest w senior infant class a do pierwszej klasy pójdzie od września:tak:Dzieci się już w tych klasach infant uczą literek,cyferek,czytac,pisac,liczyc:tak:
 
Tak,junior infant class a po roku senior infant class to są jakby dwie klasy zerówkowe przed pierwszą klasą:tak:Radek chodzi już drugi rok do szkoły i jest w senior infant class a do pierwszej klasy pójdzie od września:tak:Dzieci się już w tych klasach infant uczą literek,cyferek,czytac,pisac,liczyc:tak:

Dzięki, a duzo wcześniej zapisywałaś Radka do szkoły, czy w wyznaczonym terminie przez szkołe
 
Ja miałam Radka zapisanego jakoś w marcu ale w czerwcu otwarli mi szkołę pod domem więc go przeniosłam.Wiem jednak,że w niektórych szkołach zapisują dzieci zaraz po urodzeniu:sorry2:Spokojnie możesz już iśc Zuzię zapisac,będziesz pewna,że będzie miejsce dla niej:tak:
 
Vikamcia dla mnie tez to jest bez sesnu
Natalia jest z sierpnia wiec od wrzesnia idzie do przedszkola bo wczesniej sie nie lapala a do szkoly idzie od przyszlego roku
Lenka pojdzie wczesniej bo jest z maja

Asienka my jak Nacie zapisywalismy to babka sie pytala czy mamy jeszcze dzieci J mowi ze tak to kazala i Lenke zapisac
Jeszcze chcemy pojedzic do kilka szkol bo wiem ze tu z miejscami ciezko
 
Ostatnia edycja:
reklama
ania ja mam to samo .. Vi jest z listopada 09 a Emma z kwietnia 11 i będa rok po roku chodzić ...

musze się przejść do mojej szkoły i spytać czy moze Vika normalnie iść do junior infant mając 3 l i 10 msc :/

 
Do góry