reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoły rodzenia - czyli jak przygotować się do roli mamy

Wiecie, różnie jest. Mam znajomych, którym się trochę finansowo nie wiedzie- nawet na lumpki ich nie stać. W sumie 'poratowały' ich prezenty od znajomych i rodziny, bo inaczej to praliby codziennie :-( A dziecko na spacery byłoby noszone chyba na rękach.

Aniam- no to masz małego morsa :-) Mój na początku był kąpany w ok. 39 stopniach, a potem to już temperatura mojego ciała czyli 36,6 :-D
 
reklama
Wiecie, różnie jest. Mam znajomych, którym się trochę finansowo nie wiedzie- nawet na lumpki ich nie stać. W sumie 'poratowały' ich prezenty od znajomych i rodziny, bo inaczej to praliby codziennie :-( A dziecko na spacery byłoby noszone chyba na rękach.

Aniam- no to masz małego morsa :-) Mój na początku był kąpany w ok. 39 stopniach, a potem to już temperatura mojego ciała czyli 36,6 :-D

ano róznie bywa ale zwykle na te lumpki ludziska mają :tak: Tym bardziej jak tam mozna bodziaka ze zeta kupić czy pajaca za 2 . Zreszta mam kolezanke co też nie srała kasą więc zamiast jej kupowac grzechotkę za 20zł to poszłam do lumpka i zawiozłam jej całą reklamówkę ubranek:tak: bardzo się ucieszyła .
 
dagsila -no super relacja. do paru punktow mozna by sie przyczepic, ale mysle ze i tak kazdy bedzie robil jak sam uwaza, u mnie tylko jesli o te ciuszki chodzi to stanowczo za malo
ja tez bylam wczoraj na szkole rodzenia, bo moja polozna zadzwonila i zaproponowala mi poniedzialek wiec od razu pojechalam, bardzo fajnie bylo, zaczelysmy od gimnastyki troche jogi, pokazywala co pomaga przy porodzie jakie pozy... potem byla gadka i nauka oddychania przy porodzie, ktora bedziemy zawsze powtarzac, a potem bylo o srodkach znieczulajacych przy porodzie, ogolnie bardzo ciekawie bylo choc szybko czas zlecial, trwa to tylko 2 godziny. ogolnie moja polozna jest za naturalnym porodem jesli sie oczywiscie szyjka macicy w miare normalnie otwiera, i za zastrzykiem zewnatrzoponowym jesli jest taka potrzeba, mozna wziasc czopki ktore bardzo pomagaja w pierwszej fazie bolow a potem to juz nic nie pomaga, najwazniejsze to nie spanikowac jak sie zacznie, wspolgrac z polozna przy porodzie, miec swoje zdanie i mowic glosno czego sie chce i w jakiej pozycji, niczego i nikogo sie nie bac i najwazniejsze to zostawic wstyd w domu , acha i nikt nie bedzie robil na sile lewatywy ani golil, chyba ze na zyczenie...
 
No alez to Ola wlasnie dzisiaj udwowodnila, ze da sie skompeltowac prawie cala wyprawke za 10 zl ;))
Ja termometry lubilam na poczatku - nie do konca to zbedny gadzet. Potem szybko wyczulam jaka ma byc ta woda i faktycznie lokiec wystarczyl. Teraz znowu nie pamietam i zamierzam na pierwsze 2-3 kapiele znowu go wyciagnac :)
 
No alez to Ola wlasnie dzisiaj udwowodnila, ze da sie skompeltowac prawie cala wyprawke za 10 zl ;))
Ja termometry lubilam na poczatku - nie do konca to zbedny gadzet. Potem szybko wyczulam jaka ma byc ta woda i faktycznie lokiec wystarczyl. Teraz znowu nie pamietam i zamierzam na pierwsze 2-3 kapiele znowu go wyciagnac :)

Mój nie działa po rzutach synka nim o podłoge:-D:-D ale mam też w wanience
 
U mnie w szpitalu mają takie wymogi "Co powinnaś zabrać ze sobą na oddział":

Dokumenty:
dowód osobisty
książeczka ubezpieczeniowa aktualizowana co miesiąc
książeczka RUM
orginalna grupa krwi
karta przebiegu ciąży
aktualne badania (WR, HBs, mocz, morfologia, cukier)
Rzeczy dla Ciebie:
szlafrok
wygodna nocna bielizna umożliwiająca karmienie piersią - 3 szt w tym jedna do porodu
pantofle lub klapki,
przybory toaletowe,
dwa ręczniki (kąpielowy i zwykły)
majtki siatkowe
podpaski
woda mineralna niegazowana
Rzeczy dla Dziecka:
paczka pampersów 3 - 6 kg
chusteczki nawilżone
ubranka
Rozeszłabym to jeszcze o:
dla mamy Tantum Rosa,
Ręcznik papierowy,
Papier toaletowy,
sztućce, kubek
ładowarka do telefonu,
aparat,
laktator,
wodę niegazowaną ale tą ze smoczkiem (żeby rozpuścić w niej
Tantum Rosa do podmywania),
Zapomnieli też napisać o termometrze.
U mnie w szpitalu każą sobie przynosić własny!!!
No i może jakaś prasa do poczytania :-)
 
Bardzo dobrze, że osobny wątek założyłyście :-) Łatwiej nam będzie znaleźć wszystko.
Dagsila aż tyle informacji na jednej lekcji. Nieźle :-) Fajnie to wszystko przedstawiłaś.
 
U mnie w szpitalu mają takie wymogi "Co powinnaś zabrać ze sobą na oddział":

Dokumenty:
dowód osobisty
książeczka ubezpieczeniowa aktualizowana co miesiąc
książeczka RUM- to jeszcze istnieje ?
orginalna grupa krwi
karta przebiegu ciąży
aktualne badania (WR, HBs, mocz, morfologia, cukier)
Rzeczy dla Ciebie:
szlafrok
wygodna nocna bielizna umożliwiająca karmienie piersią - 3 szt w tym jedna do porodu
pantofle lub klapki,
przybory toaletowe,
dwa ręczniki (kąpielowy i zwykły)
majtki siatkowe
podpaski
woda mineralna niegazowana
Rzeczy dla Dziecka:
paczka pampersów 3 - 6 kg
chusteczki nawilżone
ubranka
Rozeszłabym to jeszcze o:
dla mamy Tantum Rosa,
Ręcznik papierowy,
Papier toaletowy,-:szok::szok: ja nie wiem na co składki płacimy:no::wściekła/y:
sztućce, kubek- :szok::szok:
ładowarka do telefonu,
aparat,
laktator,
wodę niegazowaną ale tą ze smoczkiem (żeby rozpuścić w niej
Tantum Rosa do podmywania),
Zapomnieli też napisać o termometrze.
U mnie w szpitalu każą sobie przynosić własny!!!
No i może jakaś prasa do poczytania :-)
ja bym jeszcze wzieła jakies sucharki miałam i jadłam po CC a wiadomo poród SN tez się może różnie skończyć . A dwa mama karmiaca w sumie ma diete ale mozna sucharki przegryźć:-D no i kompa ja miałam w szpitalu a co;-)

czemu tego suwaka nie masz automatycznie ?
 
reklama
Do góry