reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia

Ja na razie wiem, ze jest szkoła rodzenia przy szpitalu w którym będę rodziła, zastanawiam się czy da się zapisać tylko na część zajęć. Wiem, że będę miała cc (wskazania medyczne) i w sumie nie chcę słyszeć na zajęciach jaki to jest cudowny poród a jakie złe cc dla maleństwa i tak nie jest to dla mnie takie 100 % łatwe do zaakceptowania. Ale chętnie skorzystałabym z zajęć jak się zajmować maleństwem w pierwszych dniach życia itp. bo nie mam o tym bladego pojęcia hehe no i nie wiem czy jest sens ciągnąć na takie zajęcia mojego K? No ale jeszcze muszę się zorientować w sytuacji ...
 
reklama
Dora a mogę się dowiedzieć jakie to wskazania? Od kiedy wiesz że czeka Cię cc??
Czy któraś z Wrześnióweczek ma zalecania na cc??
 
W Toruniu funkcjonuje bezpłatna szkoła przy Szpitalu na Bielanach. Zajęcia odbywają się co środę o godzinie 16.00 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Żwirki i Wigury (zapytajcie w portierni, w której sali – najprawdopodobniej w gimnastycznej, ale wykłady są w salach lekcyjnych).

Zapisy pod numerem telefonu 056-61-01-141.

Szkoła funkcjonuje w trybie 14-tygodniowym,. Oznacza to, że co 14 tygodni rozpoczyna się nowy kurs, z nową grupą (14 par). Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto zapisać się na kurs odpowiednio wcześniej. Z informacji udzielonych przez dr Mariana Drożdżala (osoba odpowiedzialna za prowadzenie szkoły) wynika, że najpóźniej trzeba zadzwonić około 13 tygodnia ciąży - inaczej nie zdążymy się zapisać a co dopiero ukończyć szkołę przed planowanym terminem porodu. Oczywiście im wcześniej tym lepiej:)


Program szkolenia:

1. Sprawy organizacyjne,
Psychologiczny aspekt ciąży w rodzinie,
Ćwiczenia gimnastyczne (usprawniające, relaksujące, oddechowe).

2. Przebieg ciąży, rozwój dziecka w łonie matki,
Pogłębianie dialogu małżeńskiego – nawiązywanie wczesnego kontaktu z dzieckiem,
Ćwiczenia gimnastyczne.

3. Poród: współpraca rodzącej w I i II okresie porodu,
Przełomowe okresy w przebiegu porodu,
Ćwiczenia gimnastyczne.

4. Poród rodzinny,
Ćwiczenia gimnastyczne.

5. Połóg,
Ćwiczenia gimnastyczne.

6. Karmienie piersią,
Ćwiczenia gimnastyczne.

7. Kąpiel i pielęgnacja noworodka,
Ćwiczenia gimnastyczne.

8. Kąpiel i pielęgnacja noworodka – zajęcia doskonalące,
Ćwiczenia gimnastyczne.

9. Najczęstsze problemy wieku noworodkowego,
Ćwiczenia gimnastyczne.

10. Najczęstsze problemy wieku niemowlęcego,
Ćwiczenia gimnastyczne.

11. Powrót płodności po porodzie,
Ćwiczenia gimnastyczne.

12. Dziecko w rodzinie,
Ćwiczenia gimnastyczne.

13. Poród rodzinny (film z sali porodowej)

14. Wizyta na oddziale porodowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu

 
chyba wszędzie inaczej, ja chodziłam jakoś 2-3razy w tyg, chyba przez ok. miesiąc, a tu widzę któraś pisała o weekendowym kursie, więc co szkoła to inne zwyczaje.
To ja pisalam. U nas do wyboru, mozna chodzic 7 x raz w tygodniu lub zrobic to w jeden weekend. Ja nie chcialam sobie problemu robic i co czwartek tam latac wiec zdecydowalismy sie na weekendowy. Zawsze to wygodniej jeden weekend z glowy i sprawa zalatwiona a tak to po pracy, zmeczeni jeszcze do szkoly rodzenia isc. My wybralismy kurs organizowany przez szpital gdzie bede rodzila wiec tez super, bo poznam juz niektore polozne na pewno :-)
 
sylwia - mam duże problemy ze wzrokiem i stąd okulistyczne zalecenie do cc, niejednokrotnie rozmawiałam o tym z moją okulistka, że lepiej urodzić przez cc i cieszyć się widokiem dziecka, niż naturalnie i nigdy go nie móc zobaczyć - także dla mnie to postanowione, tylko mam w związku z tym różne dylematy, bo zwykle mówi się wszędzie o naturalnym porodzie i sytuacjami z tym związanymi, a rzadziej o cesarce, bo co jasne jest mniej powszechna. Stąd moje niektóre pytania na forum... [FONT=&quot]
[/FONT]
 
Dziękuję za odpowiedź ! Teraz moje pytanie wydało mi się nietaktowne:zawstydzona/y: skoro są takie zalecenia i tak wiele możesz stracić to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenie :-) Ja poprzedni poród miałam siłami natury także nie mogę się wypowiedzieć.
Trzymam mocniachno kciukasy :-D
 
Na cc może byc skazana każda z nas bo nie wiadomo jak poród bedzie przebiegał.Choc wiem że po cc dochodzi się do formy dłużej niż po naturalnym ale tez to może byc róznie u każdej z nas ;)
 
U mnie CC na razie jest prawdopodobne ze względu na położenie dzidziusia. Sama tez rodziłam się pupcią na świat, więc pewnie moje dziecko nie chce być gorsze, ale do 40 tygodnia może się jeszcze duuużo zmienić:)
 
reklama
Do góry