reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia

. Po przyjęciu tatuś (jeśli chce) uiszcza opłatę 150zł i może uczestniczyć w porodzie.
Ja jak rodziłam dwa razy mąż nie musiał płącić żeby być przy mnie,Tylko za strój zapłacił 20 zł.Trochę mnie to wkurza że stosują taką praktykę by zarobić na tatusiach ech!

Ja się muszę dowiedzieć jak jest w moim szpitalu ,gdzie chce rodzić,ze znieczuleniem.Czy płatne czy nie.Wiem że jest wanna do porodu ale nie wiem czy to jest dodatkowo płatne jeśli chce się rodzić w wodzie.
 
reklama
opłaty za tatusiów są niezgodne z prawem z tego co pamętam, ale niestety czesto praktykowane przez szpitale.

magda
ja wiem jedynie ze jak chce sie w wodzie rodzic to trzeba dodatkowo jakie sbadania zrobic przed porodem i nie miec przeciwwskazan
 
No tak mozliwe.Na pewno będę musiała się tam wcześniej wybrac i porozmawiac o wszystkim.Także nie wiem w którym mój ginek szpitalu pracuje to tez bym brała ten szpital pod uwagę
 
to ja wróciłam właśnie ze szkoły rodzenia dziś byłam sama bo m w pracy.. temat był następujący; ból porodowy! ale powiem wam ze ta pogadanka mnie uspokoiła troche.. jak to pani powiedziała jak jest ciaża to musi być i poród i panika tu nie pomoże że najbardziej dokuczliwe są skurcze przy rozwarciu a potem to już z górki.. ja to wam powiem że chociaż oczywiście się boje to mogłabym rodzic nawet dzis byleby maleństwo było już ze mną
 
Ja w piątek byłam w szpitalu, żeby zapisać się do szkoły rodzenia i w ogóle dowiedzieć czegoś na temat i ... okazuje się, ze już za późno, że zajęcia trwają 12 tygodni po 2 x w tygodniu po 1,5h - szok - u Was też to trwa tyle czasu? ja myślałam, że miesiąc i już.
 
Dora,faktycznie bardzo intensywny ten kurs:szok:

W szpitalu, w którym zamierzam rodzić nie ma szkoły rodzenia, ale zapisałam się do takiej, którą prowadzi położna z tego szpitala właśnie. Kosztuje fortunę(jak na moją kieszeń), ale z racji tego, że też dość późno się do tego zabrałam nie miałam już wyboru, bo albo nie było miejsc, albo kursy już się pozaczynały. Nasza szkoła trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny. I tez mi się wydawało, że dużo tych godzin...
 
Hejka. Ja właśnie też dzwoniłam się orientować do szkoły rodzenia i u nas to chyba wręcz przyśpieszony kurs, bo tylko 7 spotkań po 2 godziny. Ale może to i lepiej:-)

Dora_M a może spytaj czy nie możesz dołączyć mimo wszystko. A że nie będziesz na wszystkich lekcjach to trudno. Zawsze lepiej trochę niż wcale:-D
 
ja chodzę do bezpłatnej szkoły rodzenia,dołączyłam w 27 tyg. i nie było żadnego problemu,położne bardzo miłe i kompetentne,są ćwiczenia oddychania i ćw.ogólnousprawniające, zajęcia 2 x tyg. i ogólnie jeśli ktoś przyszedł pierwszy raz np. w 34 tyg. to nie ma problemu z dołączeniem do grupy,wręcz położna zostaje po godzinach i ćwiczy z tą parą kąpanie,przewijanie czyli podstawy.Myślę,że lepiej nie mogliśmy trafić...
 
Dziewczyny z Wrocławia gdzie jesteście zapisane do szkół rodzenia? Ja starałam się znaleźć coś bezpłatnego, ale nie mogę nic znaleźć w necie. Czyżby nie było? Zastanawiam się nad Klubem Body Fit Wellnes na Pretficza, kurs trwa 6 tygodni za 400zł.
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry