reklama

szmery na sercu, powiększona wątroba i śledziona

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez Tygrysek1985, 27 Czerwiec 2012.

1. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

witam, moja Córeczka ostatnie dwie noce źle spała, dzisiaj moja mama poszła z nią do lekarza, lekarz stwierdził, że dziecko ma zaczerwienione gardło, szmery na sercu, deliktanie powiększoną wątrobę i śledzionę, przez tydzien kazal podawac dziecku probiotyki, wapno z wit C, paracetamol i lek do pryskania na gardlo, czy to na pewno wystarczy?

lekarz stwierdzil, ze objawy te moga ustapic wraz z ustapieniem infekcji,

nie wiem moze powinnam z nia jechac zrobic jakies konkretne badania, a nie czekac az do przyszlej srody?

dodam, ze dziecko 3 miesiace temu mialo odstawione hormony tarczycy z powodu polepszenia, mialo niedoczynnosc tarczycy

w styczniu przeszla tez ospe, i 3 miesiace temu zapalenie pluc i oskrzeli jednoczesne

dziecko tez bardzo malo je i bardzo malo pije,

2. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Witam Nie badałam Twojej córeczki, więc nie potrafię powiedzieć czy wymaga dalszej diagnostyki. Na pewno wymaga kontrolnego badania lekarskiego. O tym kiedy powinno się ono odbyć decyduje to co dzieje się z córeczką. Jeśli objawy o których napisałaś ustępują, to badanie może odbyć się w zaplanowanym terminie. Jeśli się nasilają lub wystąpią inne np gorączka konieczna jest szybsza kontrola

3. reklama
  4. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

A czy wplyw na wsytapienie szmerow na sercu, powiekszenia watroby i sledziony moglo miec wplyw odstawienie euthyroxu?

Co moze byc przyczyna szmerow na sercu, jak to sie leczy? Jakie badania powinnismy wykonac?

5. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Szmery w sercu u małego dziecka są różne i mogą mieć różne przyczyny. Ważne jest jak są głośne, czy występują zawsze czy tylko czasami np w czasie gorączki, infekcji . Mogą to być tzw szmery niewinne, które nie są dla dziecka groźne ale mogą to być szmery spowodowane wadą serca. Ważne jest również czy dziecko ma dodatkowe objawy - np łatwe męczenie, nieprzybieranie na wadze. Badaniem, które odpowie na takie pytanie jest badanie echokardiograficzne (ECHO serca).
    Z tego co napisałaś u Twojej córeczki lekarz stwierdził cechy infekcji. Dlatego wymaga ona ponownej kontroli kiedy będzie zdrowa. Objawy o których piszesz są najpewniej efektem infekcji.

Poleć forum