reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szmery na sercu, powiększona wątroba i śledziona

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
5 153
witam, moja Córeczka ostatnie dwie noce źle spała, dzisiaj moja mama poszła z nią do lekarza, lekarz stwierdził, że dziecko ma zaczerwienione gardło, szmery na sercu, deliktanie powiększoną wątrobę i śledzionę, przez tydzien kazal podawac dziecku probiotyki, wapno z wit C, paracetamol i lek do pryskania na gardlo, czy to na pewno wystarczy?

lekarz stwierdzil, ze objawy te moga ustapic wraz z ustapieniem infekcji,

nie wiem moze powinnam z nia jechac zrobic jakies konkretne badania, a nie czekac az do przyszlej srody?

dodam, ze dziecko 3 miesiace temu mialo odstawione hormony tarczycy z powodu polepszenia, mialo niedoczynnosc tarczycy

w styczniu przeszla tez ospe, i 3 miesiace temu zapalenie pluc i oskrzeli jednoczesne

dziecko tez bardzo malo je i bardzo malo pije,
 
reklama
Witam Nie badałam Twojej córeczki, więc nie potrafię powiedzieć czy wymaga dalszej diagnostyki. Na pewno wymaga kontrolnego badania lekarskiego. O tym kiedy powinno się ono odbyć decyduje to co dzieje się z córeczką. Jeśli objawy o których napisałaś ustępują, to badanie może odbyć się w zaplanowanym terminie. Jeśli się nasilają lub wystąpią inne np gorączka konieczna jest szybsza kontrola
 
A czy wplyw na wsytapienie szmerow na sercu, powiekszenia watroby i sledziony moglo miec wplyw odstawienie euthyroxu?

Co moze byc przyczyna szmerow na sercu, jak to sie leczy? Jakie badania powinnismy wykonac?
 
Szmery w sercu u małego dziecka są różne i mogą mieć różne przyczyny. Ważne jest jak są głośne, czy występują zawsze czy tylko czasami np w czasie gorączki, infekcji . Mogą to być tzw szmery niewinne, które nie są dla dziecka groźne ale mogą to być szmery spowodowane wadą serca. Ważne jest również czy dziecko ma dodatkowe objawy - np łatwe męczenie, nieprzybieranie na wadze. Badaniem, które odpowie na takie pytanie jest badanie echokardiograficzne (ECHO serca).
Z tego co napisałaś u Twojej córeczki lekarz stwierdził cechy infekcji. Dlatego wymaga ona ponownej kontroli kiedy będzie zdrowa. Objawy o których piszesz są najpewniej efektem infekcji.
 
Do góry