reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szmery nad sercem u 5 miesięcznego maluszka

angola

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
27
czy to niebezpieczne??? jesteśmy przed wizytą u kariologa, może któraś mama juz przez to przechodziła??
 
reklama
najprawdopodobniej to nic powaznego. u mojej corki wykryto szmerek nad serduszkiem jak miala 2tygodnie. okazalo sie ze to drozny otwor owalny. jestesmy pod opieka kardiologa ale pani dr powtarza ze ten otwor ma bardzo duzo doroslych nawet o tym nie wiedzac, to nie jest wada serca tylko taki jego "urok"/
oczywiscie u was nie musi byc to taki otworek, niekiedy szmery wystepuja samoistnie, po jakims czasie zanikajac.

napewno nie masz powodu do niepokoju:) poczekaj spokojnie do wizyty u kardiologa, wszystko sie wyjasni:)

pozdrawiam
 
U mojego syna pediatra też wykryła szmery, uspokajała nas, że może to byc wynik anemii, może sie tak dziać przy ząbkowaniu. Na wszelki wypadak kazała skontrolować u kardiologa, mały miał wtedy 6 miesiecy i okazało sie że ma "nitkę ścięgnistą "w sercu. Nie wpływająca w żaden sposób na serce, a szmer bedzie miał juz zawsze. Najlepiej isc do specjalisty i on wyjaśni skąd sie szmer bierze.
 
Czy maluszek był chory? U chorych dzieci częściej słychać te szmery- których normalnie ciężko wyłapać. Mój starszak tez ma strunę/ nić ścięgnista przechodzącą przez serduszko- powoduje ona zawirowania przepływającej krwi- a więc szmer.
Wizyta u kardiologa nie zaszkodzi- zleci echo serca ( możecie sami zrobić, ale to trochę kosztuje- szukajcie usg-echo serca dla dzieci) to będziecie wiedzieli już czy to coś poważnego ( choć wg mnie taką poważną wadę wykryłby dobry ginekolog na usg w ciąży, lub pediatra na wizytacjach jeszcze w szpitalu). Trzymam kciuki aby wszystko było ok!
 
U mojej córki jak miała 2 miesiące też wykryto szmery. Okazało się że ma dziurkę mięszy przedsionkami. Lekarz powiedział że do 2 lat powinna zarosnąć i że to nic groźnego. Chodzi o to że w życiu płodowym jest właśnie dziurka żeby nie dostarczaj tlenu płucom bo to bez sensu. Przy porodzie ta dziurka się zamyka, ale często się zdarza że nie zamknie się do końca. Nie martw się na zapas. Ja też się martwiłam a okazało się że sporo osób ma taką wadę.
 
Kiedy byłam dzieckiem rowniez mialam szmery na sercu i to dosc konkretne, ale kardiolog uwazał ze same mina i faktycznie, opuscil mnie ten problem w okresie dojrzewania. Nie martw sie, takie szmery przewaznie bywają niegrozne.
 
Mój synek tez miał szmery,ale u niego odkryto wade serca,ma 1,5roku i 2 operacje,ale u Was napewno to nic złego mojej siostry tez mały miał szmerek słyszalny i do 2 lat zaniknoł
 
dziękuję za wsparcie, martwię się, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i że to minie
jeszcze raz dziękuję
 
reklama
Jest wiele przyczyn szmerków, wcale nie muszą być groźne. Np. u mojej córci wykryto je jak była malutka, okazało się, że ma taką malutką "niteczkę" przy zastawce i ona powoduje te szmerki, może się wchłonąć albo zostanie do końca życia, jeśli nic się nie dzieje, to mamy tylko co roku przychodzić na kontrolę.
 
Do góry