reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szorstka skora u niemowlaka.

melina77

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2010
Postów
24
Miasto
Ahlen
Witam.Jestem mama 5-miesiecznych blizniaczek,od jakiegos czasu dziewczynki maja szorstka skore,a nie sadze zeby to bylo po marchewce czy ziemniaczkach,z kosmetykow uzywamy tylko PENATEN,wiec sama juz nie wiem,dodam jeszcze ze piore w plynie ,wiec uczulenie na proszek tez odpada.mialyscie podobny problem?jak sobie poradzilyscie?
 
reklama
spróbuj je kąpac w Emolium- dość drogie,ale pomaga.A marchewka może byc winowajcą- moja Niunia właśnie na marchewke jest uczulona...:-(
 
....hm... naprawde na marchewke?moze faktycznie wstrzymam sie na razie z podawaniem jej i zobaczymy.dzieki:)
 
Wbrew pozorom,marchewka to bardzo częsty alergen...spróbuj ją zastapic dynią z ziemniaczkiem- u mojej i innych alergicznych dzieciaczków dynia była ok:):tak:.A kąpanie w emolientach tez nie zaszkodzi- nie musi byc Emolium,np. ostatnio kupiłam w Rossmanie olejek do kąpieli Babydream- bardzo fajnie sie sprawdza u nas:tak:
 
zgadzam się z happybeti u nas marchewka też uczula, i również polecam emolium do kąpieli i krem specjalny z tej serii-szybko i łatwo się rozprowadza i jest wydajny,mimo,że nie jest tani
poszukaj na allegro,jest tańszy niż w aptekach- mimo,że sprzedają go apteki internetowe
 
Dzieki wszystkim za porady,wyprobuje i dam znac czy pomoglo_Ostatnio uzywamy Hipp do kapieli tzn.szampon i zel w jednym,moze w tym problem,dzis sprobuje z oliwka.
 
Hipp jest fajny i mało uczula,ale jak skórka juz przesuszona,to zbyt mało nawilża.To czekamy na wieści od Ciebie:).
 
Czesc dziewczyny.No wiec wyeliminowalam marchewke i zastapilam ja dynia,dziewczynkom smakuje i nie maja nic przeciwko:),kapie je codziennie,ale zaczelam je kapac w wodzie z dodatkiem oliwki,ostatnio w Mamo To Ja,byla probka Oliatum,to tez wyprobowalam i faktycznie rewelacja,bede musiala kupic jakis emolient i mam nadzieje wszystko wroci do normy.
 
reklama
My mieliśmy podobny problem z przesuszoną skórką i na stronce apteki medyczne praca opinie znalazłam o produktach Hipp. No i faktycznie, po takim jednym balsamiku z ich firmy wszystko w miarę szybko wróciło do normy. Tylko nie pamiętam już jak się nazywał, ale był do skóry właśnie wysuszonej, taki silnie nawilżający :rofl2:
 
Do góry