reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szóstki?

D

Deleted member 176021

Gość
Hej Wam.
Tak sobie przeczesałam internet na ten temat i jedyne co znalazłam, to to że szóstki wyrzynają się w wieku 5-6 lat +/- 6 miesięcy.
Mój młody w styczniu skończy 3 lata, odnoszę wrażenie jak by coś zaczęło się dziać za piątkami, które ma już rok(więc jestem pewna, że to szóstki).
Dziąsła są rozpulchnione, jak coś je twardszego to łapie się za policzek i mówi, że boli. Na górze, na podniebieniu widzę z obu stron tj. punktowy biały nalot.
Od maja co 3 tygodnie, łapie infekcje gardła(nie wiem czy jedno z drugim ma jakiś związek) byłam u dentystki, no niestety wyszłam tylko z rachunkiem bo nie chciał pokazać.
Kurcze i tak się zastanawiam, czy to faktycznie te szóstki tak szybko mu idą z resztą jak wszystkie zęby .
Czy Waszym dzieciom też za wczasu wyszły szóstki?
 
reklama
Jeśli tak zauważyłaś a dziecku szybko wyrastają ząbki to tak może być. To kwestia indywidualna. U mojego syna 6-tki zaczęły się pojawiać w wieku 6 lat. Jedyne co mogę doradzić to dbajcie o nie szczególnie, bo jak wiadomo 6-tki to zęby stałe. Na tak wczesnym etapie podczas wyrzynania się tych ząbków dziecko może być apatyczne, gorączkować i mimo wszystko fajnie jakby obejrzał buzię dentysta.
 
Do góry