reklama

Szparagi

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez mami80, 5 Maj 2009.

1. mami80

mami80 Aktywna w BB

hEJ DZIEWCZYNY! U mnie w sklepie pojawiły się szparagi, no i właśnie chciałabym sprobować, ale niestety nie znam wypróbowanego przepisu. Słyszałam, że podaje się je z jakimiś sosami, ale nie wiem czy się je gotuje czy zapieka, czy trzeba je obierać, czy je się główkę-napiszcie jak macie sprawdzone przepisy;-)

2. mami80

mami80 Aktywna w BB

no i kupiłam paczkę szparagów, zrobiłam wg przepisu na opakowaniu(ogotowane z solą i cukrem, polane rozpuszczonym masełkiem i bułką tartą).. i nie zasmakowały mi:-(. Takie w smaku do gotowanej pietruszki

3. reklama
  4. ala_oli

ala_oli Alicja i Alex

ja to uwielbiam szparagi,gotuje je tylko w osolonej wodzie i polewam maslem z bulka,miodzio jak dla mnie:tak::-p

5. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

My tez uwielbiamy szparagi.
    Jesli chodzi o obieranie to robi sie to tylko wtedy, kiedy sa gruba (najczesciej biale szparagi) i lykowate. Dlatego kupujac trzeba wybierac takie, ktore sa dosc cienkie (najlepsze takie grubosci malego palca - mojego:-D). Trzeba tez uwazac, aby nie byly zwiedniete (widzi sie to szczegolnie na dole lodyzek - musza byc sprezyste a nie watowate). W domy obcina sie tylko koncowki lodyzek (ca. 2 cm).
    My tez wrzucamy na gotujaca i tylko osolona wode. Gotowac nie dluzej niz 3-4 min. Nie moga byc rozgotowane bo traca smak. Ja robie na rozne sposoby:
    1. Z maslem i bulka tarta (mniam!) - czasem dodaje na wierzch duzo parmezanu (z miodzio!-polecam) - sam parmezan i maslo to wloski sposob podania
    2. z sosem hollandais - miedzynarodowy i chyba najpopularniejszy przepis
    3. z sosem béarnaise - po mojemu - pychota, ktora u nas sie przyjela
    4. zapiekane w piekarniku - moga byc owiniete np. bekonem lub szynka
    5. grilowane
    My tezlubimy zupe szparagowa, ale kupuje gotowca i tylko dodaje swierze szparagi. Tez pychotka....
    Sprobuj moze jeszcze raz zrobic innym sposobem.....

Poleć forum