reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital co zabrać dla mamy i maleństwa :-)

Evelinkaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Lipiec 2013
Postów
658
Miasto
Trójmiasto
Dziewczynki stworzyłam ten temat ponieważ po raz pierwszy będę mamą i wszystko jest dla Mnie nowe i chociaż jest dużo informacji w internecie na ten temat to wolała bym żebyście podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami co tak na prawdę jest potrzebne podczas porodu a co zbędne zarówno dla mamusi jak i maluszka :-) bardzo dziękuję za pomoc :-)
 
reklama
super, że stworzyłaś taki wątek, ja też czekam na pierwszego maluszka i będę wdzięczna doświadczonym mamom za radę co zabrać żeby nie wylądować z połową domu w szpitalu :)
 
Dziewczynki stworzyłam ten temat ponieważ po raz pierwszy będę mamą i wszystko jest dla Mnie nowe i chociaż jest dużo informacji w internecie na ten temat to wolała bym żebyście podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami co tak na prawdę jest potrzebne podczas porodu a co zbędne zarówno dla mamusi jak i maluszka :-) bardzo dziękuję za pomoc :-)

w każdym szpitalu jest inaczej- na pewno pampki, chusteczki i podkłady porodowe, wielkie podpaski musisz mieć.
Do tego to co zwykle dla siebie.
Ubranka zwykle dają na czas pobytu i kąpią one, więc kosmetyków też nie bierzesz.

Najlepiej zadzwonić do szpitala i ci mówią :)
 
Cześć dziewczyny, pisze z własnego doświadczenia. Wiadomo oprócz dokumentów, wyników etc. trzeba mieć 2 koszule najlepiej rozpinane z przodu jedna do porodu druga na przebranie po.. Ja ostatnio nie miałam i leżałam przez te 2h po porodzie w mokrej i spoconej koszuli nie należało to do przyjemności szczególnie ze po porodzie jak już emocje opadną robi się mega zimno, trzęsłam się jak galareta prosiłam o dodatkowy kocyk, mąż okrył mnie jeszcze szlafrokiem;). Więc tak 2 koszule, szlafrok, skarpetki i jakiś antyperspirant, oprócz tego miałam chusteczki do twarzy, szminka ochronna do ust, mnie strasznie spierzchły usta. Woda mineralna z dziubkiem, aparat fotograficzny jak ktoś preferuje i chce mieć pamiątkę z naładowaną baterią!:) Oprócz tego to zależy od szpitala czy wymaga czy sami dają płyn Enema do lewatywy.. I czy oczywiście czy chcesz mieć zrobioną lewatywę-to nie jest obowiązkowe, ale powiem szczerze komfortowe podczas porodu, nie zrobimy żadnej niespodzianki podczas parcia;).Jeśli chodzi o dzidziusia to szpital zaraz po porodzie raczej sam ubiera w swoje ubranka, ale to trzeba się dowiedzieć, jakie panują zasady. Jak coś mi się przypomnieć to napisze, jeśli chodzi o sam poród, co jeszcze.
 
Dla siebie miałam:

2-3 koszule + szlafrok
bawełniane obszerne majty
skarpety
wielkie podpaski Bella
stanik do karmienia
2 ręczniki
kosmetyczny niezbędnik
krem Bepanthen do brodawek
dokumenty
telefon + ładowarka
woda

dla dziecka:

pampersy
ubranka
kocyk
linomag albo coś innego do pupy
 
Też tak sądze co do dziecka to najlepiej zadzwonić do szpitala i wypytać sie jakie maja reguły. U mnie,jak juz byłam na oddziale poporodowym 7 lat temu jak i 4 lata temu można było miec a nawet wskazane bylo własne ubranka dla dziecka,nie mówiąc o pampersach.Kosmetyki oni dawali. Co do naszej wyprawki to jeszcze pantofle+ klapki pod prysznic. Jak miałam naciecie krocza to saszetki Tamtum Rosa do podmywania sie i majtki poporodowe takie z siateczki wielokrotnego użytku (można było je prać)i takie mogłyśmy tylko używać na oddziale.

++
 
Rety jak zobaczylam ten temat to sie przerazilam i uswiadomilam ze poprzednio tez juz o tym wszystkim myslalam. Teraz mam czas.... :-) bede myslala w marcu ;-)
Ja dla siebie mialam dwie koszule, szlafrok, majtki siateczkowe, kapcie i klapki pod prysznic, reczniki i kosmetyki. Podklady na lozko tez mialam ale dawali do woli. Za to potrzebne byly wkladki higieniczne. Z rzeczy dla mnie to chyba wszystko. Dla dziecka to na pewno chusteczki, pampersy dawali ale to jak kto woli, jakich chce uzywac. Kosmetykow do kapieli nie trzeba. Kocyka tez nie uzywalam, bo bylo strasznie goraco a dawali szpitalne beciki. Mozna miec swoj jesli chcesz. Ubranko szpitalne tylko na poczatek mial zalozone, potem jak przychodzili kapac to pytali czy chcemy dac swoje ciuszki. Przydawal sie tylko krem do pupy. Aaa dla siebie warto miec cos do jedzenia na "po". Ja na oddzial poporodowy trafilam po 20 i bylam po calym dniu niejedzenia. Dostalam tylko herbatke i wyblagalam jakis kawalek chleba.
 
reklama
A i zapomniała bym o moim najwiekszym zbawieniu dla mnie, przy pobudzaniu laktacji lub zastoju- odciagacz pokarmu. Zazwyczaj są na oddziale ale z reguły jest do nich kolejka.. Nie trzeba odrazu kupować, być może jest gdzieś w okolicy wypozyczalnia i wypożyczyć. Ale to zazwyczaj w 2 dobie po porodzie wychodzi czy jest nam potrzebny. Najlepiej znalezc wypozyczalnie zapisac adres i schować mężowi,partnerowi do portfela;-). Najlepsze są te elektryczne ja mam Medeli, mam też Aventa ręczny ale przy nich trzeba się napracować hihi.
W krakowie znam 1 wypożyczalnie Czarodziej.pl - Wypożyczalnia artykułów dziecięcych - Kraków
 
Do góry