reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital co zabrać dla mamy i maleństwa :-)

Tak teraz szpitale oszczędzają,wszystko trzeba mieć swoje i jak na wczasy trzeba się spakować;-),Ja już nawet mineralne wody wrzuciłam,bo mąż jak bedzie ze starszym w domu to nie da rady dowozić mi nic,więc pakowałam się długo.
 
reklama
czytam tak co tu piszecie i kurde w głowie się nie mieści żeby trzeba było ze sobą brać sztućce i papier toaletowy! niedługo w Polsce trzeba będzie ze sobą przynieść też pościel, prześcieradło i najlepiej to łóżko bo przecież ciągle brakuje ;/
 
ja sztućce dostałam w szpitalu :) z papierem to nawet jak jest szpitalny warto miec swoj bo moze sie w nocy skonczyc...
 
Tylko wiecie, szpitale też bronią się jak mogą, bo w Polsce nawet bez ubezpieczenia poród jest darmowy. Nie zwraca wtedy szpitalowi za akcję NFZ tylko samo państwo. Może muszą jakoś kombinować, wiecie...
 
Tylko wiecie, szpitale też bronią się jak mogą, bo w Polsce nawet bez ubezpieczenia poród jest darmowy. Nie zwraca wtedy szpitalowi za akcję NFZ tylko samo państwo. Może muszą jakoś kombinować, wiecie...
Opieka w ciazy porod i polog sa pokrywane przez panstwo. Nic nie trzeba kombinowac bo wystawiaja wtedy rachunek dla panstwa ile ich koszty wyniosly... no i dlaczegojeden szpital potrafi znalezc srodki na podklady pampersy itd adrugi nie? Kwestia ile dyrektor dla siebie chce zaoszczedzic? Zalozcie ZIPa dla siebie i maluchow po otrzymaniu nr PESEL to sprawdzicie ile co kosztowalo tzn ile szpital od NFZtu dostal. Czasem fajnie wiedzieć
 
Opieka w ciazy porod i polog sa pokrywane przez panstwo. Nic nie trzeba kombinowac bo wystawiaja wtedy rachunek dla panstwa ile ich koszty wyniosly... no i dlaczegojeden szpital potrafi znalezc srodki na podklady pampersy itd adrugi nie? Kwestia ile dyrektor dla siebie chce zaoszczedzic? Zalozcie ZIPa dla siebie i maluchow po otrzymaniu nr PESEL to sprawdzicie ile co kosztowalo tzn ile szpital od NFZtu dostal. Czasem fajnie wiedzieć

Czasami można dowiedzieć się też o zabiegach których się nie miało, w miejscach o istnieniu których nawet nie śniło się ;D ja np. odkryłam że zabieg usuwania nadżerki który miałam robiony prywatnie i za moje pieniądze, został zgłoszony jako zabieg na NFZ... :-) tak sobie kombinują.
 
No to bardzo nie fajnie ze strony lekarza... ja prywatnie nigdzie nie chodzę to mogę się dowiedzieć jedynie co mi bonusowo rozliczyli hehe
 
dziewczyny czy mam brać do szpitala laktator i butelkę? planuje karmić piersią, ale jak mała będzie mało ciągnąć albo będę miała nawał pokarmu to coś nim zrobić muszę..im bliżej porodu tym bardziej mi odwala. sprawdzam torbę do szpitala już chyba 10 raz..
 
reklama
Ja przygotowalam druga torbe "do dowiezienia", a wlasciwie zostawienia w bagazniku jesli cos okaze sie potrzebne i wlasnie tam wsadzilam laktator, butelki, zapasowe pampersy i dodatkowe ciuszki.
 
Do góry