reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital co zabrać dla mamy i maleństwa :-)

Dagmar, mi mówili, ze Arti będzie mały, tak 3kg, wiec nakupiłam ciuszków na 56 na pierwsze dni. Urodził się 4050g, 58cm i przez dwa tygodnie niemalże był pod lampami z powodu żółtaczki. Twoja rada jest naprawdę b.dobra z tym, że w zanadrzu przygotowałabym 62 jeszcze :-)
 
reklama
Nieznajoma ja myślę że po cc to też będziesz krwawić i wydalać co potrzeba więc te wszystkie podpaski podkłady i inne gady się przydadza:))
a ja zamówiłam sobie laktator Babyono
 
Rety wy się tu stresujecie przygotowaniami do porodu a ja jakoś jeszcze w ogóle o tym nie myślę. Torbę spakuje pewnie pod koniec marca lub na początku kwietnia o ile wszystko będzie w porządku. Czyli mam jeszcze duuużo czasu ;-) tak samo jest z rzeczami dla dziecka. Jeszcze mam czas... Wczoraj była u mnie koleżanka która też jest w ciąży tylko mniej zaawansowanej i różnica wieku pomiędzy dziećmi będzie u nas podobna i ona się mnie pyta czy wymyśliłam chociaż jedną rzecz którą muszę kupić przy drugim dziecku. Stwierdziłam że chyba tylko zapas kosmetyków, waciki, no i pampersy. A ponieważ oni używali wielorazówek to nawet pampersy im odpadają. Ogólnie przy drugim dziecku większy luz.
 
Dagmar, mi mówili, ze Arti będzie mały, tak 3kg, wiec nakupiłam ciuszków na 56 na pierwsze dni. Urodził się 4050g, 58cm i przez dwa tygodnie niemalże był pod lampami z powodu żółtaczki. Twoja rada jest naprawdę b.dobra z tym, że w zanadrzu przygotowałabym 62 jeszcze :-)

No tak, Amelia się urodziła 59cm- mogłam 56 sobie... spakować :D

Rety wy się tu stresujecie przygotowaniami do porodu a ja jakoś jeszcze w ogóle o tym nie myślę. Torbę spakuje pewnie pod koniec marca lub na początku kwietnia o ile wszystko będzie w porządku. Czyli mam jeszcze duuużo czasu ;-) tak samo jest z rzeczami dla dziecka. Jeszcze mam czas... Wczoraj była u mnie koleżanka która też jest w ciąży tylko mniej zaawansowanej i różnica wieku pomiędzy dziećmi będzie u nas podobna i ona się mnie pyta czy wymyśliłam chociaż jedną rzecz którą muszę kupić przy drugim dziecku. Stwierdziłam że chyba tylko zapas kosmetyków, waciki, no i pampersy. A ponieważ oni używali wielorazówek to nawet pampersy im odpadają. Ogólnie przy drugim dziecku większy luz.

a ja jakoś panikuję :/
Może przez sytuację ogólną?
 
Dagmar, ja przechodzę tą ciążę bezproblemowo (tfu tfu), a też zaczynam panikować :baffled: A Ty to masz pełne prawo!

Ile potrzeba koszul do karmienia, tak już do domciu? 2 wystarczą?
 
A ja tez jakoś nie mam weny na zakupy jeszcze, oprócz paru ciuszków nie mam jeszcze nic. A ciuszki uważam że najlepiej to kupowac na 62, jedynie 2-3 pary na 56, bo szybko z tych 56 wyrasta sie. Mój synek jak urodził sie to miał 56cm, wiec tylko w szpitalu zdążyłam mu założyc te na 56, w domu juz tylko na 62.
 
Dagmar, ja przechodzę tą ciążę bezproblemowo (tfu tfu), a też zaczynam panikować :baffled: A Ty to masz pełne prawo!

Ile potrzeba koszul do karmienia, tak już do domciu? 2 wystarczą?


W domu to ja wogóle nie bede zakładać koszul, nie cierpie spać w koszuli, jedynie kupuje do szpitala, bo tam nawet chyba w pidżamie nie można, bo przeciez po porodzie lekarz na obchodzie zaglada w krocze jak sie goi, wiec koszule do góry i juz:-) Więc biorę 2-3 na zmiane jakby sie pobrudziła
 
Dagmar, ja przechodzę tą ciążę bezproblemowo (tfu tfu), a też zaczynam panikować :baffled: A Ty to masz pełne prawo!

Ile potrzeba koszul do karmienia, tak już do domciu? 2 wystarczą?

Wg.mnie starczą,dla mnie najwygodniejsze były koszule rozpinane na guziczki w ciągu dnia a w nocu podkoszulek mężą;-) a wogóle to te koszule nie do końca są praktyczne.Chyba ze ja miałam jakieś do d.. po 1wsze cycek nie mieścił mi się w tej śmiesznej dziurce jak był pełny a po 2 jak karmiłam to zawsze ta zakładka opadała na buzke maleństwa jak nie podtrzymywałam..
 
reklama
Super, ze powstal taki temat :) Ja w ciazy zrobilam sie tak rozkojarzona, ze nie zdziwilabym sie gdybym zapomniala zabrac do szpitala 3/4 potrzebnych rzeczy.

Patuska, odnosnie laktatora Medeli Mini Electric, czytalam ze on jest przeznaczony raczej do odciagania "od czasu do czasu". Ja planuje kupic Medele Swing, bo o ile nie bedzie klopotow z laktacja, bede pewnie odciagac codziennie.

Co do zakupow typowo szpitalnych, kupilam na razie jednorazowe majtki poporodowe - akceptuja takie na oddzialach?
 
Do góry