reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital co zabrać dla mamy i maleństwa :-)

Poradźcie mi, bo będę dziś robiła zakupy kosmetyczne i nadal nie jestem pewna, co kupić:(

-Dzidzię kąpie się z dodatkiem płynu do kąpieli, czy w samej wodzie? Jeśli nie ma problemów skórnych, to wystarczy taki zwykły np. z serii Babydream, czy musi być coś typu Oilatum?

-Szamponik zgaduję, że być musi:) Sugerując się Sroką, to padnie albo na Hipp, albo na Babydream.

-Mydełko do mycia ciałka-jeśli używamy płynu do kąpieli, to jest potrzebne?

-Po myciu smarujemy czymś całe ciałko? Jeśli nie jestem zachwycona perspektywą oliwki, to czym?

-Krem do pupci to z tego, co pisałyście, to jakiś zwykły po przewijaniu, jeśli nie ma odparzeń, a krem z cynkiem dopiero, jak się pojawią odparzenia, zgadza się?

-Linomag zielony na co dzień czy jak się pojawi odparzenie?

Dzięki!
 
reklama
Ja zamierzam kupić płyn do kąpieli tylko typu np. Oliatum i nic więcej... Wydaje mi się że szampon jest zbędnym wydatkiem a też jakoś nie chcę niczym dziecka smarować po kąpieli więc chcę go wykąpać w jednej rzeczy która przy okazji nawilży skórę:tak:... I tylko coś do smarowania pupy jak już i tyle:-)
 
Poradźcie mi, bo będę dziś robiła zakupy kosmetyczne i nadal nie jestem pewna, co kupić:(

-Dzidzię kąpie się z dodatkiem płynu do kąpieli, czy w samej wodzie? Jeśli nie ma problemów skórnych, to wystarczy taki zwykły np. z serii Babydream, czy musi być coś typu Oilatum?

-Szamponik zgaduję, że być musi:) Sugerując się Sroką, to padnie albo na Hipp, albo na Babydream.

-Mydełko do mycia ciałka-jeśli używamy płynu do kąpieli, to jest potrzebne?

-Po myciu smarujemy czymś całe ciałko? Jeśli nie jestem zachwycona perspektywą oliwki, to czym?

-Krem do pupci to z tego, co pisałyście, to jakiś zwykły po przewijaniu, jeśli nie ma odparzeń, a krem z cynkiem dopiero, jak się pojawią odparzenia, zgadza się?

-Linomag zielony na co dzień czy jak się pojawi odparzenie?

Dzięki!

Więc tak :) :
- dzidzię będę kąpała takim płynem JOHNSON'S® Baby Płyn do mycia ciała 3 w 1, sądzę że kąpanie dziecka na start w emolientach jest zbędne bo są one wysoce nawilżające, a większość skór radzi sobie świetnie bez takiego wspomagania.

- dziecko ma takie włosy, jakby ich nie miało, więc nie widzę potrzeby szczególnej ich pielęgnacji, zwłaszcza że i tak się wytrą. No chyba, że jakiś wybitny kudłacz mi się trafi ;)

-mydełko mam takie JOHNSON'S® Baby - Mydło z mleczkiem w celu mycia ufajdanej dupki. Płyn z pozycji nr. 1 wydaje mi się zbyt mocnym koncentratem, żeby używać bezpośrednio na dupkę.

- smarować będę, jeśli dziecko będzie miało suchą skórę. I na bank nie oliwką. Pewnie czymś z babydream, jakimś balsamem.

- krem do dupki (planowałam nie używać, ale okazało się że dostałam) mam taki Mixa - Krem do przewijania 100 ml

- jak coś się dupcię niefajnego zacznie dziać to mam w domu sudocrem więc pewnie nim będziemy miziać.

- no i w komplecie do dupokowego kremu z Mixa mam jeszcze taki wynalazek: Mixa - Woda oczyszczająca 250 ml myślę, że będę próbowała tego używać, żeby przetrzeć dziecko jak się mlekiem obleje, albo w jakieś upały jak się spoci mu np. kark. Ale nie jestem jakoś wybitnie rozentuzjazmowana tym wynalazkiem. Myślę, że woda z białym jeleniem też dałaby radę.
 
Ja płyn- nie emolient,
Tylek to ja chusteczkami traktuję a potem dupcia pod kran- bez mydła
Ziajka do pupy- super jest, dopiero w razie w sudocrem

hmmmm koniec.

Bożesz a przy Amelii miałam tak Płyn do kąpieli, oliwkę, balsam, szampon. Krem na słońce, krem na wiatr, puder no i kremy do pupy :D
 
Patuśka ja też kupię płyn do kąpieli, bez szamponu no chyba ze bedzie potrzebny, krem do pupki, nie kupuje mydla bo nie jestem za mydlami i ewentualnie jakis krem nawilzajacy zamiast oliwki no chyba ze skora bedzie extra sucha. A wszystko to z Ziaji:))
 
Czy tylko w szpitalu w moim mieście trzeba mieć własne sztućce, kubek i papier toaletowy :D ? jeśli nie tylko u mnie, to pamiętajcie o tym ekwipunku, bo będzie smuteczek...
 
Dopiero były dwie kreseczki na teście a tu już torby do szpitala pakujemy :-)

Nie mogę się już doczekać :tak:

Dziewczynki a czy któraś będzie rodziła w Lublinie na Jaczewskiego??
Bo chyba któraś jest z lublina z tego co pamiętam.. chociaż z moją sklerozą nigdy nic nie wiadomo :-D
 
u mnie za to dają ciuszki dla dziecka i wszystko co dla niego w szpitalu potrzebne :p i nawet pokój rodzinny gdzie zaraz po porodzie lądujemy z tatusiem i dzidzią :-D
 
reklama
U nas dla dziecka trzeba mieć tylko pampersy i krem do pupy a ciuszki dopiero na wyjście. I tak się zastanawiam jakie by się nadały, ale to zależy chyba od tego jaka będzie pogoda.
 
Do góry