reklama

szpital jakie mleko

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez mala2323, 22 Czerwiec 2014.

1. mala2323

mala2323 Zaciekawiona BB

witam was ponownie jakie mleko zabieracie do szpitala słyszałyście jakies opinie o mleku dla noworodków bo wiem ze trzeba miec ze soba dla malucha:-D

2. Igga

Igga Zaciekawiona BB

Mleko dla malucha? Zaraz po porodzie, czy będzie przebywać w ramach hospitalizacji?
    Po porodzie przeważnie karmi się piersią, chyba ,ze składasz oświadczenie, że nie chcesz karmić piersią to wtedy mleko przynoszą.
    U nas był Enfamil. Ja też nie karmiłam piersią, bo po prostu nie miałam pokarmu, mała była dokarmiana właśnie enfamilem... i takie mleczko pije do dziś.

3. reklama
  4. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Ja zabieram mleczko w piersiach :tak:

5. mala2323

mala2323 Zaciekawiona BB

tak ale jak byscie nie wiedziały w razie czego trzeba miec mleko bo mozesz nie miec pokarmu a nie wiadomo nigdy ile zostaniesz czasem dluzej sie zostaje ze wzgledu na zółtaczke a pozatym nie zawsze w szpitalu caly czas karmia dziecko

6. jopal

jopal Fanka BB :)

Mala ze wszystkimi szpitalami co sie zetknęłam do tej pory mleko było w szpitalu i nikt nie chciał od nas mleka nawet jak juz ze starszymi dziećmi leżałam to tylko pytali jakie mleko podaję w domu i takie dostawali w szpitalu. Wiem tez, że w wiekszości szpitali dokarmia się dziecko glukozą na samym początku a nie mlekiem (tylko w wyjątkowych sytuacjach mlekiem ale mają je w szpitalu), a brakiem mleka się nie martw nasz organizm wie co robi a dziecko na początku potrzebuje dosłownie tylko kilku mililitrów a potem samo się rozkręca.

Każdy szpital ma wykaz rzeczy niezbędnych do porodu i wątpie żeby którykolwiek miał na liście mleko, sprawdzałaś to w szpitalu, w którym chcesz rodzić to potwierdzona informacja z tym, że musisz mieć mleko bo nie chce mi się wierzyć jakiś dziwny szpital, normalnie zapewniają butelki nawet jak nie karmisz piersią, pomyśl ile rzeczy musiałabyś ze sobą zabrać i jeszcze w szpitalu sterylizować butelki?

Dziecko w szpitalu dokarmiają wtedy kiedy jest głodne i to położne a nie Ty wątpię żeby ktokolwiek ze względów higienicznych pozwolił przygotowywać mleko w pokoju, to obowiązuje nawet na oddziałach dla starszych już dzieci a co dopiero noworodków.

Ostatnia edycja: 23 Czerwiec 2014
  7. Kwiatuszekk23

Kwiatuszekk23 Fanka BB :)

Mala potwierdzam opinię dziewczyn. Ja jestem po cc i nie miałam pokarmu od razu i Oliwka była karmiona mm ze szpitala. potem jak trafilysmy z małą do szpitala jak była większa tzn 6 tyg to też pytali jakie mleko przyjmuję i codziennie oni je przygotowywali do podpisanych butelek. Ale wtedy miałam już mleko z "domu" więc nie brałam szpitalnego.
    A przy noworodkach, zazwyczaj mają takie buteleczki jednorazowe.

8. Anula1989

Anula1989 Fanka BB :)

pierwszy raz slysze zeby w razie czego brac ze soba mleko, jesli bedzie taka potrzeba szpital da:tak:

9. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

ja też się z tym nie spotkałam, z tego co wiem to szpital daje mleko maluszkom, osobiście byłam w dwóch szpitalach (po porodzie a potem powrót z żółtaczką w 6 tygodniu) i w obu szpitalach dostawałam mleko, nie musiałam go mieć ze sobą ... z tym że w tej drugiej sytuacji chyba jest jakaś większa opłata za łóżko (nie za maluszka ale dopłata do łóżka mamy, bo chyba po 5 czy 6 tygodniu już się płaci za łóżko, ale nie pamiętam dokładnie jak to było) ... w każdym razie nigdy się nie spotkałam z tym żeby ktoś zabierał ze sobą mleko do szpitala

10. reklama
  11. Tusiaczek2402

Tusiaczek2402 Moderatorka Członek załogi

Potwierdzam. Pierwsze słyszę żeby zabierac mleko do szpitala. Przynajmniej w Polsce, bo może o czymś nie wiem:what:

12. evita1234

evita1234 Zaciekawiona BB

Moim zdaniem zakładanie od początku, że nie będzie się miało dość mleka jest niekorzystne dla laktacji.

Poleć forum