reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpital na al. Kraśnickich w LUBLINIE

Dołączył(a)
23 Luty 2009
Postów
6
Cześć dziewczyny!
Mam termin na kwiecień 2010 i zamierzam rodzić na Kraśnickich. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia?
 
reklama
ja rodziłam na Kraśnickich. Na porodówce wszystkie łóżka były zajęte, a jedna położna tylko:baffled: ale w sumie było ok bardzo często do mnie zaglądała i lekarz też często do mnie przychodził. rodziłam z mężem.

A na oddziale to różnie ja trafiłam na ten na samym dole. Położne nie za bardzo chętne były do pomocy. A gdy już zajrzały do sali to z wyrzutem. Znalazły się może 2 ale na cały oddział dwie pomocne położne to jednak trochę mało_Obchód gin. sprowadzał się do zerknięcia na kartę temperatury:baffled: żaden lekarz nawet nie zobaczył czy wszystko dobrze się goi (rodziłam SN).

aha i co mnie jeszcze wkurzało to położne w pokoju gdzie robiły sobie śniadania paliły papierosy, śmierdziało na całym oddziale. masakra.

a masz lekarza z Kraśnickich? ja nie miałam:no:

poczytaj na wątku lubelanek, może jeszcze któraś tam rodziła i podzieli się informacja.
 
Dzięki wielkie za odpowiedz!Ja chodzę do lekarza, który pracuje na Kraśnickich jednak tylko na część etatu więc szczerze mówiąc nie liczę na jego pomoc przy porodzie.Jednak z drugiej strony jeśli wszystko przebiega prawidłowo to położna jest bardziej potrzeba niż lekarz więc mam nadzieję, że trafię na zmianę gdzie położne będą pomocne i życzliwe :)

A jeśli chodzi o wyprawkę dla dziecka,czy trzeba brać ubranka do szpitala? Bo podobno na Lubartowskiej do póki nie wyjdziesz do domu dają wszystkie ciuszki dla maluszka ,także w sumie trzeba mieć tylko ubrania na wyjście.
 
A jeśli chodzi o wyprawkę dla dziecka,czy trzeba brać ubranka do szpitala? Bo podobno na Lubartowskiej do póki nie wyjdziesz do domu dają wszystkie ciuszki dla maluszka ,także w sumie trzeba mieć tylko ubrania na wyjście.

:tak::tak::tak: tak musisz wszystko mieś swoje, pampersy, ubranka, pieluchy tetrowe, rożek itp. aha i dla siebie koszule do porodu także:tak:
 
anka04 w szpitalu na Kraśnickiej musisz mieć dosłownie wszystko !!! Nie zapomnij nawet o termometrze, własnych sztućcach i kubku bo nie będziesz miała czym jeść posiłków :) W szpitalu są ulotki ( w rejestracji ) co należy mieć ze sobą - jak się później okazało trzeba mieć jeszcze więcej :))))
Pozdrawiam
 
ja termometru nie miałam:baffled: ale fakt jest taki, że w ubikacji nie było światła, to powiedzieli, że nie wkręcą żarówki bo nie mają:baffled: koleżanki z sali mąż przyniósł z domu i dopiero mieliśmy światło:baffled:
 
Witaj !
Znalazłam w swoich papierach tą listę więc piszę:

Potrzebne dokumenty:
- dowód osobisty
- aktualne wyniki badań ( grupa krwi, karta przebiegu ciąży, Wr, Hbs, wyniki badań bakteriologicznych)
- Karty informacyjne z pobytu w szpitalach
Rzeczy osobiste:
-koszule nocne rozpinane z przodu, szlafrok, klapki, skarpetki
- figi jednorazowe z siateczki
- staniki laktacyjne
- ręczniki (w tym jeden duży)
- papier toaletowy
- podpaski
- jednorazowa maszynka do golenia
- kubek, sztućce
- termometr
Dla dziecka:
- pampersy dla noworodka i oliwka
- pieluszki tetrowe
- ubranka ( jest napisane, że można mieć ale nikt się nie pytał czy mam czy nie mam po prostu kazali dać ubranko bo idą małego kąpać) -
Z własnego doświadczenia ( a nie ma tego na liście)
- chusteczki nawilżane
- kocyk (rożek dają)

To prawda z tą walizką :))) Ja miałam zwykłą sportową torbę, w którą ledwo się zmieściłam ale standardem były walizki na kółkach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Dziewczyny napiszcie coś jeśli macie jakieś informacje świeże na temat porodówki
na kraśnickich,położnych,dr,Urbanie i ogólnie wywoływanym porodzie jak wygląda
w tym szpitalu i czy warto opłacić położną i jak to zrobić?Czy lepiej leżeć na
-1 czy na 2 piętrze.Proszę o radę niedługo rodzę.Pozdrawiam
 
Do góry