reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Siemiradzki Kraków- czy warto?

Hej,
Rodził ktoś w ostatnim czasie w szpitalu siemiradzkiego i może się wypowiedzieć o warunkach i personelu ?
Jak wygląda sprawa z wyborem położnej środowiskowej ?

pozdrawiam :)
 
reklama
Hej,
Rodził ktoś w ostatnim czasie w szpitalu siemiradzkiego i może się wypowiedzieć o warunkach i personelu ?
Jak wygląda sprawa z wyborem położnej środowiskowej ?

pozdrawiam :)
Środowiskową to wybierasz dla siebie jeszcze w ciąży . Przysługują 2 spotkania na nfz jeszcze w ciąży. I ta sama położna przychodzi po porodzie . Trzeba ją powiadomić o urodzeniu. Dziecko także trzeba zadeklarować do tej położnej by mogła zważyć pooglądać i w ogóle je dotknąć. W szpitalu wybiera się położną do porodu - o ile chce się korzystać z takiej usługi komercyjnej płatnej dodatkowo. W przeciwnym razie przypada położna z dyżuru ,normalnie na nfz.
Warunki normalne jak na szpital. Luksusów nie ma się co spodziewać nie ma tv w pokojach jak na ujastku ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Położne są mega.
 
Środowiskową to wybierasz dla siebie jeszcze w ciąży . Przysługują 2 spotkania na nfz jeszcze w ciąży. I ta sama położna przychodzi po porodzie . Trzeba ją powiadomić o urodzeniu. Dziecko także trzeba zadeklarować do tej położnej by mogła zważyć pooglądać i w ogóle je dotknąć. W szpitalu wybiera się położną do porodu - o ile chce się korzystać z takiej usługi komercyjnej płatnej dodatkowo. W przeciwnym razie przypada położna z dyżuru ,normalnie na nfz.
Warunki normalne jak na szpital. Luksusów nie ma się co spodziewać nie ma tv w pokojach jak na ujastku ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Położne są mega.

Bardzo dziękuję Ci za cenne informacje.

Korzystałaś może w tym szpitalu z indywidualnej opieki położnej ? Możesz jakąś polecić ? Jak wygląda cennik oraz formalności z tym związane ?
 
Bardzo dziękuję Ci za cenne informacje.

Korzystałaś może w tym szpitalu z indywidualnej opieki położnej ? Możesz jakąś polecić ? Jak wygląda cennik oraz formalności z tym związane ?
Korzystałam pod koniec 2019 roku z położnej z wyboru poleconej przez moją Panią ginekolog. koło 35 tc się to załatwiało. Ja dostałam kontakt od lekarki, ale w sekretariacie szpitala także numery podają - najlepiej się tam kontaktować. Powiedzą kto dostępny w tych czasach. Umawia się na spotkanie w szpitalu i omówienie planu porodu i terminu. Mój akurat wypadał w okolicach wszystkich świętych więc to się musi położna zgodzić - być dostępna. Jak się dogada umawia się na podpisanie umowy ze szpitalem. I już. Płatne jest po porodzie w sekretariacie - 1500 złotych to kosztowało i raczej tyle samo jest teraz. Polecam Panią Jolantę F. wiele zresztą osób ją poleca na różnych grupach.
 
Rodziłam w październiku.
Poza średnio sympatyczną panią na izbie przyjęć, cały mój pobyt i opieka były niesamowite (a byłam tydzień :))
Poród przez cc, przyszłam do szpitala o 10, cc o 13. O 6 rano zjadłam jeszcze śniadanie :)

Atmosfera na sali operacyjnej przemiła, profesjonalna, ciepła, wspierająca. Cewnik zakładany po znieczuleniu. Na sali pooperacyjnej to samo (osoby zajmujące się mną w pierwszym kontakcie się przedstawiały, kończąc zmianę przychodziły się pożegnać - niby mała rzecz a jak ważna!), opieka przeciwbólowa doskonała.

Na położniczym panie były miłe i wspierające, naprawdę mocno pomogły mi rozkręcić laktację (nie idąc na łatwiznę i dając butelkę tylko stosując dwa dni SNS i pomagając mi tym samym przy początkowo każdym karmieniu), jedna z pań słysząc mojego krzykacza weszła do pokoju i powiedziała że go pokołysze a ja mam spokojnie dokończyć prysznic :) (moje dziecko miało w szpitalu radar i płacz zaczynał się jak mama była dalej niż 0,5 metra)... Kiedy jedna z położnych przyszła do nas ok 7 rano i zobaczyła że z małym śpimy (po ciężkiej dla nas nocy :)) nie budziła nas, powiedziała że za słodko spaliśmy i przyszła później :)
Przy zabiegach moich kiedy musiałam odłożyć na chwilę malucha, panie
Położne widząc jak przeżywam że mały płacze także brały go na ręce i uspokajały - dla młodej mamy w 3-4 dobie, zmęczonej i jeszcze niepewnej to było ogromnie ważne. Zdarzyło się, że panie widząc zmęczenie zrobiły mi normalną kawę - same z siebie.... miałam porady doradców laktacyjnych, fizjoterapeuty dziecięcego, fizjoterapeuty dla mnie łącznie z badaniem stanu po cc.
Jedzenie - dużo i dobre :)
Lekarze, położne wchodząc do sali - pukali. Mała rzecz, oczywista, szacunek, czułam się z tym bardzo dobrze :)
 
Jestem świeżo po porodzie na Siemiradzkiego dziś rano 🙂 chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Napomkne, że sale porodowe są super i mają dużo gadżetów, położne także genialne, ogólnie nic mnie nie zawiodło podczas pobytu tutaj - aktualnie leżę na sali poporodowej. Świetne warunki sanitarne, w lazience przestronnie, czysto. Super jedzenie :)
 
Hej,
Rodził ktoś w ostatnim czasie w szpitalu siemiradzkiego i może się wypowiedzieć o warunkach i personelu ?
Jak wygląda sprawa z wyborem położnej środowiskowej ?

pozdrawiam :)
Rodziłam tam dwa razy i polecam!! Pierwszy poród- rodziłam z opłaconą położną- była cały czas przy mnie, rewelacyjna kobieta! Pomagała, mówiła co robić itp. Po porodzie również przychodziła i dodatkowo była jeszcze na wizycie w domu.
Drugi poród- rodziłam bez opłaconej położnej i powiem szczerz, że również byłam otoczona pełną opieką. Położna, która akurat była na dyżurze, również okazała się być wspaniałą kobietą!!!!
Zarówna przy pierwszym jak i drugim porodzie miałam zwykłą salę, leżałam z innymi kobietami i nie narzekałam. Warunki ok!!
Polecam!!
 
Dzień dobry,
jestem na początku 2 trymestru i zastanawiam się, czy wybierając szpital powinnam się np. W najbliższym czasie tam zgłosić, żeby jakoś zadeklarować, że chciałabym tam rodzić? Może to głupie pytanie, Ale totalnie nie wiem jak to wygląda 😅
 
reklama
Dzień dobry,
jestem na początku 2 trymestru i zastanawiam się, czy wybierając szpital powinnam się np. W najbliższym czasie tam zgłosić, żeby jakoś zadeklarować, że chciałabym tam rodzić? Może to głupie pytanie, Ale totalnie nie wiem jak to wygląda 😅
Nie, Jak zaczniesz rodzić to po prostu jedziesz tam, gdzie chcesz :)
 
Do góry