reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

reklama
Do AMagda :)

Jestem teraz w podobnej sytuacji, wlasnie wczoraj dostalam insuline na noc ze wzgledu skokow cukru na czczo. Mam podawac sobie dwie dawki...
Wczoraj niestety jak podalam tak odrazu wszystko wyplynelo :/
Kupilam dzis oryginalne igly do pena ktorego dostalam i dzis poszlo jakos lepiej - zobaczymy jak ten cukier bedzie wygladal rano :)

Mam do Ciebie takie pytanie:

-W ktorym tygodniu w pierwszej ciazy bylas kierowana na patologie ciazy?
Ja jestem teraz w 34tc w sobote bedzie pelne 35 tygodni i nastepna wizyte w poradni diabetologicznej mam 12.04 wiec na dobra sprawe bedzie wtedy pelne 38tc i tu doktor z poradni powiedzial mi ze skieruje mnie do GINEKOLOGA na Kopernika (bo kiedy powiedzialam mu ze mam wizyte u swojego gina co miesiac to tylko pokrecil glowa) i zastanawiam sie dokladnie o co mu chodzilo.
Raczej na poradie patologii ciazy wtedy bedzie juz za pozno i wydaje mi sie ze moze poprostu mnie wysle zeby mnie zbadal i zadecydowal co w kwestii porodu albo polozy na oddzial...
-Ty rodzilas na ktorym pietrze przy cukrzycy?
Jak tam bylo?
-To prawda ze przy cukrzycy raczej nie trzymaja ciezarnych do 40tc tylko rozwiazuje ciaze wczesniej?
-Czy bylas moze wczesniej przyjeta na oddzial czy bezposrednio z bolami do szpitala?
 
Do AMagda :)

Jestem teraz w podobnej sytuacji, wlasnie wczoraj dostalam insuline na noc ze wzgledu skokow cukru na czczo. Mam podawac sobie dwie dawki...
Wczoraj niestety jak podalam tak odrazu wszystko wyplynelo :/
Kupilam dzis oryginalne igly do pena ktorego dostalam i dzis poszlo jakos lepiej - zobaczymy jak ten cukier bedzie wygladal rano :)

Mam do Ciebie takie pytanie:

-W ktorym tygodniu w pierwszej ciazy bylas kierowana na patologie ciazy?
Ja jestem teraz w 34tc w sobote bedzie pelne 35 tygodni i nastepna wizyte w poradni diabetologicznej mam 12.04 wiec na dobra sprawe bedzie wtedy pelne 38tc i tu doktor z poradni powiedzial mi ze skieruje mnie do GINEKOLOGA na Kopernika (bo kiedy powiedzialam mu ze mam wizyte u swojego gina co miesiac to tylko pokrecil glowa) i zastanawiam sie dokladnie o co mu chodzilo.
Raczej na poradie patologii ciazy wtedy bedzie juz za pozno i wydaje mi sie ze moze poprostu mnie wysle zeby mnie zbadal i zadecydowal co w kwestii porodu albo polozy na oddzial...
-Ty rodzilas na ktorym pietrze przy cukrzycy?
Jak tam bylo?
-To prawda ze przy cukrzycy raczej nie trzymaja ciezarnych do 40tc tylko rozwiazuje ciaze wczesniej?
-Czy bylas moze wczesniej przyjeta na oddzial czy bezposrednio z bolami do szpitala?


porody sie odbywaja zawsze na 2 pietrze
 
Allegrowiczka1987:

Jeżeli chodzi o peny i igły Ja mam NovoNordisk Novopen 4 i szczerze Ci powiem że wolę igły zastępcze niż ich oryginalne :) używam Insupen3IG rozmiar 0,25 * 8mm (jak miałam 6mm to wypływała insulina) ważne jest żeby powoli wprowadzać (nie wciskaj za szybko do końca) i zanim wyciągniesz igłę policz do 10-ciu.

-W ktorym tygodniu w pierwszej ciazy bylas kierowana na patologie ciazy?

Na patologię kierują automatycznie jak wprowadzają Ci insulinę. Ja miałam podwyższony cukier w obu ciążach po 25 tyg (wcześniej było ok), potem miesiąc sama dieta i później dieta + insulina nocna i przed pierwszym śniadaniem dzienna. Obecnie mam już 27 jedn na noc i 6 jedn przed I śniadaniem.

Jeżeli będziesz miała możliwość (skierownie od Diabetologa lub Ginekologa) to warto iść do Poradni Patologii (będziesz miała KTG i USG gdzie sprawdzają położenie Dziecka i wszystkie wymiary, oraz wydolność krążeniową) wogóle od 35tyg powinnaś mieć systematyczne KTG.

Wizyty u ginekologa powinnaś mieć teraz częściej nawet co 2tyg

-Ty rodzilas na ktorym pietrze przy cukrzycy?
Nie pamiętam piętra bo to było 7 lat temu:), ale Angelofdestroy napisała że na 2 -im

-To prawda ze przy cukrzycy raczej nie trzymaja ciezarnych do 40tc tylko rozwiazuje ciaze wczesniej?

Ja z pierwszą ciąża chodziłam 41,5tyg i zmniejszyła mi się ilość wód płodowych więc zdecydowali się na wywoływanie oksytocyną po dwóch kroplówkach (ładne kilka godzin) odeszły mi wody i nie miałam żadnej akcji, więc zakończyło się cc wspominam całkiem nieźle.

-Czy bylas moze wczesniej przyjeta na oddzial czy bezposrednio z bolami do szpitala?

j.w poród wywoływany

Pamiętaj o KTG i w poradni Diabetologii powinni Ci dać skierownie do poradni Patologii ciąży.
 
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! :)
Ja jestem jak widac 35tc , insuline dostalam 5dni temu na noc 2jednostkia jesli bedzie na czczo cukier wiekszy jak 90 to+1 a jesli wiekszy jak 100to+2 i poki co daje po 3 jednostki bo cukier codziennie na czczo jest wysoki. Dzis byl dobry (87) wiec dam 2 jednostki i zobaczymy rano jak to bedzie... :szok:
Nie dostalam skierowania do poradni patologii ciazy :no:
Pomimo ze dostalam insuline, a kolejna wizyta w poradni diabetologicznej 12.04 (pelne 38tc) wiec tu pewnie tez do tej poradni mnie juz nie skieruja :no:
Po swietach pojade robic badania krwi wiec wezme odrazu ksiazeczke kontorli bo po sniadaniu cukry nadal skacza i moze lekarz mnie zechce zobaczyc wczesniej i ewentualnie przepisac insuline przed sniadaniem...
 
Allegrowiczka1987 - mnie do poradni patologii ciąży skierował mój ginekolog z wynikami z glukozy a dopiero z patologi skierowali mnie do poradni diabetologicznej. widzę że u ciebie jakoś na odwrót:no:
 
Faktycznie u Ciebie troszkę inaczej to prowadzą.

Ja dostałam informację, że jeżeli cukier powyżej 90 na czczo to zwiększam o 1 jednostkę, jak miałam 106 to mówili żeby pierwszego dnia zwiększyć o 1 jedn i jeżeli potem nadal mam powyżej 90 to o kolejną 1 jedn. (generalnie zwiększać mam po 1 jednostce). Dodatkowo możesz spróbować nocną insulinę podać o 23:00 i zjeść ostatni posiłek o 24:00, następnie rano o 6:00, lub 6:30 zmierzyć cukier. Mi tak doradził Diabetolog i faktycznie mam tak 86, 87, niestety jak pośpię do 8:00 to już cukier jest większy :)
Zmieniłam też ostatni posiłek (mam tam wypisane w diecie połowę bułki kajzerki, masło i plaster żółtego sera + mały owoc z tabeli co u Mnie najczęściej małe jabłko) zamieniłam na 2 małe kromki chleba (chleb razowy z Liszek - kupuję w Almie) + masło + plaster sera żółtego i pół małego jabłka i jest dużo lepiej z wynikami.

Po 35 tyg powinni Ci zrobić (oprócz standardów morfologia, mocz, jeżeli nie miałaś wcześniej to dodatkowo grupę krwi i toksoplazmozę):

- KTG (akcja serca maluszka i skurcze)
- badanie na paciorkowca
- USG - do kwalifikacji porodu - sprawdzają wagę Dziecka, położenie itp...

Jak będziesz szła do swojego Ginekologa to popytaj o to wszystko bo troszkę mało czasu masz.
Na samego paciorkowca czeka się do 7 dni. No i KTG to podstawa po 35 tyg. Ewentualnie po świetach jak idziesz to dopytaj się Diabetologa (niewiem do kogo chodzisz w Poradni Diabetologii na Kopernika. Ja byłam u dwóch różnych i wybrałam bardzo konkretny jest dr.Witek ) powinni Ci też dać dzienną insulinę przed 1 śniadaniem. Jak podejdziesz i powiesz że masz wysoki cukier to napewno Cię wcisną.




Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! :)
Ja jestem jak widac 35tc , insuline dostalam 5dni temu na noc 2jednostkia jesli bedzie na czczo cukier wiekszy jak 90 to+1 a jesli wiekszy jak 100to+2 i poki co daje po 3 jednostki bo cukier codziennie na czczo jest wysoki. Dzis byl dobry (87) wiec dam 2 jednostki i zobaczymy rano jak to bedzie... :szok:
Nie dostalam skierowania do poradni patologii ciazy :no:
Pomimo ze dostalam insuline, a kolejna wizyta w poradni diabetologicznej 12.04 (pelne 38tc) wiec tu pewnie tez do tej poradni mnie juz nie skieruja :no:
Po swietach pojade robic badania krwi wiec wezme odrazu ksiazeczke kontorli bo po sniadaniu cukry nadal skacza i moze lekarz mnie zechce zobaczyc wczesniej i ewentualnie przepisac insuline przed sniadaniem...
 
Pierwsza wizyte mialam u dr.Morawskiej a druga wlasnie u dr.Witka i nastepny raz ide tylko do niego bo przynajmniej sie interesuje pacjentem :tak:
Wizyte mam dopiero 12.04 ale w ten czwartek przejade sie tam bo mam skierowanie na badania i przy okazji pokaze pielegniarka notesik z cukrami - pewnie jak sie im nie spodoba to zarejestruja do lekarza :tak:
Narazie ODPUKAC cukier na czczo sie reguluje ale za to po sniadaniu skacze do 130 :no:
Reszta OK...
xx
KTG mialam robione juz dwa razy z powodu bolu brzucha ale niestety nie na Kopernika :no:
Denerwuje sie strasznie bo zostaly mi na dobra sprawe 4 tygodnie do rozwiazania a ja mam skaczace cukry i nadal niewiem jak jest ulozone dziecko... :szok::angry:
Jakis czas temu mala byla ulozona posladkowo (badanie genetyczne i pierwsze KTG) potem na normalnej wizycie mala lezala jakos niby glowa do dolu ale kregoslup po skosie noi inaczej wtedy odczuwalam ruchy bo pod zebrami...
Teraz odczuwam ruchy bardziej w poprzek :eek: Raz z jednej strony a raz z drugiej i tak przypuszczam ze jak mala praktycznie cala ciaze lezala sobie poprzecznie to i teraz moze spowrotem tak lezy... :eek:
 
reklama
Hej kobietki :)
Skoda że dopiero teraz tu zaglądłam..

My na sobote mamy termin, dr Skotniczny na wizycie w poniedziałek powiedział mi że jak do soboty nic nie będzie to żeby w nd albo pon przyjechać do szpitala.
I szczerze to czekam wytrwale do tej nd bo chciałabym jechać do szpitala na spokoju- ale teraz jak się naczytałam, to nie wiem czy nie zacząć sprzątać żeby przyśpieszyć Julcie trochę.

BOJE, się żę nie zdążę- nie czuje żadnych skurczy ani nic, a jak coś przegapię ... ;/
 
Do góry