reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

lea83 mi kazali sie przebrać na IP, tylko że ja nie mialam cc tylko szlam na obserwację bo u mnie nie wiedzieli czy to poród czy jeszcze nie
 
reklama
Witam was, trafilam tu dzieki wskazowkom eve-marie widze ze duzo tu mozna najswiezszych info o Koperniku sie dowiedziec ;-)
zastanawiam sie nad tym szpitalem tylko ze wzgledu na cukrzyce ciazowa ktora mam na insulinie :baffled: Ale nie wiem jak to jest z podejsciem do pacjentek ktore nie maja tam lekarza (moj jest z Ujastka) a poloznej ponoc nie mozna oplacic...tez slyszalam ze sale porodowe do rodzinnych porodow sa odnowione tylko zastanawiam sie ile ich jest i czy jest wlasnie faworyzowanie tych pacjentek co maja swoich lekarzy a reszta niech rodzi w boksach :sorry2: Straszny mam metlik i nie wiem czy zdecyduje sie na Kopernika czy na Ujastek...troche czasu jeszcze mam..
 
Hejka Aniesse! Nawet jak masz lekarza z Kopernika, to jak zaczniesz rodzić to i tak nie ma możliwości "ściągnięcia" go. Możesz przyjść z ulicy i też będzie okej. A poza tym nie możliwości porodu w boksach, bo takowe na dzień dzisiejszy nie istnieją, sa same jedynki z łazienką plus sala do cięć. Co do Ujastka ja osobiście bym się nie zdecydowała jednak, już lepiej Żeromski. Co do cukrzycy insulinozależnej moją koleżanką w grudniu na Ujastku nie zajęli się należycie, ba nie wiedzieli co robić i dzięki temu wpadła w hipoglikemię z utrata przytomności, na szczęście wszystko się dobrze skończyło.
 
No wlasnie boje sie ze gdzies indziej nie beda wiedzieli jak cos sie zacNie z cukrem dziac co robic, a hipoglikemie juz mialam i to nic fajnego :no: Te sale jedynki to sa porodowe do rodzinnych, tak? A jak jest tlok? Mnie pewnie z insulina by nie odeslali gdzie indziej ale jak jest tlok na porodowce to ciekawe jak to rozwiazuja:cool: a te poporodowe zaczeli juz remontowc czy tylko w planach to jest, bo podobno nie za ciekawe sa...
 
Te sale to jedynki, więc generalnie nie ma p/wskazań do rodzinnego. Co do odsyłania to tę moją koleżankę właśnie odesłali z Kopernika na Ujastek, więc jak nie ma miejsc to po prostu szukają gdzie indziej. Z remontem poporodowych nie wiem jak jest.
 
O kurcze nie sadzilam ze ja mogli z cukrzyca odeslac na Ujastek, zazwyczaj odbywa sie to w druga strone:szok:ciekawe...no nic termin dopiero na pazdziernik mam wiec pewnie niejedno tu jeszcze wyczytam :) a ty EVe marie kiedy rodzisz?
 
Z OM mam termin na około 20 września,a ale jeśli będzie cc to mam nadzięję że uda się zrobić w okolicach 6 wrzesnia. O ile wytrzymam, bo pierwsza córa była wcześniakiem z 34 tc.
 
O kurcze nie sadzilam ze ja mogli z cukrzyca odeslac na Ujastek, zazwyczaj odbywa sie to w druga strone:szok:ciekawe...no nic termin dopiero na pazdziernik mam wiec pewnie niejedno tu jeszcze wyczytam :) a ty EVe marie kiedy rodzisz?

Moja szwagierka z cukrzycą a do tego w ciąży bliźniaczej rodziła na Ujastku (jej lekarz był z Kopernika). Planowała rodzić właśnie na Kopernika, ale gdy dowiedziła się że i tak lekarz nie może być przy porodzie (chyba że akurat ma dyżur) postanowiła rodzić na Ujastku. Wszystko było ok.
 
Aniesse tlok jest na salach poporodowych bo sa czynne tylko dwie. Jedna 6-cio i druga 4-ro osobowa. Jak jest potrzeba to robią dostawki wiec w tej wiekszej sali leży zazwyczaj 8 dziewczyn. Reszta sal jest w remoncie.
 
reklama
Do góry