reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

a jak jest na ujastku z rzeczami dla dziecka trzeba mieć swoje czy tylko na wyjście bo ja już torbę spakowałam pod Kopernika rzeczy tylko na wyjście?
 
reklama
a jak jest na ujastku z rzeczami dla dziecka trzeba mieć swoje czy tylko na wyjście bo ja już torbę spakowałam pod Kopernika rzeczy tylko na wyjście?

asia25 - na Ujastku mi dziś powiedzieli, że oczywiście oni mają rzeczy dla dziecka jeśli nie przyniesiemy, ale dla własnej wygody polecają zabrać swoje. Po trzy komplety. Na stronie wszystko pisze.
 
a jak jest na ujastku z rzeczami dla dziecka trzeba mieć swoje czy tylko na wyjście bo ja już torbę spakowałam pod Kopernika rzeczy tylko na wyjście?

Ja mialam spakowana torbe na Kopernika - czyli rzeczy tylko dla siebie :tak:

Ale jak sie dowiedzialam ze moge rodzic na Ujastku to przepakowalam sie w dwie torby i jedna zabiore odrazu do porodu mam tam :

-koszule do porodu i druga po
-szlafrok
-kapcie
-kosmetyczke
-paczke podpasek bella maxi
-kilka wkladek laktacyjnych
-majtki jednorazowe poporodowe
-majtki zwykle + biustonosze do karmienia
-dwa reczniki
-masc na brodawki w razie czego
-dokumenty
-dwie wody niegazowane

i chyba tyle :tak:

a dla malej:

-1 komplet ubranka do ubrania po narodzinach
-kilka pampersow
-chusteczki bambino
-rozek
-masc Linomag
-jakis kremik (probka)
-3 pieluszki tetrowe

RESZTE ktora wymaga szpital SPAKOWALAM DO DRUGIEJ TORBY - maz dowiezie na drugi dzien a z poprzedniego dnia akurat czesc zabierze :-D


Tu jest lista z Ujastka:

dokumenty:
dowód osobisty + akt małżeństwa
oryginalna grupa krwi
owa
hbs
karta przebiegu ciąży
wszystkie badania wykonane w trakcie ciąży

rzeczy dla siebie:
szlafrok
koszula 3 szt.
pantofle lub klapki
przybory toaletowe
ręczniki 2 szt,
majtki siatkowe
pieluchy bella
woda mineralna niegazowana

rzeczy potrzebne dla dziecka:
rożek, pieluchy tetrowe (ok 10 szt.)
3 komplety ubranek (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyk)
czapeczki 3 szt.
skarpetki, rękawiczki po 3 pary.
paczka pampersów 3-6 kg.
chusteczki nawilżone, maść typu linomag
 
tylko ja chcę rodzić na Kopernika bo mój lekarz tam pracuje a o Ujastka tak pytam w razie czego jak by nie było miejsca żeby nie panikować zwłaszcza że mam dodatni gbs i czas się będzie liczył.;-)
 
Niestety ja tez mam dodatni gbs i ciekawe, co powie naten temat lekarz :( Jutro wizyta w Patologii Ciąży i zobaczymy czy zostanę już w szpitalu..


 
Ostatnia edycja:
Byłam w czwartek na ktg w ambulatorium...to było straszne...przyjechałam o 8...ludzi tyle że masakra...zarejestrowałam się przed 9...na ktg weszlam o 11:50...aż skurczy dostalam na tym krześle i ktg 3 zarejestrowało. I we wtorek powtórka z rozrywki. Kiedy wreszcie się rozdwoję:)
 
Dziewczyny z gbs sie nie przejmujcie to jest tylko info dla lekarza ze jak cos to trzeba lekarstwo podac `.

Co do braku miejsc ja maiałam cc wyznaczone na 18.01, 17 miałam sie zgłosic na oddział i tez było ciezko, na farta sie miejsce zwolniło. Jak mnie zabierali na zabieg to laski własnie na krzesłach siedziały i czekały no coz czasem jest ciezko ale ja uwazam ze warto.
Tylko ciekawe co by zrobili jak by jakas dzioewczyna zaczeła rodzic czekajac na miejsce musieli by przyjac . A o ktg słyszałam ze najlepiej koło 7 byc :)
 
Marta- to pewnie się widziałyśmy bo ja też byłam w czwartek o 8 na ktg kolejka ogromna. ale mi się udało że o 9 mnie podłączyli. na szczęście u mnie to już ostatnia wizyta na patologii 19 mam cesarkę.
 
reklama
Hej,

To ja z Wami się też zobaczę :) z Marthą we wt na KTG, będę napewno przed 08:00, bo wtedy nie ma tłumów, a z Tobą Asia25 na oddziale 19.04 też mam termin cc :) Chyba że coś zacznie się wcześniej :)

Powodzenia !!!


Marta- to pewnie się widziałyśmy bo ja też byłam w czwartek o 8 na ktg kolejka ogromna. ale mi się udało że o 9 mnie podłączyli. na szczęście u mnie to już ostatnia wizyta na patologii 19 mam cesarkę.
 
Do góry