reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpital w Mikołowie czy Tychach , Bielsku Białej?

reklama
ja też odradzam tychy,rodziłam w październiku,masakra,jak nie ma problemów z porodem to ok,ale kto to wie?!u mnie było trochę kłopotów,zero pomocy,rzeźnia,studenci łażą bez pozwolenia itp.
 
Bardzo wyczekuję na jakieś świeże wieści i relacje na czasie z waszych porodów, w którymś z tych dwóch szpitali.
 
hej ja mam termin na marzec... zamierzam rodzić w Mikołowie, czy wiecie może coś o znieczuleniu zewnątrzopoowym?? Czy wMikołowie można starać sie o bezpłatne znieczulenie??
 
Hej! Do porodu zostały mi cztery miesiące a już zaczynam się denerwować. Myślę o wyborze szpitala i waham się miedzy Tychami i Mikołowem....
Chciałabym się dowiedzieć czy w Mikołowie w szpitalu jest szkoła rodzenia??Czy któraś z Was chodziła i jeśli tak,to co o niej sądzicie?? W jaki sposób można przed porodem zobaczyć oddział? Czy trzeba się umówić, czy poprostu przyjechać?? Jak to wygląda?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
 
Asiulkapist kilka odpowiedzi na Twoje pytania padło już w tym wątku, nie jest tego dużo więc może przejrzyj co nieco, a nuż znajdziesz jakieś informacje.
Dla przykładu:
Odwiedziłam Mikołów i obawiałam się tłumów ludzi i łóżek na korytarzach, a tam cisza, puściutko, czyściutko, miła pani położna odpowiedziała na pytania i piknie było.Mam dla dziecka zabrać pieluszki i mokre chusteczki tylko, a potem ubranka na wyjście.

Dzwoniłam wczoraj do szpitala w Mikołowie-bardzo miła połozna udzieliła mi wszelkich informacji

Jeśli chcesz aktualnych informacji, zawsze możesz zadzwonić do szpitala, do Mikołowa i zapytać o to, co Cię zastanawia: (32)226 26 87 -to zdaje się aktualny nr


kurdefelka
pamiętam, że gdzieś tu w wątku [albo w Złotej liście] coś przewijało się na temat zzo w Mikołowie, ale też radzę Ci tam zadzwonić, bo każdy ocenia placówkę i poród przez pryzmat tego, jak przebiegał w jego przypadku.

Oprócz tego na początku wątku ktoś zamieścił link, który być może się przyda jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji Fundacja Rodzić po Ludzku - szkoły rodzenia, szpitale, poradnie laktacyjne

Z wszystkimi tymi nowinkami jest jednak tak, że najlepiej dowiadywać się osobiście i to na bieżąco, bo informacje sprzed dwóch lat oraz tak odległe w czasie opinie mogą okazać się niezgodne ze stanem faktycznym na chwilę obecną.

Ponadto warto zajrzeć do Złotej listy: Złota Lista - Forum BabyBoom bo tam również znajdują się informacje o różnych porodówkach.

Sama wciąż jeszcze się głowię czy rodzić w Tychach, czy w Mikołowie -ale pewnie z powodu odległości wybiorę Tychy, niedawno przyszło mi na kilka dni tam sobie leżeć, trochę personelu poznałam, więc myślę, że nie będzie tak źle, ale kto wie czy nie pożałuję, że nie pojechałam do Mikołowa.
 
szłam na poród z myślą, że będzie w wodzie - oczywiście w Tychach
i... nie było ciepłej wody... :angry:

co jeszcze z wrażeń? uwaga na trzy jędze z noworodkowego (jedna ruda ;) - reszta pań w porządku
pielęgniarki bardzo miłe, choć niektóre starają się być mądrzejsze od lekarzy, ale to mały szczegół
położne bardzo super - z kilku tylko jedna była mało delikatna
lekarze - raczej profesjonalni, choć trzeba uważać na tych młodszych (np. niepotrzebnie dostałam antybiotyk, potrzebują pomocy przy cesarkach itd.)
 
Ostatnia edycja:
Wie ktos moze czy jak sie przychodzi ze skierowaniem po terminie do szpitala w Tychach czy oni odrazu dawaja dopalacze i na porodowke czy sie najpierw lezy i czeka na rozwój wydarzeń pod opieka lekarzy?
 
Wie ktos moze czy jak sie przychodzi ze skierowaniem po terminie do szpitala w Tychach czy oni odrazu dawaja dopalacze i na porodowke czy sie najpierw lezy i czeka na rozwój wydarzeń pod opieka lekarzy?

W nawiązaniu do wypowiedzi koleżanki, ja też jestem po terminie (12.05) i mam się zgłosić jutro do szpitala. Jak to jest w Tychach, a jak w Mikołowie, z rozwojem akcji, czy ktoś może wie???
 
reklama
Do góry