reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital w Wejherowie

Lily83

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2009
Postów
18
Miasto
Trójmiasto
Witam , jestem tu nowa:sorry: Jestem dopiero na na etapie starań:tak::-). , ale chciałabym zapytać kobietki , które tam rodziły czy można dostać znieczulenie zewnątrzoponowe?(jakie formalności trzeba dopełnić, jakieś badania, zaświadczenie o braku przeciwskazań?)
-I czy faktycznie znieczulenie to jest podawane, na prośbę pacjentki.
- jak jest tu z porodem rodzinnym, czy mąż może zostać?
- ogólnie napiszcie co wiecie o tym szpitalu.
 
reklama
Ja rodziłam w Wejherowie, Jeżeli chodzi o znieczulenie to niestety nie wiem nic na ten temat. Na sali gdzie byłam, była dziewczyna, która miała poród rodzinny, na salę poporodową "wjechała" z mężem, ale co i jak się nie wypytywałam
Ogólnie bardzo dobrze wspominam pobyt w tym szpitalu, panie położne bardzo miłe, fakt, że bardzo dużą wagę przywiązują do karmienia piersią. Pomagają przystawiać dziecko i nawet nalegają, że jakby coś nie szło to przyjść i powiedzieć.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
 
Dziękuje za informacje:-) chciałam się jeszcze zapytać jak wygladają sale porodowe, czy sa pojedyńcze- tylko dla jednej pacjentki?
-czy w czasie porodu można chodzić, uzywać piłki i innych sprzętów?
-W czasie ciąży chodziłaś do lekarza , który pracuje w tym szpitalu?
 
Ja byłam na sali z dwoma innymi dziewczynami, ale na pewno są sale jednoosobowe ( domyślam się, że za opłatą). Tutaj jest szczegółowo opisane co i jak Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, więc piłka, masaż wodny jak najbardziej jest dostępny. Ja z tego nie kożystałam, urodziłam w ciągu godziny od przyjazdu do szpitala :-)
Jeżeli chodzi o lekarza, to nie był to lekarz z tej placówki.
 
dzień doberek;-]:-)
jak cudnie ,że jakieś Wejherowskie porodowiczki sa:-)
ja tez bede rodziłą w tym szpitalu,pierwsze dziecko rodziłam 9 lat temu włąśnie w tym szpitalu...troszke inne czasy były,ale nie wspominam tragicznie niczego....kazali mi sporo chodzic....siostry<polozne> tak sobie wspominam...pamietam jak siedzialy i popijaly kawke a ja bylam strasznie zla ze sie tam mecze....lekarz ,ktor wpadal i dogladal bardzo mily byl....uspokajal...nie mialam znieczulenia zewn. i nie wiem co i jak.Drugie dziecko rodziłam w łodzi w CZMP i tam takie znieczulenie podawali ,nie było zanie opłat ,ale ja nie musiałam bo szybciutko córa sie urodziła.Słyszałąm od kolezanki ze w wejherowie za rodzinny trzeba płacic.Narazie tyle wiem.:-)
 
Witam oba porody były w szpitalu w Wejherowie
jestem bardzoo zadowolona

jak rodziłam 2 lata temu był on po małym remoncie więc sale porodowe sa małe i nie wspólne czyli jakas małą prywatność jest choć ja miałam poród rodzinny więc nie wiem czy to nie jest inna sala ale nie sądze bo drzwi byłooo sporo hehheehe
co do znieczulenia ogólnego nie pomogę tylko miejscowe dali
lekarze przy 2 porodzie trafili się bardzo przyjemni przy 1 wiadomo jest sie w szoku i wszystko jest wielkim zaskoczeniem
sale pooporodowe sa zwykle 3 osobowe ale za opłata sa rodzinne sale mąz może spać z Tobą w jedynce

co do porodu rodzinnego tak naprawdę za niego nei płaci się gdyz to nei przymusowe to idzie na jakąś fundacje jak sie nei myle i mój gin pracujący w szpitalu twierdził że niezmusisz płacić co sie okazało nie ścigał nas nikt za poród czyli może idziemy ku lepszemu żeby nie płącic za wszystko bo jednak za co że tata trzyma cie za ręke byś nie kopnęła w bólach lekarza hehehhehehe

w razie pytań piszzzz
 
Ja byłam na sali z dwoma innymi dziewczynami, ale na pewno są sale jednoosobowe ( domyślam się, że za opłatą).
Jak jak rodziłam 2,5 roku temu to sala jedno osobowa kosztowała 300zł ;-) no ale jak dla mnie to żadna przyjemność być sama jak palec (zawsze można wyjść spokojnie do toalety jak jest inna mama w pokoju no i jest do kogo gębę otworzyć;-))
sale po prawej są właśnie mniej liczne czyli jedno bądź dwu osobowe;-);-):rofl2: (Wejherowo:rofl2:)

Za mojej kadencji znieczulenie było odpłatne (nie może być przeciwwskazań i [pod warunkiem ,ze jest WOLNY anestezjolog])
maż był na sali od samego początku do samego końca:tak:
Jak rodziłam w Gdyni stał obok mnie cały poród a przy rodzeniu łożyska kazali mu wyjść a w Wejherowie patrzył;-):-p na wszystko z boku z przodu i od środka :-p:-D:szok:. Na sali porodowej jest prysznic ,toalety ,piłka .Koszt porodu rodzinnego wynosił 250zł no chyba ,ze przeszło się szkołę rodzenia tamtejsza to (- )koszt szkoły:rofl2:
 
Ostatnia edycja:
widzę ,że wątek szpitala w wejherowie się ożywia:-)
-Mnie najbardziej interesuje czy to znieczulenie jest naprawdę dostępne.
( nieważne,że trzeba zapłacić- bo tak w większości szpitali jest)
- Czy można się jakoś umówić z anestezjologiem?
-Anestezjolog jest jeden do dyspozycji oddziału położniczo- ginekologicznego, czy jeszcze innych też?
Może znajdzie się ktoś kto miał w wejherowie znieczul, zewn. oponowe, albo słyszał od znajomych.
 
reklama
moja koleżanka (z Gdyni) rodziła w Wejherowie i poprosiła o znieczulenie zewn.opon.
dostała je bez problemu, choć nie wiem, czy płaciła coś?
muszę sama ja spytać, bo też będę rodzić w Wejherowie i muszę coś więcej się dowiedzieć
ale jak ja odwiedzałam po porodzie, to byłam pełna podziwu dla opieki i dla personelu, w Wejherowie rodzić to przyjemność :tak:
pozdrawiam :happy2:
 
Do góry