reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Warszawa

mmonika81

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Listopad 2012
Postów
102
Cześć Forumowicze

chciałabym zapytać jaki polecacie szpital w wawie no i lekarza prowadzącego?

Z tego co udało mi się zorientować, to najbardziej polecane są IMiD na Kasprzaka, szpital na Madalińskiego, na Inflanckiej, no i Żelaznej.

Oczywiście szpitali jest znacznie więcej, choćby MSWIA, na Czerniakowskiej, i wiele in.

Każda z tych placówek ma wiele pozytywnych opinii, ale i wiele negatywnych. czy ważnym czynnikiem jest odległość od miejsca zamieszkania? Warszawa jest ogromna i przejechać na drugi koniec miasta w godzinach szczytu może być problemem. Ale czy to ważny argument przy szukaniu szpitala do porodu?

Może dodam, że jestem dopiero w 10 tyg ciąży, po in vitro. Czy fakt ciąży po in vitro ma duże znaczenie?

Napiszcie gdzie rodziłyście, czy byłyście zadowolone, ewentualnie gdzie zamierzacie rodzić. Myślę, że wiele ciężarówek ma podobne dylematy jak ja i może przydałoby się miejsce gdzie można by wymieć się opiniami o porodówkach i lekarzach.
 
reklama
przeszukaj forum

Ciąża, poród, połóg - ----- Złota Lista


tam znajdziesz wszystko :tak:
 
Witaj mmonika81, trudno jest doradzić bo każdy szpital ma swoich zwolenników i przeciwników i myślę że dobrym rozwiązaniem jest też patrzeć na odległości, nawet z powodu późniejszych dojazdów męża już po narodzinach. Gratuluję Ci ciąży. Ja rodziłam na Karowej 14 lat temu i na Madalińskiego 10 lat temu. Karowa na dzień dzisiejszy ma średnie opinie, tam rodzisz dobrze jak poród bez komplikacji, ja osobiście bym tam za nic nie wróciła. Madalińskiego polecam z czystym sumieniem, bo mają tam również poradnię laktacyjną i świetny oddział neonantologii.Teraz przy trzecim dziecku wacham się między Madalińskiego a Inflancką. Na Inflanckiej pracuje rewelacyjny dr Ruszkowski, wiele dobrych opini na jego temat krąży, dziewczyny z sierpniówek 2013, też do niego chodzą. O IMiDzie słyszałam różne opinie, więcej negatywnych. Inflancka ma jeszcze inny plus., o ile z ŻElaznej potrafią odesłać bo nie ma miejsc, tam zawsze Cię przyjmą. Na Madalińskiego podobnie, a ostatnio wprowadzili znieczulenie wziewne za darmo i to też jest na plus. Powodzenia w wyborze.:-)
 
Hej, jeśli chodzi o wybór szpitala to również mam problem. Ja trafiłam do super pani doktor, która przyjmowała na Żelaznej, ale ostatnio przeniosła się na Starynkiewicza. I tak jak o Żelaznej słyszałam super opinie tak szpitala na Starynkiewicza się po prostu boję. O Żelaznej słyszałam głównie b.dobre opinie o szpitalu na Starynkiewicza pół na pół. Teraz jestem w kropce, bo nie chciałabym zmieniać lekarza a z drugiej strony chciałabym rodzić na Żelaznej. Jednak wszyscy bardziej radzą mi trzymać się lekarza niż szpitala. Dlatego postanowiłam na kolejnej wizycie pogadać z moją panią jak ona to widzi.

Jeśli chodzi o szpital na Inflanckiej to ja mam o nim bardzo złe zdanie. Rodziła tam moja bratowa i chyba jakimś cudem wszystko skończyło się dobrze, ale ona nie miała lekarza prowadzącego i to niestety okazało się przyczyną niepowodzenia. Z kolei ja trafiłam tam na IP i również nie wspominam tego dobrze, ale nie chcę już do tego wracać. Jednak znam kilka dziewczyn z forum, które są zdecydowane rodzić na Inflanckiej, (już nawet raz tam rodziły). Jednak one mają swojego lekarza (o którym i ja słyszałam świetne opinie, ale że się zraziłam do tego szpitala to poszukałam sobie innego lekarza). Jeśli chodzi o warunki na Inflanckiej to podobno są bardzo dobre.

Zaczarowana uprzedziłaś mnie swoją opinią ;)
 
Ostatnia edycja:
Margo, ja właśnie przez dr Ivana G. z Inflanckiej, coraz bardziej się skłaniam ku Madalińskiego...Tak jak pisałam wcześniej na sierpniówkach, przy moim szczęściu trafię na niego jak będę rodzić... Tylko jeszcze muszę sprawdzić czy na Madalińskiego czy są bezpłatne porody rodzinne. Chociaż po dymie w 2000 roku, po części wywołane przez moją skromną osobę, /sprawa oparła się o rzecznika praw obywatelskich i Karowa oddała mi kasę za poród rodzinny/, powinno być wszędzie bezpłatnie.. Starynkiewicza po remoncie nie jest chyba takie złe jeżeli masz tam swojego lekarza, to powinno być dobrze... Ja najbliżej mam chyba na Starynkiewicza, ale jakoś nie wiem... Ale w twoim przypadku ze swoim lekarzem to chyba dobry wybór...przepraszam że trochę nie na temat
 
ja wybrałam ostatecznie szpital na Starynkiewicza. miałam tam operacje rok temu i w czasie ciazy juz tez tam leżała. tam mam swoją p. prowadzącą. i to chyba najwazniejsze. bo sama porodówka jest łądna odnowiona. a leży się krótko. Zastanawiałam sie nad innymi szpitalami. typu inflancka. ale opinie sa mimo wszystko nie najlepsze.

Uważacie że to dobry wybór?
 
Na Madalińskiego poród rodziny jest bezpłatny od kilku lat. Od października 2012 bezpłatne jest też znieczulenie zewnątrzoponowe na życzenie. Płaci się za salę indywidualną po porodzie z miejscem do noclegu dla drugiej osoby. Zresztą na stronie jest cennik, już zaktualizowany. Szpital polecam, naprawdę trudno się do czegoś przyczepić. Ludzie bardzo ok, a to chyba najważniejsze. Pozdrawiam i życzę powodzenia! :-)
 
reklama
Ja rodziłam w styczniu 2012 na Starynkiewicza i sobie chwalę (poród rodzinny, bezpłatny). Tylko miałam położną wykupioną - to jest duży plus. O wszystko zadba, wszystkiego dopilnuje. Jak czekaliśmy na wyniki badań krwi do znieczulenia to ciągle dzwoniła i poganiała laboratorium ;) Gdy się okazało, że mój mały jest niedotleniony i trzeba cesarkę zrobić to tak wszystko zorganizowała sprawnie i szybko, że nie zorientowałam się, że coś złego się dzieje. Cesarka też ok. Szew mały i bardzo dobrze się zagoił. Dzieckiem opiekowali się tez bardzo dobrze. Ciągłe badania np. słuchu, usg przez ciemiączko czy usg brzucha. Sale porodowe odnowione (są 3). Tylko dobrze jest trafić do pokojów z łazienkami, bo te bez nie są za specjalne. Ja byłam w 2-ce z łazienką i było bardzo dobrze.
Znieczulenie bezpłatne.
Najważniejsze to wybrać szpital, w którym jest Wasz lekarz prowadzący. To jest moim zdaniem podstawa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry