reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Cześć
Jestem w 39+0 tygodniu ciąży. Pierwszy termin z usg miałam na wczoraj, kolejny na 27.04, a z miesiączki wychodzi 01.05.
I tak zastanawiam się, czy udać się wcześniej do szpitala, żeby jakoś ten poród wywołać, czy czekać w domu.. Tak bym już chciała mieć to maleństwo przy sobie.
Możecie coś poradzić ?
 
reklama
Niestety obawiam się że nawet gdybyś udała się do szpitala nic by nie zrobili. Wywołują poród kiedy jest to konieczne lub jeśli od terminu porodu minie 2 tygodnie i nic się nie dzieje czyli jak ciąża jest przenoszona.Skoro ostatni termin jest na 01.05 to musisz spokojnie czekać a i może się zdarzyć że do tego terminu dzidzia się nie urodzi. Ciężko tu określić bo ja np mam jedna date i wiem że jeśli do 2 tygodni po terminie nie urodze to wtedy trzeba wywoływać a u Ciebie nie wiadomo od której daty te 2 tygodnie policzyć. Nie mniej jednak na pewno czekaj cierpliwie do tej ostatniej daty zawsze możesz spróbować któreś z tych sposobów z neta tam dużo jest tego jak wywołać poród( oczywiście bezpieczne sposoby np: herbatka z liści malin, skakanie na piłce) chociaż powinno się cierpliwie czekać ale wiem że to trudne bo mi ostatnie 2 miesiące się tak dłuża ze az sie boje co bedzie w tym ostatnim tygodniu. Nie mniej jednak do szpitala nie ma co jechać według mnie bo będą na pewno kazali czekać do 01.05 zawsze możesz zadzwonić do swojego lekarza i zapytać. Powodzenia :) i oby dzidzia zechciala już wyjść:)
 
Dziecko będzie gotowe to wyjdzie. Wiem ze końcówką napięta i człowiek niecierpliwy Ale jak wyżej. Tak na prawdę do daty porodu trzeba doliczyć jeszcze dwa tygodnie bo to nadal jest w terminie. Czyli u Ciebie to i w polowie maja moze byc porod. Wg nowych standardów nie przyjmują bez wskazań przed upływem tego czasu przy czym założenie jest ze powinnaś urodzić do 14dni po (choć znam mamy które bez problemów rodziły i dużo później). Po tym 1.05 możesz się zgłaszać na kontrolne ktg i usg.
 
Do góry