reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, kliniki,lekarze, połozne KRAKÓW

Magda_Mr źle zrozumialaś moje intencje :) Może gdzieś pisałaś, ale ja doczytałam tylko to na (chyba) poprzedniej stronie, że nie polecasz - stąd moje pytanie. Ja poszłam do niego na usg połówkowe i wszystko było w porządku, zresztą dr Juszczyk też bardzo go chwalił, że jest jednym z najlepszych specjalistów od usg w Krakowie (a to niekoniecznie musi być równoznaczne z byciem dobrym ginekologiem do prowadzenia ciąży, na co wskazuje Twój przykład). Wszystko sprawdził bardzo dokładnie (istniało małe prawdopodobieństwo wady serca, jaką miał mój bratanek, dlatego zależało mi na szczegółowym usg) - wynik jego badania potwierdziła z kolei specjalistka z Ujastka, która robiła echo serca Małego i też bardzo pozytywnie się o nim wypowiadała.
Pytałam go, czy pracuje w jakimś szpitalu, ale powiedział, że "współpracuje z Rydygierem, ale nie ma tam stałego etatu"
Absolutnie nie neguje Twojej opinii, chciałam ją tylko poznać, a raczej jej "rozwinięcie" - teraz już rozumiem :-) Masz pełne prawo do takiej wypowiedzi :blink:

don_kichot dzięki za szczegóły :-) mnie raczej czeka cc, ale niekoniecznie, więc każda opinia i opis cenny :tak:
Ja pamiętam, że sie denerwowałam jak nie mogłam jechac z córką na 10-minutowe badanie słuchu, a jak pomyślę o oddaniu na noc dziecka to mi skóra cierpnie. Ale taka ze mnie matka-wariatka ;-) Jeśli rzeczywiście teraz się skończy na cc, to pewnie nie będę miala wyjścia, chociaż już sobie obmyśliłam plan, że zatrudnię którąś z pielęgniarek/położnych, żeby się opiekowała dzieckiem przy mnie - podawała do karmienia, przewijała itd. pierwszej nocy po cięciu, bo drugiej mam nadzieję, że już dam radę sama wstać do dziecka, jeśli będzie trzeba. Chciałabym móc miec Małego cały czas przy sobie... a jak będzie na noworodkowym nie będę wiedziała, że np. płacze :-(
Wiem, że w Ujastku hurtowo dokarmiają butelką, ale jeśli urodzę sn i będę miala pokarm, to nie chcę by go dokarmiano bez wyraźnej potrzeby... Córkę karmiłam równo rok i teraz tez bym chciała, co najmniej do wakacji.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak, marzyłam o takim porodzie jak twój don_kichot, ale to co przeżyłam (i za co niestety też zapłaciłam - 1500zł) jest dalekie od większości najzwyklejszych nawet porodów. Nienawidzę tego wspomnienia, Szpitala Siemiradzkiego i Pani Olimpii! Mój mąż siedział całą noc na klatce schodowej, a ja mogłam do niego co najwyżej zadzwonić i to po cichutku z tego korytarza. I tak się bałam!
Już ktoś napisał, że na Siemiradzkiego jak nie masz położnej, to nikt się tobą nie przejmuje. Święta prawda! Ja wprawdzie miałam, ale akurat spała, więc też nikt się mną nie przejmował.

Pozdrawiam.
 
Agata.S życzę drugiego porodu w innej atmosferze, bo to co opisałaś, brzmi jak koszmar...
Ja nie moge narzekać ani na poród, ani na opiekę po porodzie w Żeromskim, poza jednym minusem - brakiem znieczulenia..., dlatego teraz jestem zdecydowana na Ujastek.
Nie zapłaciłam tam (w Żeromskim) ani złotówki nikomu, a było naprawdę w porządku ze strony położnych. Miały dużo pracy, bo w ciągu godziny odebrały 3 porody (były wtedy 2 położne na zmianie), ale dały radę ;-)
 
moon_light spoko;-) moze i jest dobrym specjalista jesli chodzi o USG genetyczne itp, bo u mnie tej 2 ciazy na USG nie widzial...
Ale zaskoczylas mnie;-) komu nie mowie jego nazwiska to nikt go nie zna:-D teraz przynajmniej wiem, ze to nie lekarz widmo;-)
 
Ale zaskoczylas mnie;-) komu nie mowie jego nazwiska to nikt go nie zna:-D teraz przynajmniej wiem, ze to nie lekarz widmo;-)

Mnie Chrostowskiego poleciła dziewczyna z innego forum, ona do niego chodziła w 2 ciążach i była bardzo zadowolona. Ja się wybierałam na usg połówkowe do Ultramedica na Dietla, bo tam robiłam w I-szej ciązy, ale jak napisałam na forum, że kosztuje 280zł, to ona mi go poleciła (u niego 180zł), zasięgnęłam języka u Juszczyka na jego temat i poszłam. Byłam/jestem naprawdę zadowolona. Bardzo dokładnie o wszystko wypytał i sprawdził wszelkie parametry pod kątem wady bratanka. Dokładnie opisał badanie i zapłaciłam stówę mniej niz na Dietla.

Magda... my to się możemy spotkac na porodówce ;-)
 
Tak, pisałam powyżej, że chodzę do ordynatora (Juszczyka) i zamierzam tam rodzić. Prawdopodobnie w najbliższy wtorek dowiem się czy sn czy cc...
Jeśli cc to między 30 IX a 7 X, a jesli sn to wola nieba ;-)
 
Witam chciałabym mieć indywidualną opiekę położnej, a chciałabym rodzić na Ujastku czy ktoś zna dobrą położną z tego szpitala i ma ewentualnie kontakt do tej pani?
 
reklama
Chciałabym, abyście wiedziały, że macie możliwość tańszej opieki lekarskiej. Napiszcie do mnie w tej sprawie, a udzielę wam wszelkich informacji.
 
Do góry