reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, kliniki,lekarze, połozne KRAKÓW

Dziewczyny odświeżam temat delikatnie... czy możecie mi polecić dobrego ginekologa do prowadzenia pierwszej ciąży na NFZ? Myślałam o Szpitalu Uniwersyteckim na Kopernika ewentualnie Narutowicz ale nie znam tam lekarzy. Możecie kogoś polecić?
Idź do dr Berezy. On pracuje na Kopernika, może t też przyjmuje w przychodni przyszpitalnej. Zapytaj. Człowiek niesamowity, godny polecenia, stara się nawet jeśli kogoś nie zna. Walczył o moją córeczkę, a jest skrajnym wcześniakiem.
 
reklama
ewentualnie Narutowicz ale nie znam tam lekarzy. Możecie kogoś polecić?

Do Narutowicza możesz iść rodzić "z ulicy", że tak to ujmę ;) Ja tam rodziłam trzy razy nie znając tam nikogo i w ogóle nie prowadząc ciąży (jedynie na tydzień przed pierwszym porodem poszłam na jedno ktg, bo tak na szkole rodzenia nam poradzili - żeby przyjść chociaż raz po to żeby mieć założoną kartę i już być w systemie ale i bez tego żadnych problemów nie robią i nie traktują wcale gorzej).
 
Dziewczyny co w obecnej sytuacji poradzicie? Gdzie się zgłaszacie na IP w razie potrzeby? Czy jakieś opinie na temat szpitala Rydygiera?
 
Przeszłam tam niedawno zabieg i mam bardzo pozytywne odczucia.
Jakiego /jakich lekarzy polecasz do prowadzenia ciąży?
akurat prowadzę ciąże u lekarki z Żeromskiego, bo tam chciałam rodzić na początku. Koleżanki bardzo polecają p. Jaworskiego, jego ojciec jest ordynatorem na Ujastku, on tez tam pracuje i dodatkowo na Kopernika. Zastanawiam się nas przepisaniem się do niego.
 
akurat prowadzę ciąże u lekarki z Żeromskiego, bo tam chciałam rodzić na początku. Koleżanki bardzo polecają p. Jaworskiego, jego ojciec jest ordynatorem na Ujastku, on tez tam pracuje i dodatkowo na Kopernika. Zastanawiam się nas przepisaniem się do niego.

Czytalam bardzo dobre opinie na jego temat na znanymlekarzu.pl faktycznie wyróżnia się, bardzo dziękuję za informację
 
Przeszłam tam niedawno zabieg i mam bardzo pozytywne odczucia.
Jakiego /jakich lekarzy polecasz do prowadzenia ciąży?
Miałam dwa zabiegi ja ujastku i z opieki byłam zawsze zadowolona. W szpitalu dr Totko jest świetna ale byłam raz u niej na wizycie prywatnej i jest straszna. Niebo a ziemia.
Ale nie wiem czy zdecydowałabym się na poród w ujastku. Mam źle skojarzenia z tym szpitalem w sensie emocjonalne (dwa łyżeczkowania z powodu poronień). Na takie zabiegi wiem że w Krakowie to jedyny szpital który polecam. Ja nie byłabym wstanie oczyścić się sama ani z uwagi na predyspozycje ani psychicznie nie chciałabym tego przeżywać dłużej niż to konieczne zabieg i bycie w szpitalu to 4-6h. A no w Żeromskim za każdym razem mówili że minimum 3 dni leżenia bo u nich zabieg to ostateczność. Żeromski i Kopernik stawia na poród naturalny. W ujastku masz jakby to powiedzieć prawo wyboru. Na ujastku sale porodowe są pojedyncze itd. ale jak masz np cesarkę planowana to czekasz tak jak ja na sali oczekujących tam jest 3-5 łóżek. O rydygierze nie wiem nic.
 
reklama
z właśnych doświadczeń polecam rodzic w szpitalu rydygiera, a co do lekarza to moją ciąże prowadziła doktor lisiewicz z krakowskiej kliniki vesuna i byłam z niej bardzo zadowolona, z resztą dalej do niej chodzę tylko na zwykle, ginekologiczne wizyty kontrolne.
 
Do góry