reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

U mnie było tak że chodziłam do przychodni przyszpitalnej do doktora Rogowskiego, a jeśli chodzi o sam poród to mamy znajoma była tam położna przez 30 lat, więc miałam umówione dwie zmiany w zależności kiedy bym zaczęła rodzić. Jeśli zamierzasz tam rodzić, a gorąco polecam ten szpital, to zabierz ze sobą dla dzidzi pampersy oliwkę, ciuszki i becik (jeśli nie chcesz korzystać ze szpitalnych rzeczy) resztę rzeczy do pielęgnacji ma szpital, a dla siebie duże podpaski i duże podkłady SEMI, rodzi się we własnych piżamkach, wiec też watro mieć kilka na zmianę
 
reklama
Dzieki Kamilkar. Zamierzam rodzić w Rydgierze. Chodze do przychodni przy szpitalu do doktor Mucha. Tylko że ostatnio znajome ktore rodziły (nie w tym szpitalu) mowia że jak sie nie ma swojej położnej to nikt rodzącej nie pomaga i się nia nie interesuje i juz sama nie wiem co robić:no:To mój pierwszy poród i troche się boję jak to będzie:no:
 
Nie masz się co martwić tam naprawdę jest super opieka. W czasie całej ciąży leżałam na wszystkich oddziałach i naprawdę wszystkie położne pracujące tam wydawały mi się dość sympatyczne. Ja z reguły lubię wszystko wiedzieć i dość często pytałam a co dlaczego i po co, zawsze uzyskiwałam satysfakcjonująca odpowiedź. nie chcę żebyś pomyślała,że ten szpital to jakaś bajka, bo ma też swoje wady, jak już wcześniej wspomniałam tata nie może odwiedzać mamy w pokoju, maa też (moim zdaniem) kiepskie rozwiązanie jeśli chodzi o sale porodową bo w jednym pokoju są dwa fotele porodowe i oddziela je tylko malutki parawan, więc wydaje mi sie mało komfortowe, jeśli dwie dziewczyny zaczynają rodzić (mówię o ostatniej fazie porodu) jednocześnie
 
ja mialamrodzic w Rydygierze, ale z baku miejsc nie zostalam tam przyjeta!!! w rezultacie rodzilam w CZMP i uwazam ze bardzo dobrze sie stalo!!
Milalam CC, rozpuszczalne szwy, niedlugo po porodzie poszlam sie sama wykapac! a w Rydygierze nic z tych rzeczy, szwy nierozp, kaza lezec niemal bez ruchu ok20godz....
CZMP to pelen profesjonaliz, ja jestem bardzo zadowolona i porod wspomianam jako najpiekniejszy dzien w zyciu!!
rodzilam w czerwcu!
 
Mam pytanie dotyczące skracania drugiej fazy porodu. Ze wzgledu na zwyrodnienie siatkówki oka okulista wypisał mi zaświadczenie o wskazaniu do skrócenia drugiej fazy porodu. Jak takie skracanie porodu wygląda w łódzkich szpitalach?
 
zgadzam się z gusią.leżałam kilkakrotnie w czmp i miałam przyjemność rozmawiać z dziewczynami,które tam rodziły...żadna nie miała złych wspomnień.ja też chcę rodzić w czmp,tego jestem pewna,choć do kwietnia jeszcze sporo czasu...;-)
 
Mam pytanie dotyczące skracania drugiej fazy porodu. Ze wzgledu na zwyrodnienie siatkówki oka okulista wypisał mi zaświadczenie o wskazaniu do skrócenia drugiej fazy porodu. Jak takie skracanie porodu wygląda w łódzkich szpitalach?
Takie zaświadczenie,to niepotrzebny świstek papieru.W szpitalach nie przejmą się tym.Ja tak miałam przy pierwszym porodzie-9 lat temu i w styczniu tego roku w CZMP.Nawet mi gin prowadzący powiedział,żeby czasem okulistka nie pisała "skrócenie drugiej fazy porodu w razie jego przedłużania", bo lekarze nie wiedzą,jak mają się do tego właściwie odnieść.Trudno stwierdzic, kiedy ta faza juz się zaczyna przedłużać, poza tym na porodówce nawet o tym nie pamiętają.Zresztą, jak będzie sie przedłużać, to i tak nie zrobią cc,bo dziecko będzie juz najpewniej w kanale rodnym. Jak się martwisz ryzykiem odklejenia siatkówki, to musisz na porodówce przypominac wszystkim i sama pilnować,bo to w karcie nie jest zapisane,tylko w teczce z Twoja dokumentacją.Powodzenia.:-)
 
racja! najlepiej od razu poprosić okulistę, żeby papier na cc wystawił, bo to skracanie się kompletnie nie sprawdza... tak to jest z naszą służbą zdrowia :wściekła/y:
 
reklama
Mam pytanie odnośnie szpitala w Łasku- jakie tam teraz panują warunki??? Pytam w imieniu mojej bratowej bo ona jest z tego rejonu i zastanawia się nad tym szpitalem. Wiem, że dawniej szpital i lekarze tam pracujący nie cieszyli się dobrą opinią- nie wiem co jej doradzić. Będę wdzięczna za wszelkie info.
 
Do góry