reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, połozne , lekarze TRÓJMIASTO

Nie ma problemu, mi właśnie takiej relacji brakowało, więc kierowałam się głównie tym co sama bym chciała wiedzieć przed swoim pierwszym :)

Nie miałam lekarza prowadzącego w szpitalu ani w 1. ani w tej ciąży, wg mnie połowa sukcesu, aby jakoś przejść z "uśmiechem" przez poród to położna i partner/mąż na sali. Mi przy tym trafiły się dwie fajne i konkretne babeczki, które umiały mnie spiąć :)
Czy lekarz prowadzący coś daje? Wydaje mi się że nie i piszę to z relacji dwóch pań, z którymi leżałam na poporodowym i miały prowadzącego ze szpitala (może to zależy od lekarza?). Kiepskie jest to co napiszę, ale pomagają znajomosci. Ale tak jest wszędzie.

W Redlowie jest tak, że na poporodowym odwiedziny odbywają się za szybką tzn. jest poczekalnia, a szyba oddziela oddział poporodowy. Ja wychodzisz do kogoś to Maluszka w swojej "furze" zostawiasz za szybką, a sama możesz wyjść do rodziny. Zdaję sobie sprawę, że dla świeżo upieczonej mamy to koszmarne doświadczenie, ale ja sobie nie wyobrażam, żeby obcy facet (a nie mówiąc już o całej rodzinie) siedział mi pół dnia w pokoju kiedy ze mnie leci, a ja się nie czuję na siłach, plus to, że jak uczysz się karmić Maluszka pierś jest często na wierzchu.
Może jak Ci się trafi taki pokój jedynka w Wejherowie to pół biedy...
Druga sprawa to to, że często dzieci rodzą się z infekcjami, co jak dostajesz informację, że Twoje dziecko ma infekcję wirusową bądź bakteryjną, a cała rodzina chce Ci się zlecieć do pokoju? Dlatego uważam, że te 3 doby to nie tak wiele i można mimo łez i tęsknoty zawsze się da radę :)
Godzin odwiedzin nie pamietam, ale chyba 8-20.


Dokładnie tak jak piszesz :)


Do odpowiedzi, która jest wyżej dodam tyle ile pamiętam :)
Za 1.razem dość często przychodził do nas na salę lekarz, upewnić się jaka jest sytuacja (tylko, że wtedy rodziłam 14h licząc od przyjęcia do szpitala :/).
W tym porodzie wszystko działo się o wiele szybciej i lekarza zobaczyłam dopiero w momencie, kiedy Córa była już główka w kanale i do szczęścia brakowało może z 1-2 parte... więc stawiałabym na położną :)



3i49vcqg4ggmfe0w.png

l22ncwa15drsch5e.png

A jak jest z kąpielą? I czy szpital oferuje dla pacjentki jakieś wyposażenie np. podkłady czy pampresy dla maleństwa? Bo czytałam na stronie szpitala i ta lista wydaje mi się "uboga", a może mi się tak po prostu wydaje dlatego że to pierwsze takie doświadczenie... Miałaś poród rodzinny ? :)
 
reklama
Mrówka- rewelacja! Mam termin na 07.07 i tez wybieram sie do Redłowa :) moj dr to Zoltowski który tam pracuje dlatego tez mi raźniej rodzic tam.. mam nadzieje ze na niego trafie :) mieszkam obecnie w redzie wiec bliżej mi do Wejherowa ale 23
Lata mieszkałam w Gdyni i jakos mam sentyment :) to
Wejherowo mi nie lezy...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Mam nadzieję, że również podzielisz się z nami swoją opinią po porodzie:) Życzę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania :) Ja mam termin na 16 lipca ale nigdy nic nie wiadomo
 
A jak jest z kąpielą? I czy szpital oferuje dla pacjentki jakieś wyposażenie np. podkłady czy pampresy dla maleństwa? Bo czytałam na stronie szpitala i ta lista wydaje mi się "uboga", a może mi się tak po prostu wydaje dlatego że to pierwsze takie doświadczenie... Miałaś poród rodzinny ? :)

Ta lista nie zmieniła się chyba od 3 lat :)
Miałam poród rodzinny i 1. sala ze zdjęcia, to z pokoju rodzinnego, z dostępem do prysznica, z którego korzystałam jako "metoda złagodzenia bólu" [emoji16]
Koleżanka miała pokój z wanną i mogła z niej korzystać tak samo, ale przykładowo czy mogłaby w niej rodzić to nie wiem.

W czasie porodu podkłady na łóżko i wkładki po porodzie dostałam, ale już na poporodowej nie (dlatego warto mieć swoje).
Ponad to wszystkie dostałyśmy na poporodowej opakowanie Pampers Premium, ale nie wiedziałam, że tak jest, więc miałam swoje (i też nie wiem czy to już teraz norma).
Widziałam, że niektóre dziewczyny dostały na odchodne Niebieskie pudełko (takie z różnymi próbkami dla Mamy i Maluszka), ja nic takiego nie dostałam.


3i49vcqg4ggmfe0w.png

l22ncwa15drsch5e.png
 
Ta lista nie zmieniła się chyba od 3 lat :)
Miałam poród rodzinny i 1. sala ze zdjęcia, to z pokoju rodzinnego, z dostępem do prysznica, z którego korzystałam jako "metoda złagodzenia bólu" [emoji16]
Koleżanka miała pokój z wanną i mogła z niej korzystać tak samo, ale przykładowo czy mogłaby w niej rodzić to nie wiem.

W czasie porodu podkłady na łóżko i wkładki po porodzie dostałam, ale już na poporodowej nie (dlatego warto mieć swoje).
Ponad to wszystkie dostałyśmy na poporodowej opakowanie Pampers Premium, ale nie wiedziałam, że tak jest, więc miałam swoje (i też nie wiem czy to już teraz norma).
Widziałam, że niektóre dziewczyny dostały na odchodne Niebieskie pudełko (takie z różnymi próbkami dla Mamy i Maluszka), ja nic takiego nie dostałam.


3i49vcqg4ggmfe0w.png

l22ncwa15drsch5e.png


Dziękuję za informacje :) Jeszcze chciałam zapytać o kąpiel noworodka. Kąpią w szpitalu czy dopiero pierwsza kąpiel odbywa się w domu? Bo gdzieś czytałam, że nie jest dziecko kąpane w szpitalu - chusteczki nawilżane :/

My jeszcze czekamy, małemu się jakoś zbytnio nie śpieszy :)
 
Mrówka- rewelacja! Mam termin na 07.07 i tez wybieram sie do Redłowa :) moj dr to Zoltowski który tam pracuje dlatego tez mi raźniej rodzic tam.. mam nadzieje ze na niego trafie :) mieszkam obecnie w redzie wiec bliżej mi do Wejherowa ale 23
Lata mieszkałam w Gdyni i jakos mam sentyment :) to
Wejherowo mi nie lezy...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

WITAJ,
Jak u Ciebie? Jesteś już po czy nadal oczekujesz ?
 
Dziękuję za informacje :) Jeszcze chciałam zapytać o kąpiel noworodka. Kąpią w szpitalu czy dopiero pierwsza kąpiel odbywa się w domu? Bo gdzieś czytałam, że nie jest dziecko kąpane w szpitalu - chusteczki nawilżane :/

My jeszcze czekamy, małemu się jakoś zbytnio nie śpieszy :)

Teraz już nigdzie nie kąpią, chodzi o zachowanie naturalnej "powłoczki" na Maluszku. W Gdyni przed obchodem pediatrycznym jest tzw. toaleta dziecka i na niej pani smaruje całego Bobasa czymś na bazie parafiny aby natłuścić skórę. Chusteczki też idą w ruch.


3i49vcqg4ggmfe0w.png

l22ncwa15drsch5e.png
 
WITAJ,
Jak u Ciebie? Jesteś już po czy nadal oczekujesz ?

OCZEKUJE :( juz dostaje kota w domu... jakies objawy są ale takie baaaardzo delikatne bóle okresowe.. ciagle latanie do wc, brzuch na kolanach :) zgaga dzis cały dzien..
Na piłce skacze jak szalona, z psami chodzę 3 razy dziennie, sprzątam.. No robię wszystko Normalnie jak zwykle ale małej widac sie nie spieszy :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
OCZEKUJE :( juz dostaje kota w domu... jakies objawy są ale takie baaaardzo delikatne bóle okresowe.. ciagle latanie do wc, brzuch na kolanach :) zgaga dzis cały dzien..
Na piłce skacze jak szalona, z psami chodzę 3 razy dziennie, sprzątam.. No robię wszystko Normalnie jak zwykle ale małej widac sie nie spieszy :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Czekamy i trzymamy [emoji1307][emoji6]


3i49vcqg4ggmfe0w.png

l22ncwa15drsch5e.png
 
Hej diewczyny u mnie niestety plany sie zmieniły i musze rodzic na Klinicznej albo na zaspie ...a wiec pytanie czy ktos ostatnio miał jakis kontak z tymi placowkami jakies opinie ?
 
reklama
Bardzo polecam jako lekarza prowadzącego ciążę Henryka Raszczyka. Przyjmuje na Morenie. Mega specjalista, gigant wiedza i wie co robi. prowadzi moją drugą ciążę. W obu nie są to bezproblemowe ciąże i wymagają więcej uwagi/czujności. Lekarz ma nie tylko tytuły, ale i aktualną wiedzę, więc zaskarbił sobie moje zaufanie.
 
Do góry