reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpitale - poród

Bacia - tu jest link do cennika w szpitalu na Madalińskiego
http://www.szpitalmadalinskiego.pl/phpBB2/portal.php?site=cenn

Aby poznać warunki to chyba najlepiej się przejść- słyszałam różne opinie, ale to jak o każdym szpitalu. Ja nie myślę o tym szpitalu, ale czuję przez skórę, że pewnie jak zacznie się poród to tam wyląduję - pewnie spanikujemy z Piotrkiem a ten szpital mamy "przez płot" ;D ;D ;D
 
reklama
Pytalam sie znajomego lekarza o opinie w srodowisku medycznym o szpitalu na Woloskiej i na Madalinskiego. Ten na Woloskiej jest ok, natomiast na Madalinskiego ma podobno bardzo zla opinie. W takim razie ja sie na razie nastawiam na MSWiA. Jak troche snieg pusci to pojade sie zobaczyc go na zywo i dowiedziec sie ile co kosztuje. Zwlaszcza polozna. Wczesniej myslalam o Zelaznej, ale po pierwsze jest drogi, a po drugie znalazlam troche nieciekawych opisow na forum Gazety- wychodzi na to ze mozna trafic tam i bardzo dobrze i bardzo zle (a skoro tak, to po co tyle placic?) i do tego podobno oni nie lubia trudnych porodow i wszystkie trudniejsze odsylaja na Karowa (a tam sie rodzi przy studentach!!!). No a przeciez nie wiem czy moj porod bedzie latwy czy trudny.
 
ceny na Wołoskiej - ze strony "Rodzić po ludzku"

Opłaty związane z porodem:
Poród z osobą towarzyszącą (rodzinny) - 100 zł
Usługa akuszerska (obecność wybranej położnej przy porodzie) - 600 zł
Znieczulenie dolędźwiowe - 650 zł
Sala porodowa o wyższym standardzie - 300 zł

 

dzieki Iwosz :) widze, ze tu ceny sa calkiem rozsadne. Wlasciwie juz prawie na 100 % zdecydowalam sie wlasnie na Woloska. Zwlaszcza po tym co sobie poczytalam tu na naszym forum o zlotych i czarnych listach. Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu z przyjeciem. No i musze sie przejechac zobaczyc czy trzeba te sale o wyzszym standardzie brac :)
 
Ja wybieram się na Solec. Cztery sale pojedyńcze jedna podwójna ale tez przytulna.Szpital kameralny i po remoncie
Poród rodzinny bezpłatny,opłata za znieczulenie 600 i jak masz ochote na prywatna położna to tez 600
W jednej sali jest wanna ale nie wiem ile kosztuje w niej poród.
Potem sale 4osobowe i jedna komercyjna ...nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba 150 za dzień pobytu w jedynce
Ja najlepiej odebrałam wizyte na Solcu(szpital śródmiejski),położne też frajne.
Narazie polecam,niebawem bede rodzić...może jeszcze dziś ;D?...wtedy potwierdze lub zaprzecze temu co napisałam.
Ale mam nadzieje że dopisze wam wiecej pozytywów
 
Hej, wlasnie wrocilam z wizyty w szpitalu na Woloskiej w Warszawie (MSWiA)- odradzam!!!
Obejrzalam sobie caly oddzial polozniczy i porodowke. Mam okropne odczucia. Po pierwsze przelozona poloznych to strasznie niemila baba- taki terminator! brrrr!!!
Potraktowala mnie strasznie protekcjonalnie i lekcewazaco. Wielka łaske mi zrobila, ze pokazala mi oddzial.
Na porodowce- nie wazne czy na sali ogolnej (dwa lozka, oddzielone murkiem) czy na sali specjalnej, oplacanej, staroswieckie lozka do porodu. To nawet nie sa takie nowoczesne fotele, na ktorych jakos choc troche mozna sobie zmienic pozycje.Nie ma absolutnie mowy o tym zeby w drugiej fazie porodu wybierac pozycje- to jest mozliwe tylko na poczatku porodu. Potem obowiazkowo lezymy na tym ohydnym lozku z pasami do mocowania nog! Ugh!!
Wrazenia mam takie jak po wizycie w rzezni.
Nie chce tam rodzic!
 
aniam spokojnie...........jak sie juz wszystko zacznie to bedzie ci obojetne gdzie byle juz bylo po wszystkim,i pomysl o pozytywnej stronie przytulisz i zobaczysz swoje malenstwo

a pasy na lozkach po to zeby nie uciekac jak zszywaja ;)
 
reklama
Aniam - chyba trochę demonizujesz ten szpital. Gdyby naprawde było tam tak źle, to nie miałby pozytywnych opinii i dziewczyny nie chciałyby tam rodzić. Z moich bliskich znajomych rodziły tam 3 i były zadowolone. Pewnie, że są lepiej wyposażone oddziały, lepiej wyposżone szpitale ale może ten akurat ma położne w porządku - a przełożoną się nie sugeruj - ona raczej do porodów nie chodzi ;). Rozmawiałaś z jakąś położną indywidualnie?
 
Do góry